26 Mart 2023 Paz

Yrd.Doç.Dr.Tuncay Sevindik’in ilk köşe yazısı

Akkuş Milli Eğitim Müdürlüğü, Öğretmenler ve ilçedeki kamu kurumları ve herkesin dikkatle okuması gereken bir yazı

Sample Image

Sevgili Akkuş’lu hemşerilerim

Ağustos ayında ilçemize geldiğimde biraz şaşırdığım, şaşırdığım bir portre vardı karşımda, bunun tek sebebi en azından şehir dışından gelecek misafirlere ilişkin olarak bir bilgilendirme yada yönlendirme amaçlı organizasyon eksikliğiydi. Fakat bunlar bizler için problem teşkil etmiyor, çünkü bizler sürekli olarak bardağa dolu tarafından bakmak zorundayız. Eğer yanlışlarımız yada eksikliklerimizle uğraşacak olursak bunun sonunu getiremez ve sürekli bir kemirgen yapı oluştururuz. Bu durum bizim için Akkuş için nahoştur.
Bu yazımda sizlerle paylaşmak istediğim konular ilçemizi kültürel anlamda bir nebzede olsa pozitif yönde bir noktaya taşıyacak Avrupa Birliği Projeleri ve diğer proje kaynaklarına yapacağımız başvurulardır. Belki de içinizden şunları geçirmektesiniz Ordu ili yada bütün Karadeniz bitti sıra bize mi geldi. Sakın bu duyguya kapılmayın. Öyleyse başlayalım;
İlköğretim okullarımın saygı değer müdürleri; bu hafta kendinize bir iyilik yapın www.ua.gov.tr adresinde comenius bölümüne girin okulunuzun AB içerisindeki bir ülkeyle işbirliği yapması için gereken tüm yazıları okuyun. Sıkılacağınız konu ortak okul bulma olacaktır bu konuda lütfen bana yazın. Sonuçta ilçemizin bir köyünden 10 öğrencinin farklı bir ülkede geçireceği 2-3 haftalık gezi elbette ki sizi, bizi ve onları mutlu edecektir.
Sevgili öğretmenler hala Grundvig hizmet içi eğitim programlarından faydalanmadıysanız yukarıda verdiğim adresten lütfen ve

http://ec.europa.eu/education/trainingdatabase/search.cfm

bu linkten kendinize ait bir eğitim seçip bir başvuru formu dolduralım ve 1 haftada olsa alanınızda yurt dışı bir boyut oluşturun.

Siz Milli Eğitim Müdürlüğünden bir istirhamım olacak önce İngilizcecilerinizi toparlayın ve bu konuya eğilimlerini arttıralım. Yine Milli Eğitim Müdürlüğünden LDV projeleri konusunda iyi bir atılım yapmamız gerek hem liselerde okuyan öğrencilerimize yönelik Mesleki eğitim projesi hem de yeni mezun olmuş ve iş bulamamış gençlerimize yönelik eğitim projeleri yapılandırmalıyız.
Belki çok fazla işletmemiz yok ama sizler içinde aynı adres altında yenilik transferi olacak, burada yurt dışında çalışılmış bir konuyu siz kendi ülkenizde uyarlamak istiyorsanız daha önce bu konuda çalışmış kişilerle irtibat kurup yapılmış bir çalışmayı tamamı hibe alınarak kendi firmanızda uygulayabilirsiniz.
Yukarıda ifade ettiğim tüm olaylar ilçemiz hastanesi, belediyesi, kaymakamlığı ve eğitim kurumları da olmak üzere herkesin proje verebileceği bir yapıdadır.
Bu hafta yazıma burada son verirken önümüzdeki hafta yazımın içeriğini Akkuş ilçesinden olan fakat büyük şehirlerde sanayiye yönelmiş şirketlere yönelik AR-GE projeleri, destek projeleri konusu oluşturacaktır.
Bu haftalık sizlere veda etme zamanının geldiğine inanıyor ve iletişim adreslerimi bırakıyorum…
Gsm: 05068942277 ve 5376775215 (Lütfen mesai sonrası 18.00’dan sonra arayınız)
Yrd.Doç.Dr.Tuncay Sevindik

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. Sayın Hocam,
    Yazınızı okudum.Düşüncelerize katılıyorum.Akku Kurultayının amacı amacına ulaştığını görür gibi oldum.İnşallah Kurultaya katılan Akkuş dışındaki diğer okumuş ve gün görmüş insanlarımızda sizin gibiğ açılımlarla ortaya çıkarlar da ilçemiz ve yurdumuz için hayırlı işler yapılır.
    Adem EREN

  2. Hocam öncelikle Akkuş İnternet Sitesi Ailesine hoş geldiniz. Sizleri aramızda görmekten gurur duyuyoruz. Sitemizin Akkuşlu Akademisyenlere her zaman ihtiyacı vardır. Sitemiz köşe yazarı olmanıza çok sevindik. Bu yazınız da gerçekten farklı bakış ve uluslararası bir bakış açısı ile Akkuşluların ufkunu açan bir yazı olmuş. İnanıyoruz ki Eğitim camiası ve herkes istifade edecektir. Sizlerin bu çalışmalarınızı görüp, diğer Akkuşlu Akademisyenlerimizin de kendi alanlarında ve Akkuşlulara faydası olacak konularda yazılar yazmalarının bir ilk örneği olacak inşallah. Yüreğinize sağlık. Teşekkür ediyoruz.
    Akkuş Kurultayı konusundaki eleştirinizi de yerinde buluyoruz. Bizim bu ilk çalışmamızdı. Kısmet olursa bir sonraki çalışmalarımızda bu öneriyi dikkate alacağız emin olun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar