30.Kas.2020
ad
ad

Yazar hakkında

4 Yorumlar

 1. Veysel Sensoy

  Metin Ve Sadun Yeğenlerim yorumlarınıza teşekkür ed
  yorum.

  M.Ali Hocam doğru diyorsunuz ve güzel anlatıyorsunuz. Teşhisler yerinde. İnsanlar hakikaten garip tavır ve davranışlarla şaşırtıyor beni. Acaba diyorum bazen, ben yanlış çağda mı dünyaya geldim yoksa her çağ böylemiydi? Biliyorum ki insan her zaman doyumsuz, muhteris, fesat ve haset içinde olmuş ve olacakta. Ben egolarımı yenmiş ve bencillik duygularını zincire vurmuş bir insanım. Öz eleştiri yapar ve hep hatayı kendi fiiliyatlarımda bulurum. Ayrıca yazılarınızı da zevkle okuyor ve faydalanıyorum. Yorumlarınız ve teşvikleriniz i.in teşekkür ederim. Yakından tanışmak ve bilişmek dileğimle bilmukabale saygı ve selamlarımı iletiyorum.

  Veysel Şensoy Qatar

  Yanıt
 2. Mehmet Ali KURU

  Sevgili Kardeşim Veysel Beye,
  Yazılarınzı takip ettiğim kadarıyla çok seviyeli ve titiz bir çalışmanın içinde olduğunuzu biliyorum.
  Siz duyarlı bir insansınız. Bu alanda karamsarlığa hiç yer olmadığı gibi ümitsizliğe de yer yoktur. Hatırlarsanız bendeniz ” Ah Şu İnsanlar” başlıklı yazımda sizinde bahsetmeye çalıştığınız bazı tahlillere yer vermiştim. Şöyle ki: “Uğradıkları başarısızlıklar nedeniyle koşulları, şansı, başkalarını suçlarlar. Kendileri asla hatalı, yanlış ve haksız değildirler. Kendi dertlerini abartır başkasının dertlerini küçümserler. Herkese her şeye lanet okurlar.
  Kurnazdır bazısı. Hayatın anlamını haz avcılığından ibaret sanmanın aldanmasını yaşayıp dururlar. Alıngan, kuşkucu, eleştiriye aşırı duyarlı insanlar çıkar bazen karşına. Hastalık derecesindeki titizlikleriyle sıkarlar seni. Mükemmele ulaşma saplantıları yüzünden iyiyi de yapamaz, sana da yaptırmazlar çoğu kez. Yanlarında nasıl davranacağını bilemezsin.
  Kimi acımaya kalkar sana, kimi öğüt vermeye, kimi sömürmeye, hep saygısızlığa, bir haksızlığa uğramışlığın sızısını yaşatırlar. Birlikte bir şeyler yapamazsınız. İrili ufaklı çıkar çatışmaları baş gösterir hemencecik. Uzlaşamazsınız, anlaşamazsınız. Tartışmalar, yarışmalar kavgaya döner. İş ve gönül ortaklıkları kısa sürede bozulur. Herkes kendi kısa vadeli , sabırsız ve aç gözlülüğün rüzgarına kaptırmıştır kendini. Önce ben, önce bana,daha çok bana demekte,ortalık çirkin uyumsuzluk eserleri ile dolmaktadır.”
  Sizin deyiminizle: “İnsan egolarının çarpıştığı meydan savaşından kazançlı çıkmanızı ve bu bahçede kimsenin gönlünü kırmadan” yolunuza devam etmenizi dilerim. Güzel bir çalışma olmuş kaleminize ve dilinize sağlık.
  Sonraki yazılarda buluşmak dileğiyle saygı ve selamlarımı iletirim.
  Mehmet Ali KURU
  ÇORUM

  Yanıt
 3. sadun KESKIN

  Veysel bey nekadar guzel acik ve net sekilde anlatmissiniz Gurbetci ozlemini zenginide fakiride ayni duygulari paylasir diye bunuda gurbetcilik ceken TURKIYE ozlemiyle yanip tutusan kisiler daha iyi anliyor.Agziniza saglik saygilar sevgiler

  Yanıt
 4. KASABANIN GÜNIŞIĞI

  Evet Amca Kendini kandıran Adam adam değildir ki sen zaten olayı anlatmışsın bizlerede okumak ve ahmaklık yapmadan ibr anlam çıkarmak kalıyor. yazılarından dolayı eline ve diline sağlık kutlarım…. saygılarımla…

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ