6 Ekim 2022 Per

Külekçili Mahallesi

Site Yönetimi ile iletişime geçmek için tıklayın…. 

KÜLEKÇİLİ MAHALLESİ

Külekçili Köyü Ordu İlinin 30 Mart'ta Büyükşehir Olmas İle

Külekçili Mahallesi Olmuştur

Muhtarın Adı ve Soyadı : Şükrü BOLAT 

Muhtarlık Telefonu       : 0 535-871 08 87

Nüfusu                        : 01.01.2015 Tarihi İtibariyle Toplam Nüfus: 105

Mart 2014 Tarihi İtibariyle Toplam 102  Kişi

31.12.2012 Tarihi İtibariyle Toplam 104 Kişi (Erkek 52, Bayan 52)

31.12.2011 Tarihi İtibariyle Toplam 115 Kişi (Erkek 59, Bayan 56)

2010 Nüfusu Toplam 104 Kişi (Erkek 50, Bayan 54)

2009 OCak Ayında Toplam Nüfus 124 Kişidir (  Erkek 63, Bayan 61 )

Daha Önce Görev Muhtarlar

Osman BOLAT

 

Image 

 30 MART 2014 TARİHİNDEN ÖNCEKİ HABERLER

ImageImage

 

ImageImage

BEKLENEN ÖZLEMDİR KÜLEKÇİLİ KÖYÜMÜZ

Akkuş İlçesi Külekçili köyü;  aslında Akkuş'un görünmeyen güzelliklerinden bir tanesidir. Köyün esrarengiz güzelliklerinden birisi de, merkezden uzak dere ve tepelerden oluşan güzelliklere sahiptir. Kışları bir başkadır, yazları bir başkadır. Derinden bir nefes çektiğinizde ciğerleriniz oksijenden patlayacak gibi olur. Hele birde yaz yaklaşınca o güzelim tarlalarda başlar bir telaş, topraklarda başlar bir telaş, acaba ben bu sene neler vereceğim diye ve ne ekecekler acaba diye heyecanla bekler topraklarımız. Köyün geçim kaynakları, çiftçilik ve büyük baş hayvan yetiştiriciliğidir. İlkbaharda başlar ormanlarda menekşeler koku saçmaya ve gene biz o kokuları ciğerlerimize çekmeye.
Bizler ve köyden ayrılmış gençler hep bu özlemleri kalbinde duygulu bir şekilde saklarlar ve nerede köylerinin adı geçse yürekleri uzaktan cııız eder. O güzelliklere kalp dayanmaz ki köyümüzden birisi gelse gurbete yanımıza, duyanlar hemen birikiverir köyümüzden gelenin yanına, can kulağı ile dinleriz acaba köyümüzden neler anlatacak diye ve sorarız Ahmet amca nasıl Mehmet amca nasıl diye başlarız soru yağmurlarına.
Artık o bizim özlemle beklediğimiz gün gelip çatıverir, artık o gün bizlerin beklediği senelik izinlerimizi kullanma zamanıdır. Burjuvanın (zenginlerin ) tatil yapmak için milyonlarca para harcayıp ta bulamadığı huzuru, bizler köyümüzdeki havayı teneffüs etmekle buluruz ve hayal dünyamız birden renkleniverir sevinçlenir huzur buluruz. Yaz aylarında başlar bir telaş, gurbette yaşayan köyümüzün insanları yıllık izinlerini aynı zamanda kullanmaya çalışırlar ve köyümüz yaz aylarında cıvıl cıvıl olur ve giderilir hasretlikler. Geçim derdinden gurbette bile göremediğimiz dostlarımıza o güzelim köyümüz Külekçilide görürüz ve gideririz candan hasretliklerimizi.
Hayatı paylaşmanın bir mekânıdır memleketimiz ve bütün paylaşmışlıklar burada yaşanır. Allah bizleri bu güzelliklerden uzak koymasın. Köyümüz ün bir diğer güzellikleri veliahtları yaşlılarımızdır. Onlar köyümüzün gülleri ve incileridir, ışık saçarlar hep etraflarına huzur verirler. Onların varlığı bizlerde bir heyecandır mutluluktur. Onları gördüğümüzde kalplerimize huzur dolar.
Köyümüzdeki ismi ile gülüşan bacı (diğer adı ile Saniye Bolat) olan teyzemiz köyün en yaşlılarından olup, yaşı 100'ü geçkindir ve herkes onu ziyaret etmekten mutluluk duyar, sohbet etmekten mutluluk duyup huzur bulur.
Külekçili'deki etkinliklerden bir tanesi de köydeki ırmaktan balık tutmaktır. Balıkçılar sabahtan çıkarlar ve oltaları ile başlarlar avlanmaya ve artık Allah rast getire…
Düğünlerimize gelince, işte bunu kalemle anlatmak yetmez yolu düşenlerin bu anı yaşaması gerek, tavsiyede ederim,  köydeki düğünlerimiz üç gün iki gece sürer ve herkes başlar eğlenmeye, huzur bulurlar. Bizde izinlerimizi kullandığımız da rast geliveririz o güzelim düğünlerimize ve bir ah çeker herkes içten. Gurbette hasret çekenin sılaya kavuşmasıdır o anlar.
Artık vakit ayrılık vaktidir, tekrar gurbete dönme vaktidir, keşke biraz daha kalsam demenin vaktidir ve kimsenin dönmek istemediği vakittir, kimsenin ayrılmak istemediği vakittir o vakit. Kimse sılayı terk etmek istemez ve kalalım demenin vaktidir. Annelerimizin ve Babalarımızın çocuklarıma bir şeyler yapayım, bir şeyler yetiştireyim ve bir hediyemiz olsun dediği, çalışıp çırpınışta yetiştirdikleri ürünleri toplayıp bizleri yolcu ederken verdikleri armağanlar hediyeler bizleri yeterince duygulandırmaktadır. Ve artık onlar orada yalnız elleri koynuna bağlanmış boynu bükük ve bizler onların hasreti ile sılaya tekrar özlem duymak için döneriz memleket edindiğimiz gurbete ve bir dahaki iznimizin gelmesini sabırla bekleriz. Artık seneye görüşmek dileği ile.
Selam ve dua ile…
Mehmet GÜMÜŞ

mehmetgumusle@gmail.com

 

ImageImage

 

ImageImage

 

ImageImage

 

ImageImage

 

ImageImage

 

ImageImage

 

ImageImage

 

ImageImage

 

ImageImage

 

Image Image

 

ImageImage

 

ImageImage

 

ImageImage

 

ImageImage

 

ImageImage

 

Image

 

 Image

 

 

 

temmuzresim3.jpg

temmuzresim1.jpg temmuzresim2.jpg

 

Önceki İçerikKuşçulu Mahallesi
Sonraki İçerikMeyvalı Mahallesi

Related Articles

105 YORUMLAR

 1. artık Külekçili köyümüzün ayrıdan bir sitesi vardır lütfen sitemzizi ziyaret ediniz ziyaretçi defterine yorum yazınız allaha emanet olun iyi akşamlar

 2. Rahmanın selamı üzerinize olsun.

  Bu güne kadar birçok kişi ve kişiler köylerimizin eksiklerinden bahsetti ve etmeye devam etmekteler, en büyük eksiğin bu güne kadar bir dernek olmayışı ile iligli görüş birliğine varılması idi. Hep dışardan izledim herkes bir dernek kurmayı istiyor ama kimse ön ayak olamıyor veya olmmuyor.

  Ben bu günden itibaren bu iş için yola koyuldum İstanbul başta olmak üzere bu işi organize etmeye ve derneğimizi kurmaya çalışıyorum. Dernek kültürel amaç ve sosyal kalkınma çerçevesi, Eğitim ve kültür çerçevesinde olacaktır.

  Bu işin üstesinden fazlasıyla geleceğimizi düşünerek bütün köylerimize hazır olduğumu beyan ederek teklifte bulunuyorum.

  Bana yardımcı olmak isteyen herkeside bekliyor ve ümit ediyorum. Bütün köylülerimizin bu komuya hassasiyet göstermesi temennisi ile..

  Şu anda İnsan Hakları ve Mazlumlar için Dayanışma derneğin (MAZLUMDER) de yönetici ve derneğin müdürü olarak görev yapmaktayım, dernekçilik gönüllülük ister bu gönüllülüğü bütün köylülerimiz ve çevre köylerimizin göstereceğini ümit eder aynı düşünceleri paylaşan herkesi bu yolda yoldaş olarak beklemekteyim. Benimle iletişime geçmek isteyenler 0 533 738 91 07 nolu telefondan bana ulaşabilirler.

  Selam ve dua ile
  Mehmet GÜMÜŞ
  mehmetgumusle@msn.com

 3. hayden uşaklar dernek kuralım bir…….
  Yazan RIZA TÜREDİBu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır , 28-07-2008 20:48
  SELAMUNALEYKUM BEN DURSUN OĞLU RIZA BENİM PEK KÖYLEN İŞİM OLMADI BAZEN GEZMEYE GİDERİM AMA BİR DERNEK OLSAYDI FENAMI OLURDU HER SENE FESTİVAL YAPILIR ONA GÖRE YAPILACAK İŞLER KONUSULUP NE EKSİKSE ONAGÖRE DERNEHE PARATOPLANIR VE KÖYÜN GİDERİNE KULANILIR VE BİRBİRLERİNİ GÖRMEYEN İNSAN KALMAZDI ONUNİÇİN BENİM FİKRİM BİRAN ÖNCE DERNEK KURULMASI BİZİM İNSANLAR BAZEN AKLIHERŞEYE ERER AMA BUİŞE ERMEMİŞ SAYHILAR İŞALLAH KURULUR 0536 692 50 89 0543 551 27 22

 4. SELAMUNALEYKUM BEN DURSUN OĞLU RIZA BENİM PEK KÖYLEN İŞİM OLMADI BAZEN GEZMEYE GİDERİM AMA BİR DERNEK OLSAYDI FENAMI OLURDU HER SENE FESTİVAL YAPILIR ONA GÖRE YAPILACAK İŞLER KONUSULUP NE EKSİKSE ONAGÖRE DERNEHE PARATOPLANIR VE KÖYÜN GİDERİNE KULANILIR VE BİRBİRLERİNİ GÖRMEYEN İNSAN KALMAZDI ONUNİÇİN BENİM FİKRİM BİRAN ÖNCE DERNEK KURULMASI BİZİM İNSANLAR BAZEN AKLIHERŞEYE ERER AMA BUİŞE ERMEMİŞ SAYHILAR İŞALLAH KURULUR

 5. SELAMLLAR HEMŞERİLERİM…

  Site Yönetimi: Muhammet BOLAT bey, Akkuş İnternet Sitesi üzerinden bir başka kişi ve kurumun sitesinin reklamı ne yazık ki yapılmıyor. Diğer siteler nasıl oluyor diyebilirsiniz. Diğer site yapımcıları dayatma yaparak sitelerinin reklamının yapılmasını istemediler. Sitemiz yönetimi ile irtibata geçerek, çalışmalarını sundular. Uygun ise bir sakınca yok ise Akkuş İnternet Sitesinde sitelerinin isimlerinin yayınlamalarını istediler. Bizlerde yapılan çalışmayı incaleyip uygun ise severek çalışmaya sitemizde yer veriyoruz. İzlediğini yöntem sizce uygun mu lütfen bir kez daha düşünün

 6. Merhabalar Hemşerilerim Son Günlerde çıkan Haberlerden Dolayı Gerçekten Çok Üzüldüm Bizim Köyümüz Böyle Bir Köy Olmamalı Herkez Adabını Bilsin…
  Adam Olmak Hane Sayısını Bilmek Değil Köyünü Bilmektir…
  Adam Olmak Cami,Yol,Okul…vb. Gibi Kurumlara Maddi Yardım Değil Adam Olmak Yaptığı Yardımları Gizlemektir…
  Varsın Gerisini Adam Olmayanlar Düşünsün…
  Her Koyun Kendi Bacağından Asılır…
  Birbirimizi Destekleyeceğimiz Yerde Yaptığımız İşe Bak…
  İlknur Abla Doğru Demiş.Köyünü Seviyorsan Gurbette Ne İşin Var…
  Bu Yorumun Üzerine Ne Denir Biliyormusunuz Hemşerilerim???
  —isaın doğduğu yermi? yoksa doyduğuyermi?

 7. BEN BAHATTİN BOLAT’IN KIZI NESLİHAN BOLAT RESİMLERİ GÖRDÜM ÇOK BEĞENDİM 12 SENEDİR GİTMESEMDE KÖYÜME SONUÇTA DOĞDUĞUM YER.!!!
  RESİMLERİ GÖRÜNCE HAKİKATEN GİTMİŞ KADAR OLDUM…
  DAHA ÇOK RESİMLERİN VERİLMESİNİ İSTİYORUM BUNUNLA SINIRLI KALMASIN!!!
  YORUMLARIMIZI YAPALIM BURASI TARTIŞMA SİTESİ DEĞİLDİR LÜTFEN ADABIMIZI BİLELİM… HERKEZİN KENDİ KENDİ PROBLEMİ BURASI ORTAK NOKTA SİTESİ DEĞİLDİR…
  HERKEZE SELAMLAR!!!

 8. Sa.
  Külekçili köyü sakinleri nerelerdesiniz. Ses yok son bir aydır. O kadar uzakmıyız, o kadar kopukmuyuz köyümüzden ve birbirimizden, bu kadar uzak kim var diğer köylerden. Biraz inceledim diğer köylerin sayfasını yorumlar hep birbrini sevecen yanlı yazılmış, kimsenin kimseye karşı refleksle yazdığı yazı yok hepsi samimiyetle yazılmış şeyler, bütün herkesi samimiyete ve muhabbete davet ediyorum.

  İnsanların köylrinden ekonomik sıkıntılar neticeinde hep uzaklara gidiyorlar ve görüşememe ve tanışamama ihtimali yüksek. Bu internet sitesi bu hasreti ortadan kaldırıyor ve dünyanın öbür ucundaki külekçilili bu sayfayı ziyaret ettiğinde burada kimler var görebiliyor, lütfen bu nimeti ve bu şansı değerlendirelim.

  Selam ve Dua ile.
  Mehmet GÜMÜŞ
  mehmetgumusle@msn.com

 9. Selamün Aleyküm Hemşerilerim. Ben Orta Mahalleden Niyazi Bolat’ın Torunu Yani Bahattinin oğlu Muhammet(ERCAN)BOLAT… RESİMLERE VERENLERLE YETİNMEYİP DAHA ÇOK RESİM VERELİM.BÜYÜKLERİMİN ELLERİNDEN KÜÇÜKLERİMİN GÖZLERİNDEN ÖPERİM…ORDUNUN ŞİRİN KÖYÜNDEKİ HERKEZE SELAMLAR…
  DOSTLARIM HEPİNİZİ SİTEME BEKLİYORUM…
  http://WWW.MUHAMMETMEDYA.8M.COM[CODE] [/CODE][CODE] [/CODE][LIST][LIST]Page Title ([url]http://www.muhammetmedya.8m.com[/url])

 10. Selamün Aleyküm Hemşerilerim. Ben Orta Mahalleden Niyazi Bolat’ın Torunu Muhammet(ERCAN)BOLAT… RESİMLERE VERENLERLE YETİNMEYİP DAHA ÇOK RESİM VERELİM.BÜYÜKLERİMİN ELLERİNDEN KÜÇÜKLERİMİN GÖZLERİNDEN ÖPERİM…ORDUNUN ŞİRİN KÖYÜNDEKİ HERKEZE SELAMLAR…
  DOSTLARIM HEPİNİZİ SİTEME BEKLİYORUM…
  http://WWW.MUHAMMETMEDYA.8M.COM

 11. Kardeşimize Allah’tan rahmet Kaplan Ailesine başsağlığı diliyorum.Bir daha böyle bir haberle karşı karşıya gelmeyelim(KAHROLSUN PKK)

 12. BUGÜN SİTEYE GİRDİM VE BAKTIMKİ ÇOCUK ONCAGINA CEVİRMİŞLER YAZIK SİZLERE BURASI ATIŞMA YERİDEGİL SİZENE KAÇ EV OLUP OLMADIGI MERAK EDEN GİTSİN SAYSIN BİRİSİ DÜŞÜNCELERİNİ YAZMIŞ BİRİDE ÜSTÜNE ALMIŞ YARANMIVARDA ÜSTÜNE ALINIYORSUN ARKADAŞ BIROBLEMİNVARSA TELEFONDİYE İCATVAR ARA SOR BURUYA NİYE YAZIYORSUN BURDA NİYETEPKİ GÖSTERİYORSUN HİÇ YAKIŞTIRAMADIM YAZIK SİZLERE BİRŞEY SORMAK İSTEYENVARSA ARSIN 0532 617 93 95

 13. Selam ile…..

  Kaplan ailesine başsağlığı dilerim.Ölen arkadaş içinde Allahtan rahmet diler günahlarının tahsilatını isteriz.

  Tekrar selam ve dua ile….

 14. KÖYÜMÜZÜN ACISI BÜYÜKTÜR
  BUGÜN İSTANBUL KARTALDA İKAMET EDEN KAPLAN AİLESİNİN OĞLU VATANI GÖREVİNİ YAPARKEN GİRMİŞ OLDUĞU ÇATIŞMADA ŞEHİT OLARAK HAYATINI KAYBETMİŞTİR.
  AİLESİNE ALLAHTAN SABIR DİLİYOR VE ALLAHTAN RAHMET DİLİYORUM.
  MEKANI CENNET OLSUN …….

  ALLAHIM GÖRÜYORSUN SEN BU PKK LILARI BİLDİĞİN GİBİ YAP…

 15. Allahın selamı ile…

  Evet İlknur; Burası kimsenin birbirine hakaret etmesi gereken yer değil. Burası seviye gerektiren bir yer, bunada sağduyulu olmak gerek başkaları seviyesini aşsa bile bizler seviyeye davet edelim, gün elir haddi aşan pişman olur birgün elbet, ben gördümki buradan yazışınca bir sürü yanlış anlaşılmalar meydana gelebiliyor ve insanlar doğru yaptıkları şeylerden bile yargılanabiliyor bunun için buranın kişisel problemler için nara atılması gereken yer değil, eğer varsa roblemi olan gelsn paylaşsın değilmi.

  Senin yazdıklarına gelince, bir konu üzerine cevap vermişsin bir hakaret gözükmüyor. Sen ve ailen seviyeli bir ailesiniz bu tür kouları buradan kişiselleştirmezsiniz diye düşünüyorum. Rabbim bizlerin yar ve yardımcısı olsun yanlış anlaşılmalardan korusun ve bize sabır versin.

  Herhese selam 🙂

  Selam ve dua ile….

 16. EVET MEHMET ABİ
  BENDE BU KONUYU AÇIKLAMAK İSTEDİM BURASI ”SORSAN KAÇ TANE EV VAR? BİLİYORLAR MI ACABA ” SORULARINI SORMAK İÇİN AÇILAN BİR SİTE DEĞİLDİR.O SORUYU GELSİN BANA SORSUN O KADAR MERAK EDİYORSA…….
  EĞER BENİM YAZDIĞIM YORUMU OKURSAN SADECE KİŞİSEL GÖRÜŞÜM OLARAK ONLARIN YAZDIKLARIYLA İLGİLİ YORUMUMU YAPTIM.
  AMA ARKASINDAKİ BÜYÜKLER TARAFINDAN KÜÇÜKLERİN İSMİ ALTINDA KİŞİSELLEŞTİRİLDİĞİ ZAMAN BENDE BU YAZILARI YAZMAK ZORUNDA KALDIM ..
  UNUTMAYALIM ABİCİM; ÖNCE İĞNEYİ KENDİMİZE ÇUVALDIZI BAŞKASINA BATIRALIM…..

  EĞER SAYGISIZCA BİR YORUMUM VARSADA LÜTFEN BENİ ÖNCE YAZILARIM VE DİĞER YORUMLARLA DA KARŞILAŞTIRARAK BU SİTEDEKİ YAZILARIMI SİLİN…
  HAYIRLI GÜNLER DİLİYORUM…
  İLKNUR TÜREDİ

 17. Gece nedir sence?
  Bir günü bitmesinin habercisi mi?
  Yoksa çaresizliği,acıları
  Karanlığında saklayan mı?

  Güneşin doğması nedir sence?
  Yeni bir gün habercisi mi?
  Yoksa beklediğinin sana gelmesi
  Yüreğini aydınlatması mı?

  Peki hayat ne sence?
  Tüm mutlulukları ve acıları
  İçinde taşıyan mı?
  Yada nefes aldığın her an mı?

  Ben neyim sence?
  Seni her gidişinin ardında bekleyen mi?
  Yoksa sadece varlığının bile önemi olmayan
  Bir hiç mi ?

  Son bir soru
  Bil bakalım sen nesin benim için?
  Hep sevilen,özlenilen sevgili mi?
  Yoksa her şeye rağmen affedilen mi?

  Sen zahmet etme ben söyleyim
  Kendini bu kadar değerli görme
  Sen sadece benim için,
  Vakitlerimi dolduran bir hiçsin

  Site Yöntimi: Bundan sonra lütfen şiirlerinizi Sitemiz Ana sayfada belirilen şiir sayfasına yazmanızı dileriz. Bundan sonra bu sayfada şiirlere yer verilmeyecektir.

 18. ( DOSTLUKTAN CIKAN PAY)
  Zengin; çok mala sahip olana denmez, zengin kalbi olana denir. Kalp zenginliğinden mahrum olan kimse, ne kadar geniş servete sahip olursa olsun yine fakirdir. Tamamı ve hırsı sebebiyle de halk nazarında hakirdir. Kalbi zengin olan kimse de ne kadar fakir olsa herkesin nazarında muhteremdir.

 19. Allahın selamı sizlere…

  Arkadaşlar sizlerden ricam burada birbimizle tartışmak yerine daha güzel konular üzerinde durmak ve insanlar için daha eğitici konular üzerinde durmak, özellikle genç arkadaşlar bizler geçmişten gelen çizgiyi değiştirmek için çaba göstermeliyiz değilmi? Geçmişten gelen hazmedememezlik duygularımızı bir yana bırakalım sizden bir kardeşiniz olarak isteğimdir.

  Ayrıca site yönetiminden ricada bulunuyorum, tartışmaya mahal verecek konuları gözden iyice geçirmektir. 🙂 bir ricam daha olacak Arkadaşlar şiiirlerimizi şiir köşesine yazar isek daha güzel olabilirmi sadece fikir olarak söylüyorum…

  Selam ve dua ile…..

 20. Zalimler Gözlerini Kapasın

  Nereye kadar gider yapılan bu zulüm?
  Zalimi de bekleyen var bir ölüm
  Eni de belli, sonu da belli
  Ömrü toplasan ya kırk eder ya elli.

  Dar-ı imtihandır, ayan beyan ortada burası
  Hesapların görüleceği asıl yer orası
  Zerrelerin bile iyisi de kötüsü de yazılıyor burada
  Tüm yaptığımız kötülüklerin cezasını çekeceğiz orada

  Nasıl ki iki kere iki dört ederse matematikte,
  Cenâb-ı Allahın da kuralları şaşmaz ahirette.
  Zalimler diş biliyorlar ısrarla mazlumlara,
  Yarın ne cevap verecekler hak isteyen bunca masumlara?

  Kimsenin hakkı kimsede kalmaz kesinkes,
  Allahın mutlak adaletine güvensin herkes,
  Zalim gözlerini kapasın ve zulmededursun ancak,
  Bakalım ruz-u mahşerde ne yapacak?

  Nereye kadar gider yapılan bu zulüm?
  Zalimi de bekleyen var bir ölüm.

  ****Zirvelerde kartallar da bulunur, yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir.

  En uzak mesafe
  ne Afrika’dır,
  ne Çin,
  ne Hindistan,
  ne seyyareler,
  ne de yıldızlar geceleri ışıldayan…
  En uzak mesafe iki kafa arasındaki mesafedir birbirini anlamayan…..

  Ben Ordu’yu anlatırken
  bütün şiirler susar
  Elvan Elvan bir sis alır başımı
  tenim Yağmur olur Gökyüzünde
  ruhum çocuklaşır ninni ninni dalgalanır
  bu Masal Denizinde.

  Peştamalın Moru kıskanır diye
  ben Ordu’yu anlatırken söyleyemem
  Binbir tonda o Yemyeşil kuşağı
  Incir dalında, Yosun kuytuda
  Emine kız gözlerinde söyler
  oysa Yedi ton Yeşil kokar Ordu Sokakları.

 21. 1- BEN ŞAHIS OLARAK KİMSEYE ÜSTÜ KAPALI YAZI YAZMADIM SADECE BU SİTENİN KONUSUYLA İLGİLİ YAZI YAZMANIZI TAVSİYE ETTİM..
  2-BEN O KÖYE İSTEDİĞİM ZAMAN GİDER İSTEDİĞİM ZAMANDA GİTMEM !!!!
  SİZ SENELERDİR ORADA YAŞADINIZ O KADAR ALTIN DEĞERİNDEYDİ DE NEDEN ŞUANDA İSTANBULDASINIZ??????????????
  3-BEN GİTSEMDE GİTMESEMDE O KÖY BENİM DEDEMİN TOPRAĞI HEMDE ÖZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ DEDEMİN TOPRAĞI 50 YIL SONRADA GİDEBİLİRİM …. ŞİMDİDE GİDEBİLİRİM CADIRDA KALIRIM YİNDE DE GİDERİM BUNUN KARARINI BEN VERİRİM SİZ DEĞİL….
  YORUM YAPMAK İÇİN KÖYE GİTMEKDE GEREKMİYOR…. (SORSAN KAÇ TANE EV VAR? BİLİYORLAR MI) SEN BİLİYORMUSUN KAÇ TANE EV VAR? YAŞIN NE Kİ SENİN BANA BU SORUYU SORABİLİYORSUN SEN?? SEN DAHA MAMA DERKEN BEN O KÖYDE KAÇ TANE EV VAR BİLİYORDUM ANLADIN MI ÇOCUĞUM ?????
  4-O KADAR YARDIMLAŞMA DERNEĞİNİ KONUŞUYORSUNUZ DA BU GÜNE KADAR KÖYE KAÇ LİRALIK YARDIM YAPTININIZ ACABA MEREK EDİYORUM ?????? ….
  5- LAF DEĞİL İCRAAT GEREKİYOR …….
  6-(KÖYLE ALAKASIZ VEYA KÖTÜ SÖZCÜK İÇEREN YAZILAR YAZILMIŞ OLSAYDI.ZATEN YAYINLANMAZDI.BİZİM YAZDIGIMIZ YAZILARI ELEŞTİRMEYE HAKKI YOKTUR KİMSENİN. YASAK OLSAYDI YAYINLANMAZDI.HERKES KENDİNDEN SORUMLUDUR.BİZ KALİTEDEN TAKILMIYORUZ )
  ***BU SİTEDE HER YAZI YAYINLARIN ÇÜNKÜ OTOMATİK OLARAK SİSTEM YAZILARI YAYINLIYOR
  ***BEN YASAK YAZILAR YAZIYORSUN DEMEDİM İYİ OKU EVET HERKES KENDİNDEN SORUMLU BUNU ÖĞRENDİĞİN İÇİN SANA AFERİN
  ****BİRDE SON OLARAK KALİTE BİR AYRICALIKTIR….

  SEBAHATTİN TÜREDİNİN KIZI
  İLKNUR TÜREDİ 😉
  *******BEN BABAMIN KIZIYIM HEM GÜZEL HEM NAZLIYIM HERKEZİ KOLAY SEVMEM ANADOLU KIZIYIM ….

 22. Anneler günü geldi yine,
  Ogüzel gülemsemeler.
  Başladı yine,
  Anneler günü kutlu olsun.

  Annelere bir hediye değil,
  Bin hediye bile az gelir.
  O şirin annelerin,
  Anneler günü kutlu olsun.

  Annelerimiz melekler,
  Annelerimizin hakkı hiç ama hiç ödenmez.
  Annelerimizin,
  Anneler günü kutlu olsun.

  NOT: BU ŞİİR BİR KİTAPTAN ALINTI DEĞİLDİR.

  YAZAN: YASEMİN TÜREDİ

 23. HAYATINDA KÖYE GİTMEYEN İNSANLAR BEN ŞAHSIM OLARAKTAN YASEMİN TÜREDİ KÖYÜMÜZÜN ÇOK DEĞERLİ OLDUĞUNU DİLE GETİRİYORLAR AMA SORSAN KAÇ TANE EV VAR? BİLİYORLAR MI ACABA GÜZEL YURDUN İNSANLARI NEREYE GİTSE DEĞİŞMEZ KÖYÜMÜZÜN YOLU EVLERİ TAŞI TOPRAĞI ALTIN HALİNE GELMİŞ NE YAZIK Kİ KIYMETİNİ BİLEN YOK. BİZ YENİ GENÇLİK OLARAK ÇÖZÜM ÜRETMEMİZ LAZIM… KÖYÜMÜZÜN KALKINMASI İÇİN PROJELER YAPMAMIZ GEREK BU İŞLER TOPLUMSAL OLARAK BİRLİK BERABERLİK OLMALI Kİ ÜRETİME ÇÖZÜM OLSUN ÖRNEK VERİYORUM BEN 11 YAŞINDAYIM BENİM ŞAHSI GÖRÜŞÜM YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA TOPLUMSAL OLARAK PARASI BOL OLANLAR TÜRKİYE’NİN HER TARAFI BİZİM. ÜRETİM İŞİ KURMAMIZ LAZIM. ORMAN BOL GÜZEL BİR KERESTE FABRİKASI KURULABİLİR. BİR ZAMANLARI DOKUMA HALISI MEŞURMUŞ. NE YAZIK Kİ O ZAMANLAR GERİDE KALDI. GEÇMİŞE DEĞİL GELECEĞE BAKALIM… ÖNEM TAŞIYAN SÖZCÜKLERİ BİREYSEL OLARAK ÖZGÜRCE YAZMAK BU SİTENİN ANLAMI ÇÖZÜM ÜRETMEK ?????????????

  BÜYÜKLERİN ELLERİNDEN, KÜÇÜKLERİN GÖZLERİNDEN ÖPERİM..

  YILMAZ’IN KIZI YASEMİN TÜREDİ.

 24. BAZI SAHISLAR SİTENİN NE OLDUGUNU BİLMİYO.AMA YAZDI YORUM KÖTÜ. İNSANLAR İÇİNDEKİ SEVGİYİ ŞEVKATİ ŞİİR VE YAZIYLA BELİRTİYOR.BUNU İYİ BİLMEYEN ÖGRENSİN.SİTEYE ÖYLE YAZI YAZMIŞ Kİ İNSANIN AKLI ŞAŞIYO.DİYOR Kİ KÖYLE İLGİLİ YORUM YAZIN DİYOR BAZI ŞAHIŞLAR.AMA BU ŞAHIŞLAR KAÇ KERE HAYANTINDA KÖYE GİTMİŞTE KÖYLE İLGİLİ YORUM YAZIYOR.KÖYLE ALAKASIZ VEYA KÖTÜ SÖZCÜK İÇEREN YAZILAR YAZILMIŞ OLSAYDI.ZATEN YAYINLANMAZDI.BİZİM YAZDIGIMIZ YAZILARI ELEŞTİRMEYE HAKKI YOKTUR KİMSENİN. YASAK OLSAYDI YAYINLANMAZDI.HERKES KENDİNDEN SORUMLUDUR.BİZ KALİTEDEN TAKILMIYORUZ

  TOPAL AHMETİN TORUNLARI EROL TÜREDİ YASİN TÜREDİ

 25. Neye hayıflanırım…bir bilseniz neye?
  İngiltere’de yaşayıp
  ‘ SİR ‘ olamadım diye…
  Keder değil kader…
  ‘ SİR ‘ olamadımsa da
  Sır oldum yaşamımla, bedenimle bîteviye…

  Düşündüm bedenimi parça parça
  İhaleye çıkartsam
  Umduğumdan da kazançlı çıkarım…

  Gözlerim epey eder…
  Gözlemlerim sağlıklı ve tutarlı,
  İleriyi görür bakışlarım…
  Dünyaya da hep iyi gözle bakarım…

  Kulaklarım da az getirmez…
  Bunca zaman hep sevgi sözcükleri duydum…

  Dilim, ağzım ve dudaklarım
  İyi paha eder…
  Çünkü hep güzel sözler söyledim,
  Hep aşkı fısıldadım…

  Burnumu da ucuza satmam
  Çünkü her şeye sokmam…
  Ve de havalarda olmadı hiç…
  Tek sevdiğimden başkasını da koklamam…

  Saçlarım sırma değil ama
  Krallar tacı gibi başımda taşırım…
  Berberden çok
  Onları rüzgârlara bırakırım…
  Bir de sevmediğim huyum var:
  Kılı kırk yararaım…

  Beynim kaç değer eder bilemem?
  Ama pek de ucuza veremem…
  Tüm düşüncelere saygılıyım…
  Bu da benim düşüncem
  Ona paha biçip fiyat söyleyemem…

  Ayaklarım çok cefakârdır…
  Yıllarca bedenimi taşıdı
  Hâlâ da taşır…
  Onun da değeri çok yükseklere ulaşır…

  Kollarım…ellerim…
  Onlar da yüklü bir şey getirir dilerim…
  Çünkü onlarla alkış tuttum sevindiğimde…
  Ve de protesto ettiğimde…
  Onlarla kucakladım sevgilimi…ve dostlarımı
  Ayrılırken ve kavuştuğumda…
  Üstelik hep YARATANA yalvarıp, yakarışımda
  Dualarıma hep açıktır ellerim…

  ANLAYANA SİVRİ SİNEK SAZ ANLAMAYANA DAVUL ZURNA AZ DEMİŞLER 🙂

  İLKNUR TÜREDİ

  Ben bir gün bu dağ köyünde,
  Görülecek en güzel şeyleri gördüm.
  Vâdiden geçen demiryolu,
  Pırıl pınl parlıyordu,
  Irmak kıyısında bir istasyon,
  Marşandizi ağırlıyordu.

  Ben bir gün bu dağ köyünde
  Duyulacak en güzel sesi duydum,
  Rüzgâr, yüzyıllık ağaçların kalbinden,
  Meşelerin, köknarların, pırnalların
  Gizli sazlarından haber verdi,
  Yitmiş ormanların acısını dinledim, derinden.

  Ben bir gün bu dağ köyünde
  Bakılacak en güzel şeye baktım.
  Dağ havasında, geniş yapraklı ümitlerin üzerine
  Yattım, gökyüzünün altına
  Hiçbir çağda bu kadar mavi olmamıştı.
  Baktım da vuruldum maviliğine.

  Ben bir gün bu dağ köyünde
  Sevilecek en güzel şeyi sevdim.
  Ağaçtan, kerpiçten, toprağınan taştan
  Barınakları içinde doğan, yaşayan, ölen,
  Vatan dediğimiz toprağı emeğine mülk eden,
  Halk denen milyonları sevdim yenibaştan.

  Ben bir gün bu dağ köyünde
  Düşünülecek en güzel şeyi düşündüm,
  Köy okulları dedim, dünyamızı dünya eden,
  Bilgiler uğruna vurulmuş turnalar misali
  Çırpınır, çaresizlikten ve sevgiden,
  Düşmüş köy çocuklarının önüne bir öğretmen.

  Ben bir gün bu dağ köyünde
  Bulunacak en güzel şeyi buldum.
  Kayalardan sızan sularda ne vardı, sular ne diyordu?
  Dağların hikayesi kahramanların hikayesine benzer,
  Gizlemiyordu dağ cevherini, yağmurdan kardan aldığını
  Sebil gidiyor, kuşlara, kurtlara, insanlara veriyordu.

  Ben bir gün bu dağ köyünde
  Söylenecek en güzel şeyi söyledim.
  Üstüne ay ışığı düşmüş bir tepede,
  Bilge ve cesur kalbiyle hürriyet
  Bütün insanlığın ateşini yakıyordu,
  Yalazası dört yönde yansımış gökkubbede.

  Ben bir gün bu dağ köyünde
  Varılacak en yalın gerçeğe vardım.
  Elli hanesiyle gömülü kalmış, unutulmuş
  Yatmış tabiatın kurduğu en güzel yatağa
  Acı rüyaların gecesine örtünüp köy,
  Dağ güneşinden habersiz uyumuş.

  İLKNUR TÜREDİ

  Allah’ım
  Biz birbirimizi sevelim.
  Bizim birbirimizi sevdiğimizi,
  Yalnız biz bilelim.
  Hayır hayır,
  Bizim birbirimizi sevdiğimizi,
  Gözlerimiz de bilsin,
  Ellerimiz de bilsin,
  Dudaklarımız da bilsin,
  Gözyaşlarımız da…..
  Bizim birbirimizi sevdiğimizi,
  Başka hiç ama , hiç kimse bilemesin.
  Sevgimiz aramızda
  Ve dualarımız da

  Kurumuş pınarlar sular akmıyor
  Selam versen kimse dönÜp bakmıyor
  Keller bile artık şapka takmıyor
  Birde gel de bizim köyÜ şimdi gör

  Sararmış boz kırlar çiçekler solmuş
  Yıkılmış merekler toprakla dolmuş
  Bakımsız evleri virane olmuş
  Birde gel de bizim köyÜ şimdi gör

  Cemaat kalmamış cami dolmuyor
  Hasta olsan kimse hatır sormuyor
  Bayramların bile tadı olmuyor
  Birde gel de bizim köyÜ şimdi gör

  Yamaçlarda otlar sÜrÜ çobansız
  SÜrÜlÜr tarlalar artık sabansız
  Birkaç ağaç kalmış onlarda dalsız
  Birde gel de bizim köyÜ şimdi gör

  İğde ağaçları çiçek açmıyor
  çayırlarda kelebekler uçmuyor
  Paslanmış tırpanlar ekin biçmiyor
  Birde gel de bizim köyÜ şimdi gör

  Arılar çiçeksiz kovanlar balsız
  Aç kalmış itler onlarda yalsız
  Eşekler sıpasız kıratlar taysız
  Birde gel de bizim köyÜ şimdi gör

  Hasretlik hakanını bağrını delmiş
  Yıkılmış kalesi virane olmuş
  Gençleri göç etmiş yaşlılar kalmış
  Birde gel de bizim köyÜ şimdi gör

  TÜM SİTE YÖNETİMİNE SEVGİ VE SAYGILARIMLA İSTANBUL K.ÇEKMECE CENNET MAH. TEPEÜSTÜNDEN; NAMI DİYAR ” DELİ SEBO NUN” KIZI İLKNUR TÜREDİ SAYGILARIMLA İYİ ÇALIŞMALAR DİLİYORUM…..

 26. ARKADAŞLAR LÜTFEN BU SİTE KÖYÜMÜZÜN KALİTESİNİ YANSITAN BİR TANITIM SİTESİ SAÇMA SAPAN YAZILAR YERİNE DAHA AMAÇLI GÜZELLİKLERLE DOLU YAZILAR YAZMAYI TERCİH EDELİM.
  AŞK ŞİİRLERİNİZİ SEVGİLİLERİNİZE GÖNDERİN BURADAN DİĞER KÖYLEREDE BİZİ REZİL ETMEYİN.
  DİĞER KÖYLERİN SAYFALARINDA HİÇ SİZİN YAZDIĞINIZ GİBİ SAÇMA SAPAN ALAKASIZ YAZILAR VE ŞİİRLER VARMI??????????
  KENDİ KALİTENİZİ YANSITIRKEN LÜTFEN BİZİM KALİTEMİZİDE DÜŞÜRMEYİN…
  KENDİNİZİ BÖYLE SAÇAMA ŞİİRLERLE AVUTMAK YERİNE DAHA YARARLI BİR ŞEY YAPIN BENDE SİZE ABLA NASİHATİ BİRAZ KİTAP OKUYUN VE YAZILARINIZI KELİMELERİNİZİ DÜZELTİN Kİ SİTE DAHA YARARLI HALE GELSİN…

  SİZDE DAHA YARALI HALE GELİN 🙂
  İLKNUR TÜREDİ

 27. BİZİM BİR KÖYÜMÜZ VARDI UZAKTA O KÖYÜN YOLUNU HİÇ KİMSEBİLMEZDİ. YAZ GELİNCE O YAYLARA ÇIKMAK NE KADAR GÜZEL OLUYO.İNSANLAR MEMLEKETİNİ ÖZLÜYO GELİYO.KİMİMİZ ANKARADA KİMİMİZ İSTANBULDA KİMİMİZ YURT DIŞINDAN GELİYO.
  BİZİM KÖYÜMÜZ ÇOK UZAKTA O KÖY BİZİM KÖYÜMÜZDÜR.

  YAZAN:TOPAL AHMETİN TORUNU VE YILMAZIN OGLU YASİN TÜREDİ::

 28. ÖZLEM DUYDUGUM TOPRAKLARIMI ÖZLEDİM O YEŞİL ORMANLARINI ÖZLEDİM YAYLADAKİ ANILARIMI ÖZLEDİM SOGUK SULARINI İÇMEYİ ÖZLEDİM
  ACABA O GÜNLER GERİİİİİİİİİ GELİRMİ?
  İSTANBULDAN BÜTÜN KÜLEKÇİLİLERE SELAM OLSUN…

 29. KAR YAGSA ŞU DAGLARA
  KÖR OLSA ŞU GÖZLERİM
  KENDİMİ UNUTSAM BİLE

  SENİ ASLA UNUTAMAM
  ÇÜNKÜ BEN SENİ BİR
  ANLIK DEGİL BİR

  ÖMÖR BOYU İÇİN
  SEVDİM BE GÜLÜM

  EROL TÜREDİ…………HOŞCAKALIN

 30. orda bir köy var uzakta o köy bizim köyümüzdür gitmesekte kalmasakda o köy bizim köyümüzdür

  köyümdeki herkese ben ve ailem den selam ……… alper kaplan

 31. Herkese selem köyümüzdeki güzellikleri ve köyümüzü internet üzerinden köyümüzün insanlarıyla konuşyoruz ve herkes köyümüz sitesine yazılar yazarak köyümüzü tanıtıması beni çok memnun ediyor ……………………….

  DERE BOYU SAZ OLUR
  GÜL AÇILIR YAZ OLUR
  BEN YARİME GÜL DEMEM
  GÜLÜN ÖMRÜ AZ OLUR

  EROL TÜREDİ……… SAGILARIMLA…………..HOCAKALIN….

 32. Selamün Aleyküm Hemşerilerim Ben İstanbul/Beylikdüzünden Yazıyorum.. bÜTÜN HERKEZİN ELLERİNDEN öperim
  Ben dedem Niyaziye HALAMA DAYILARIMA VE BÜTÜN AKRABALARIMA SELAM SÖYLÜYORUM
  DİĞER ADIM ERCAN
  ÖYLE BİLİNİRİM YANLIŞ ANLAŞILMASIN

 33. BİR BAŞKA HÜZÜN TAŞIR
  BU ŞEHRİN GECELERİ
  BAZEN GİZLİ GÜNAH
  BAZEN DİLDE EYVAH

  BAZEN SABAH OLMAYAN
  BU ŞEHRİN GECELERİ
  KİMİMİZİ YAKIP GİTTİ
  KİMİMİ YIKIP GİTTİ

  SEVENİDE ALIP GİTTİ
  BU ŞEHRİN GECELERİ
  BU ŞEHRİN GECELERİ
  KİMİMİZ AYRI BU
  ŞEHRİN GECELERİ

  KÜLEKÇİLİ KÖYÜ BİZİM İÇİN BAMBAŞKA BİR KÖY O KÖY BİZİM KÖYÜMÜZ………………. YASİN TÜREDİ

  SAYGILARLA

 34. taşıyla topragıyla suyuyla insanıyla negüzeldir külekcili köyümüz sırasıra evleri güzelkokan gülleri seherde öten bülbülleri negüzeldir külekcili köyümüz soğuk temiz suları yemyeşil hertarafı yardımsever insanı negüzeldir külekcili köyümüz insanı mutlueder mutsuza mutluluk verir yarınlara umutverir negüzeldir külekcili köyümüz yazan tacettin türedi saygılarla

 35. Baharda şenlenir,deresi çayı,
  Kokusu başkadır benim köyümün
  Unutturur adama kederi gamı
  Havası başkadır benim köyümün

  Akşam olur döner herkes evine
  Can kurban inan ki benim köyüme
  Aşıklar milleti derler soyuma
  Özü bambaşkadır benim köyümün

  Yeşil yeşil çamları var dağında
  Göndelen dolanır her toprağında
  Bahçesinde bostanında bağında
  Yeşili başkadır benim köyümün

  Köyümün ortasından akar ırmağı
  Kıvrım kıvrım dolanır sular toprağı
  Unuttum sanman size gelmeyi
  Dostluğu başkadır benim köyümün

 36. Kuş olup ta uçup gitsem
  Kanatımı acıp gitsem
  Bu ülkeden göcüp gitsem
  Varacağım yer köyümdür

  Bu yaş boşa dökülmez ki
  Kök salmışım sökülmez ki
  Bunca hasret çekilmez ki
  Varacağım yer köyümdür

  Her şey başka her şey garip
  Hasret eyledi mustarip
  Bu gurbete bir son verip
  Varacağım yer köyümdür

  Her günüm geçer meraklı
  Mikdat yazar okunaklı
  Bu gurbet çok dokunaklı
  Varacağım yer köyümdür

 37. DERE BOYU KAVAKLAR
  DÖKÜLÜYO YAPRAKLAR
  BEN DOYMADIM SANA
  DOYSUN BU KARATOPRAKLAR

  SEVDALAR BİR OLDU
  GÖNÜL SENİN OLSUN
  VER ELİNİ GÜZEL TURNAM
  BEN ONU SEVDİMİ DÜNYA DUYDU

  O DA BENİ SEVDİ
  İKİ GÖNÜL BİR OLDU
  KİMSE SAYİP ÇIKMADI
  ALAYAN AGLADI

  ÜZÜLEN ÜZÜLDÜ
  SEVİNEN SEVİNDİ
  EY GÜZEL TURNAM
  UÇTA GEL BANA

  YAZAN YASİN TÜREDİ:::::::::::

  SAYGILARLA SEVGİLERLE HOŞÇAKALIN DOSTÇA KALIN:::::::

 38. KÖYÜMÜZLE İLGİLİ BÖYLE BİR SİTENİN OLMASI ÇOK GÜZEL BU ŞEKİLDE HERKES GÖRÜŞLERİNİ YAZABİLİYOR HERKESE SELAM MANİLER
  DEREDE VURDUM KUŞU
  ÇIKAMADIM YOKUŞU
  TUT ELİMDEM NAZLI YARİM
  OLURSUN CENNET KUŞU

  17.03.2008 TARİHİNDE İSTAMBULA AMCAMIN YANINA ÇALIŞMAYA GELDİM ŞUAN AMCAMIN YANINDA KALMAKTAYIM AMCAMDAN SOGOLSUN BANA İŞ BULDU …………………………

  BURADAN HERKESE SELEM ERDERİM GÖRÜŞMEK ÜZERE
  HOŞCAKALIN
  EROL TÜREDİ ………

 39. TÜREDİ AİLESİ BÜYÜKLERİNDEN ŞAKİR TÜREDİ 13.01.2008 TARİHİDE TOPRAGA VERDİK. TÜREDİ AİLESİ YİNE BÜYÜKLERİNDEN BİRİNİ KAYBETMİŞTİR.ALLAHTAN RAHMET YAKINLARINA SABIR MEKANI CENNET OLSUN
  YAZAN YASİN TÜREDİ………………………………..
  TOPAL AHMET İN TORUNU

 40. Allahın selamı üzerinize olsun. “İnna lillahi Ve innaaa ileyhi raciuuun” Köyümüzün büyüklerinden olan Sabri Bolat namı diğer (Kara sabri) Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Allahtan rahmet Yakınlarına baş sağlığı dierim. Köyümüzün büyükleri birbiri arkasınca hakkın rahmetine kavuşuyor hepsine allah yardımcı olsun diyerek sevenlerine sabır versin diye dua ediyoruz.
  Selam ve dua ile.

  Mehmet GÜMÜŞ

 41. slm bende külekçili köyü;yukarı kışla da oturan GÜLA ÇÖPOĞLU’nun oğlu ASLAN ÇÖPOĞLU.yayınlanan resimler çok güzel ve duygulu.köyümüzü böyle önemseyen insanlara teşekkürlerimi sunuyorum.Saygılarımla.

 42. Külekçili köyü büyüklerimizden Aşağı kışlada yaşayan Ahmet Yıldırım Hakkınrahmetine kavuşmuştur. Köyün en yaşlılarından olan Ahmet amca yaşının baya büyük olması ile köylülerin hafızasında yer alıyordu yaklaşık 98-100 yaşlarında olan Ahmet amca bizlerin ve köyün boynunu büktü ve birkez daha gözlerimiz yaş doldu.

  Rabbim günahlarını affedip cennet ehli olmasını nasip eder. Ahmet amcanın yakınlarına Allaht’an rahmet ve sabır dileyerek rabbim yardımcısı olsun.

  Mehmet GÜMÜŞ

 43. Almanyada Selamlar,

  Insan kendi Köyüne veya kendi insanina kötü söz söylemez.

  Hersey benim köylümün gönlünce olsun

  Selamlar
  Sabri Bolat

  Almanya

 44. Köy nüfusuna kayıtlı bir kişi site yönetimine hakaret etmiş ve buraya yorum yazanlarda bu kişiye neden hakaret ediyorsun diye tepki göstermediği için, ayrıca yorumların bazılarında köyü zorda bırakacak yazılar olduğu için site yönetiminin almış olduğu bir karar ile tüm yorumlar kaldırılmıştır. Bu demek değil ki yorum yazılmayacak. 07.04.2008 tarihinden itibaren yazılan yorumlar site yönetimince incelenecek ve uygun görülenler yayınlanacaktır. Uygun görülmeyen yorumlar burada yer almayacaktır. Yorumlarınızı, köy ile ilgili düşüncelerinizi bekliyoruz. Yazıları jerkes okuyor. Köylüleri zorda bırakacak yazılar yazamayalım. Geçmiş konulardan çok gelecek güzel hizmetler ile ilgili düşüncelere öncelik verelim. Kişiler arasındaki ikili tartışmalara yer vermeyelim. Bu site hizmet sitesi, Lütfen aklımızdan çıkarmayalım. Dedikodu, kişisel meseleleri olanlar buraya değil. Hakaret, karalama, küçük düşürme yazılarınızda olursa yazılarınız yayınlanmaz. Unutmayalım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar