ad

Yazar hakkında

5 Yorumlar

 1. Veysel Şensoy

  Fatma Hanım,
  Cevabi yorumunuzu bu yazının altına yazmanız bir incelik olduğu kadar iç dünyanızdan bazı yansımaları burada bulduğunuzu işaret etmek istediğinizi düşündüm. Beim öğüt vermek haddime değil ama görünen köy klavuz istemezmiş ve zaten bunu görmüşsünüz. Hayat her şeye rağmen devem eder ve sınav her gün yeni sorularla donatılarak önümüze konulur. Sizin başardığınızı görüyorum. Allah başka elem göstermesin. Sözcüklerle destek olabilmek ne kadar mümkünse o kadarını yapabilmeye çalıştım. Her zaman dualarımız ve dileklerimizle yanınızdayız. Bütün Akkuş İlçesi sitesi ailesinin her arzularının gönüllerince olmasını dilerken bütün bu camianın yeni yılını da kutluyorum.

  Yanıt
 2. FATMA SAYILIR ve ailesi

  Veysel bey ÇINARIM atlı şiirime yazdığınız o güzel ögütler için çok teşekkür ederim. inan bana okurken çok duygulandım. bir an çok sevdiğim bir dostumu karşımda bulup sanki bana elini uzatıp değerli ögütler vererek teselli ediyormuş hissini yaşadım. bu güzel düşünceleriniz için gönülden teşekkür ederim.
  o şiir yıllar önce sevgili eşimi kaybettiğimde yüreğimden dökülen sözlerdi. tabiki şu an o derece yaşıyor veya öbür tarafı istiyor değilim olmadım. olmaycağımda. hayatımda o acıyı ilk yaşadığımda bir kez ölümü düşündüm sonra arkama bir baktımki dünyanın en güzel iki tane varlığı allahımın bana verdiği en güzel armağanları gözümün içine bakıyordu. ve kendime şunu sordum. senin bunu yapmaya hakkın varmı??? tabiki yoktu ve ben 18 yıldır yanlızım ama yanlız değilim benim kocaman bir yaradanım dünyalar tatlısı hiç birşeye değişmeyeceğim iki tane yavrum var.
  ve yıllardır allahımın bana verdiği güç sabır ve cesaretle yavrularımın ise hiç bir sevgiye değişmeyeceğim sevgileriyle ayakta duruyorum. ve durucam takiiiiii bir gün yaradan hadi babalık annelik görevin bitti emanetlerim artık kendi ayakları üzerinde durabilirler. seninde gelme vaktin geldi diyene kadar………….!
  evet anneyim babayım ama önceliklede yaradana yürekten inanan sığınan ve her zaman dualarımı kabul görmesiyle onun yanında olan bir kulum…..!
  güzel sözleriniz öğütleriniz için çok teşekkür ediyorum.
  saygılarımla.
  FATMA SAYILIR

  Yanıt
 3. Veysel Şensoy

  “levlâke ve mâ halaktül-eflâk” Hadisi kudsinin çağrışımından pay alarak son Leyla’ya En Layla’ya yani aşkın son kalesine aşık olmak lazım sayın dostum. Güzel benzetme dünyevi aşklar bile kapitalist olmuş. Ama bir aşk var ki işte o aşkı yakalamayı vurgulamak istedim yazının sonuna doğru. Aşkların en yücesine ulaşmak, mecnun olmak, Yunus olmak lazım. Ama olamyoruz ve daha kötüsü olmak istemiyoruz. Önce istemek lazım.

  Güzel soru; “ne yapmamız lazım?” Hiç bir şey. Aşk kendisi yapacağını yapar zaten.

  Sevgiyle kalınız…

  Yanıt
 4. Adem YILDIZ Kuşçulu köyü muhtarı.

  KİM AŞIK OLMAK İSTER?

  AŞKIN ADI ELEKTRİK OLMUŞ
  İNSANIN ADI NİK OLMUŞ
  MAKYAJDAN İNSANLAR GÖRÜNMEZ OLMUŞ
  ANALAR BABALAR KAHROLMUŞ

  DAĞLARI DELMEK ZOR OLMUŞ
  MECNUN ÇÖLDE DEĞİL MEYHANEDE ZOM OLMUŞ
  ZEHİRİN ADI MAL OLMUŞ
  ANALAR BABALAR KAHROLMUŞ

  SANAL ALEMDE AŞK KAYBOLMUŞ
  ARKADAŞLIĞIN ADI FLÖRT OLMUŞ
  MEKTUBUN ADI e mail OLMUŞ
  ANALAR BABALAR KAHROLMUŞ

  Yanıt
 5. Adem YILDIZ Kuşçulu köyü muhtarı.

  TÜFEK İCAT OLDU MERTLİK BOZULDU.

  PARA İCAT OLDU AŞK’TA BOZULDU.

  ORTAM BOZUK ABİ İNSANLAR KALBE DEĞİL CEBE BAKIYORLAR.

  EVİN VARMI, YAZLIĞIN VARMI, YEŞİLPASAPORTUN VARMI, YABANCI DİLİN VARMI, DİYE SORUYORLAR.

  AŞKIN DİLİNİ SORAN YOK.

  AŞK BİLE KAPİTALİST OLMUŞ.

  NE YAPMAMIZ LAZIM SEN ONU SÖYLE…

  KENDİNE İYİ BAK…

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ