16 Mayıs 2021 Paz

SÖZ BİTTİ ŞİMDİ HİZMET ZAMANI

Söz bitti. Şimdi hizmet zaman…

SÖZ BİTTİ ŞİMDİ HİZMET ZAMANI

Nihayet bir seçimi daha geride bıraktık.

Her aday seçim süreci içersinde seçmenine bir çok şeyler anlattı. Nihayet seçim bitti. Öncelikle Akkuş’ta seçimi kazanıp görevi devralan İsa Demirci’yi tebrik ederiz. Yeni görevi hayırlı olsun.

Seçim meydanlarında söylenenler orada kalmalıdır. Malum bu atmosfer içerisinde maksadı aşan sözler söylenmiş olabilir. Biz hiçbir adayın iyi niyetinden şüphe etmiyoruz. Hepsinin de Akkuş’a hizmet etmek için yarıştığını biliyoruz. Daha doğrusu öyle olmalı.

Aday adaylığı ile başlayıp; kesin adaylar belirlendikten sonra seçmenin önüne konulan sandık yeni başkanını seçmiştir. Demokrasinin vazgeçilmezlerinden biri olan seçim hür iradenin tecelli ettiği yerdir. Çünkü adayla kapalı odada kendi anlayışı ve vicdanı ile baş başadır. Hiç bir zorlama olmaksızın tercihini yapma şansına sahiptir.

Bundan sonra neler yapılması gerektiğini Sayın İsa Demirci de bilmektedir. Daha önce de bu görevi yapmış olması ve Akkuş’u tanıyan biri olarak ilçenin problemlerini de bilmesi gayet tabiidir.

Kimsenin elinde sihirli değnek yoktur. Bazı meselelerin çözümü uzun süre alabilir. Bundan dolayıdır ki seçilecek olan kişiyi “sıkboğaz” etmenin de bir alemi yoktur. Bu durum işi oluruna bırakmak takip etmemek anlamına gelmez. Kısaca Akkuş başkanından seçmenine kadar el birliği ile yönetilmelidir.

Sakın buradan kimseye akıl veriyor ukalalığı yaptığımız anlaşılmasın. Öyle de bir amacımız yok zaten.  İmkânların elverdiğinde olacak şeylerdir bu işler. Seçilenlere yardımcı olmak herkesin vazifesi olmalıdır.

Biz belediyeci değiliz. Yetkilerini ve gelirlerini bilemiyoruz. Ancak bir eğitimci olarak yeni seçilen yönetimin kültürel işlere de imkanlar dâhilinde önem vermesini isteriz. Çünkü onlarca okulda yüzlerce kişi eğitim görmektedir.

Kültüre yapılan hizmet geleceğe yapılan hizmettir.

Akkuş’un hak ettiği yerde olması bir ülke vatandaşı olarak beni de memnun eder. Ayrıca bir yıl dahi olsa ekmeğini yediğim, suyunu içtiğim, havasını teneffüs ettiğim bu mütevazı ilçede bir çok dostlarımız da oldu.

Akkuş’un tanıtımı, sosyal ve kültürel alanda yapılacak faaliyetlere de gönüllü olarak katılabilirim.

Yaşlılığımızdan olmalı ki arkada bıraktığımız seneleri ve dostları daha çok arıyoruz. Biz de Akkuş’u gönlümüzün bir yerine yerleştirdik.

Sayın İsa Demirci’yi tekrar tebrik eder, başarılar dilerim.

Söz bitti. Şimdi hizmet zaman…

Zeki ORDU

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,447BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
13AboneAbone Ol

Çok Okunanlar