24.Eyl.2020
ad

Yazar hakkında

4 Yorumlar

 1. Abdullah DEMİROĞLU

  Bu Güzel Duyguların Üzerine Hiç Bir Kelime Hiç Bir cümle daha güzel olamaz. Duygusunu yitirmiş, ben Akkuşluyum diyemeyecek kadar küçülmüş, geçmişinin bir saniyesini hatırlamayacak kadar hafızasını yetirmiş insanlarımızın, bir dakikasını ayırıp okuması sirkelenip kendine gelmesi geçmişini gözden geçirip geleceğine yön vermesi dileği ile…

  Yanıt
 2. veysel Sensoy

  Sevgili Dostlarım,

  İnsanlar aslında duygu yüklü, hasret yüklü ve dokunacak bir el bekliyorlar ki sebep bulup ağlasınlar. Yüksel kardeş senin sebebin var zaten elindeki sazın tınısı “akkuşun gürgenleri” diyerek ezilirken kaç insana göz yaşı döktürdüğünü hesap ettin mi? Diyetini öde bakalım. O Gürgenler kaç mevsim özledi bizleri ve biz kaş hazan hasretini çektik oraların. Senin Harman gaşı yazını kaç kez okudum bilirmisin? Akkuşlu insanlar kadar temiz yürekli, duygusal insanları bir başka öoğrafyada bulamazsınız. Biz ağlayalım, ağlamak ruhu temizler. Gülerken bir dostunun boynuna sarılan insan gördünüz mü? Ama ağlayan baş yaslanacak döş arar dostlarım… beni de duygulandırdığınız için size ne demem lazım gerekse onu diyorum. Hepinizi de öpüyorum.

  Yanıt
 3. Y.Mürsel KARAYİĞİT

  Allah kimseyi göz pınarları kurumuş ağlama fukarası etmesin…Yumuşak insan huylarını kaybetmiş özelliksiz et ve kemik yığını olmanın ne anlamı var..?? Hayatın, ölümün, sevginin, acının, özlemin bütün sırrı gözyazında saklı…Bu satırları gözyaşlarım akarken yazıyorum…Gelmemek üzere Ceyhanlı köyü tepelerinden batan güneşin geri dönmeyişi gibi akıp giden ebediyet içinde kaybolan o günlere ağladım…ağladım…ağladım…Beni eleştireceklerin haline de ağladım ki; Yaratılmışların en yücesi Peygamberimiz de çok sık ağlardı….

  Yanıt
 4. Yılmaz Gül

  Saygı değer akkuşlu hemşerilerim hasta olmayan hastalı fakir olmayan yoksulluğu gurbette olmayan da memleketinin değerini bilmez.onun içinde hepinize sesleniyorum orada her su içtiğiniz zaman veyaoralarda gezer iken bile bizlere dua edin ellerimiz bollaşsın ve bizlerde memleketimize gelelim hepinize saygılar selamlar .şayet bu mesajımı MUSTAFA TETİK de okursa onada selamlar.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ