17 Haziran 2024 Pts

Artık Yeter Söz Milletin İse Susun!!!

Sitemiz Köşe Yazarı Mehmet GÜMÜŞ’ün yazısı

ARTIK YETER SÖZ MİLLETİN iSE SUSUN!!!

 

Bizler bu ülkede aynı havayı aynı suyu paylaşıyor ve aynı topraklarda yaşıyoruz.  Ülkeyi çeşitli şekilde ayrımcılığa doğru sürüklemeye ve bölmeye çalışanlar olduğunu görüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nde hangi İnanca sahip olursa olsun, hangi görüşe sahip olursa olsun bütün insanların kardeşçe yaşaması için elimizden gelen gayretleri göstermeye çalışırken birileri çıkıp bu kadar hoyratça elini kolunu sallaya sallaya işine geldiği gibi “MİLLET” adına kararlar veriyor.

 

Bu gün Türkiye’de başörtüsü sorunu var hala devam ediyor. Bir üniversitede başı açık öğrenci okuyor ve hangi hakka sahip ise başı kapalı da diğerinin hakkına sahiptir, İnsanlar arasına ayrımcılık tohumu ekip de Ülkeyi bölmeye çalışanlar hiçbir zaman emellerine ulaşamadılar ve ulaşamayacaklardır.

 

Üniversitelere başörtüsü düzenlemesi getiren Ak Parti bu gün kapanmanın eşiğinde. Hani bu ülkede Demokrasi vardı? Hani bu ülkede Adalet vardı? Hani bu ülkede birinin diğerine karşı üstünlüğü yoktu?

 

Heeey dün Demokrasi naraları atanlar, bu gün nerelerdesiniz? Çıkın ortaya ve bu adaletsizlikle ilgili de bir şeyler söyleyin.  İnsanların adalet diyerek gittikleri yargı, maalesef bu gün de başörtüsü konusunda adaletsiz bir karar verdi.

 

Bu ülkenin %99’ u Müslüman’dı hani? Hani Müslüman kadınların simgesi idi başörtüsü?  Nerde kaldı o söyledikleriniz? Nerde kaldı o Adaletiniz?

 

Bizler duyarlı vatandaşlar olarak bu tür girişimleri hiçbir zaman kabul etmedik ve etmeyeceğiz. Haklının hakkını teslim edinceye kadar elimizden gelen ne ise hiç kaçınmayacağız.

 

Örtülü kardeşlerim, örtülü bacılarım o örtü sizin kimliğiniz, merak etmeyin. Bu gün değilse bile yarın belki de yarından da yakın özgürlüğünüze kavuşacaksınız. Ve bizler her zaman sizinle birlikteyiz, hiçbir şeyden kaçınmadan yılmadan.  

 

Dünyada ve uluslar arası arenada bugün itibariyle başörtüsü hakkında hala değişen bir şey yok, Türkiye’de de bu böyle devam etmektedir.

 

Atatürk Kurduğu Meclisin kapısına “Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletin” diye yazı yazmıştı. Şimdi Milleti hiçe sayan kişiler ortaya çıkmaktalar. Sizleri Tarih unutmayacak. Unutmaya çalışılsa da bizler var oldukça unutturmayacağız. Sizi tarihe kara bir leke olarak işledik ve kesinlikle silmeyeceğiz. Yaratıcının huzurunda sizden şikâyetçi olacağız.

 

 

 

Mehmet GÜMÜŞ

 

mehmetgumusle@gmail.com

 

 

 

 

 

Related Articles

6 YORUMLAR

 1. Aykut Mamaş;
  Benim gibi düşünen bir insan bir şeyler yaşamış ya da görmüştür.Benim derdim başörtüsü değil.Benim rahmetli anam da başörtülü ve Trakya bölgesinde giyilen iki parçalı çarşaf giyerdi.
  Sen o yazdığın yazıyı bir daha okursan bölücülük ve takiyye yaptığını göreceksin.Sen kaç yaşındasın hayatta neler gördün yaşadın bilmiyorum ama ben çok şey yaşadım boş konuşmuyorum.Sağı,solu-sizi,bizi-islam düşmanını,irticacıyı senden dahaiyi bildiğimi söyleyebilirim.Akkuş\’taki dürüst insanların çetelesini sen ve senin gibi düşünenler tutarsa yandık vallahi.Hem Atatürk\’ün torunu olduğunu söyleyeceksin hem de Atatürk devrimlerini ortadan kaldırmaya çalışanlara mazlum diyeceksin.Kimseyi yerinden yurdundan silmek gibi bir düşüncem de yok.Ayrıca kısmet olursa emekli olunca Dumantepe\’ye yazlık yapmayı istiyorum.Birde şunu iyice gözlemle… Dünya nereye gidiyor? Yurdumuzda neler oluyor ve niçin oluyor? Ha başkalarının dolduruşuna değil kendi aklına danış.
  Hoşçakal ama sağduyuyla kal.

 2. Yukarıda ilhan aydemir gibi düşünüp bir çok yazı yazan yazarlarımız var.Düşünmeden söylenen bu sözler çok basitçe birşey.Bir kadın çıkıyor Atatürk’ü sevmiyorum diyor.İşte bunu bütün başörtülü kardeşlerimize mal etmek büyük haksızlık ve akılsızca yapılan bir iştir.Naasıl ki sizin gibi düşünüp başörtüsüne ağzından geleni söyleyen kişileri de dinlerken bizler islam düşmanı diye tanımlamıyorsak sizin gibi insanlarda bu tür insanları irticacı olarak tanımlamamalıdır.Tabi farklı ve yanlış düşünceler olabilir ama o sadece söyleyen kişiye aittir.Bunu müslamanca yaşayıp başını örten her müslüman kadına yüklemek yanlıştır.Akkuş’ta da böyle dürüst insanlar vardır ve her zaman olacaktır kimse bu insanları oradan silemez.Bizler Atatürk’ün torunları olarak herkese eşit davranmalı mazlumun yanında olmalıyız.Kimse kimsenin yurdundan edemez.Saygılarımla AYKUT MAMAŞ

 3. işte sorunda burda bi kaç insanın kullandığı kelimeleri veya yanlışlarını neden bütün insanlara maal ediliyor.
  artı gençler kesinlikle ekmek peşinde katılıyorum ama anlamadığım nokta türban kullanan kızlarımız bizim evlatlarımız değilmi bunların ekmek yeme hakkı olmuyormu bu sefer bi adaletsizlik çıkmyormu ortaya aynı zamanda mini etek kullanan üniversiteye girebiliyorda kapalı olan neden giremiyor hem mini etek kullanan yanlış kelime kullanmıyormu bunlar doğru insanlarmı lütfen geniş düşünelim mantıklı yaklaşalım olaylara bir kaç kişinin yaptığı hataları bütün kapalılara maal etmeyelim tabiki bende abartanlara karşıyım adabına uygun şekilde olsun genel olarak insanların istediğide bu değilmi tek taraf düşünmeyelim lütfen bu tür tartışmalar kardeşi kardeşe düşürür. benim cahil kafam böyle çalışıyor yanlışım varsa kusuruma bakmayın.

 4. Mehmet Gümüş efendi:Gençsin yakışıklı bir resmini de yazının önüne koymuşsun ama başını kaldır da bir bak Fatih Altaylı dün akşam bir program yaptı orada iki tane başörtülü kadın çıkmıştı zulümden söz ettiğiniz bu vatanın kurucusu Atatürk’Ü sevmediğini söyreken Humeyniyi çok sevdiklerini de söylüyorlardı.Bu mu hak aramak?Ben 1979 da senin şimdi rahatça salladığın ilçende neler olup bittiğini gözlerimle gördüm.Yaşadım. Şimdi sen kalkmış sallıyorsun.Sende sarığını fesini serpuşunu giysene sana daha çok yakışır eminim.Güzel Akkuş’UN ilk sorunu sen de biliyorsun ki siz ve sizin gibi düşünenlerden kurtulmaktır.Yazık gençler ekmek peşinde ezilip giderken siz sallayın bakalım.Bİrgün beğenmediğiniz bu özgürlükler,eleştirdiğiniz bu demokrasi size de lazım olur ancak geçmiş ola..

 5. Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletin
  Sözunu unutmayalım vekillerimiz bastınız dalı kesiyorsunuz. Bir ülkede tarihi bir yenilik oluyorsa mutlaka sıkıntılar olacak.bunlar hep billikte aşmalıyız. Yeter bu ülkeye yenilikçilerin ve insan özgürlüğünü selbes bırakanlara sahip cıkalım.Bu ülke hepimizin sizlerin bizlerin deyil. Meçlisin üstünde bir güce inanmıyorum.

 6. ne demokrasi si ne adaleti son seçimlerde her iki vatandaştan 1 i ak partiye oy veriyor tek başına iktidara getiriyor millet tüm yetkisini ak partiye veriyor ve TÜRK milletinin cani gönülden istediği baş örtüsünü kabul ediyor ama 11 kişi bunu kabul etmiyor o zaman soruyorum bu 11 kişiye madem benim oyumun bir değeri yok madem ülkeyi sen yöneteceksin senin dediğin olacak neden beni oy kullanmaya çağırıyorsun neden benim günümü oy kullanmam için çalıyorsun bu şimdi adaletmi? bu şimdi Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletin mi? müslüman bir ülkede yaşıyoruz ve içinde bulunduğumuz işe bakarmısın buda demek oluyor ki 11 kişi bu ülkede müslüman yaşamıyor demek istiyor.şimdi dinimizin emrettiği başörtüsü takan bayanlarımız TÜRK olmuyormu bu milletin memuru olma hakkına sahip olmuyormu. dün Adnan MENDERESİ astık bu gün adını bulvarlara verdik sokaklara verdik neden çünkü hata yaptık kayıp olarak yaptığımız hatanın farkına vardık ama aslında bunu biz yapmadık kendi menfaatları için yapanlar oldu bu gün kapatma davasıda bunun bi benzeri bu yanlışlarla nereye kadar gideceğiz gerçi bu tür insanlara bazı şeyleri anlatmak zor bunlar okumuş ama …. bu tür konuları bizim çoktan aşmamız gerekiyor bazen insanın isyan edesi geliyor yazık yazık yazık bizi bu konumlara getirenler utansın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar