21 Şubat 2024 Çar

ÇAYIRALAN’DA ORTAYA ÇIKAN EĞİTİM SIKINTISI

 

ABDULLAH KÖSE (Doğan Haber Ajansında Görevli) olan arkadaşımızın haberi.

 

Sayın Çam ve Güneş…

 

Siz şu an Akkuş'tasınız sanırım ben Akkuş gezimi tamamlayalı bir hafta oldu. Oradayken de bazı sıkıntıları sizlere aktarmıştım özellikle Akkuş-Ünye arasındaki yol. Zaten o yolun sıkıntısını anlattıktan sonra da ardından kazalar yaşandı. Üzücü tabi…

 

Ancak zaman zaman sitede yayınladığınız haberlerin takibi konusunda sizi uyarmak isterim.2004 yılı sonunda Çayıralan'da ortaya çıkan eğitim sıkıntısı gibi…

 

Biliyorsunuz buradaki okul birçok kez milli eğitim bakanı ve yetkililerin önüne gelmesine rağmen, kısa vadede çözümler bulunmaya çalışıldı.

 

Önce 3.kat kullanılmaz hale gelince 3. Kattaki sınıflarda eğitim gören öğrenciler alt katlardaki tuvaletten bozma sınıflara yerleştirildiler. Bu öğrenciler tuvaletten bozma sınıflarda uzun süre eğitim gördüler bu sene de görecek gibi görünüyorlar.

 

{mosimage} {mosimage}

 

Ardından derslikler yetmeyince öğrenciler kahvehanelerden bozma sınıflara alındılar.hatta yemekhane bile derslik oldu. Bu arada öğretmen ve müdür odası  ise artık ömrünü tamamlamış eski okula alındı.

{mosimage} {mosimage}

 

Ve tehlike büyümeye başlayınca geçen eğitim döneminin başında 3 katlı okul 2 kata indirilerek çözüm arayışına gidildi. En kısa zamanda da okul yapımına başlanacağı açıklandı. Hatta birçok yetkilide yeni okul yapılması için çalışmaların sürdüğünü belirten açıklamalar yaptılar sizin sayfalarınızdan. (il  meclis üyesi arkadaş, Akkuş ak parti ilçe başkanı ve Çayıralan belediye başkanı gibi) bu konu ile ilgili olarak yazılanların sizin sayfalarınızdan bulabilirsiniz.

 

Daha birkaç gün öncesine kadar bende okulun yapılması konusunda oldukça ümitliydim çünkü Çayıralan'da bulunduğum süre içinde yer tespiti ve zemin etüt çalışması yapılmıştı. Ancak yeni aldığım bir habere göre bu okulun yapımı durdurulmuş.umarım yanlış bilgidir ancak çok sağlam kaynaklar okulun bu sene yapılmayacağın açıkladılar bana.

 

 

Şimdi 2 yıl öncesine kadar daha 13 yıl önce yapılan bir okulları olan Çayıralan'da insanlar yetkililer nasıl güvenecek? Bir söyledikleri diğerini tutmuyor. Bu okulda eğitim gören öğrenciler ve onlara eğitim veren öğretmenler nasıl derse konsantre olacaklar ? Her an yıkılma tehdidi altındaki okulda eğitim görüyorlar. Derslik yetersizliği nedeniyle tuvaletten bozma sınıflar yine kullanılacak. Düşünün bir yanda tuvaletten bozma sınıf diğer yanda teknoloji sınıfı !… Manzaraya bakar mısınız ?

 

 {mosimage} {mosimage}

 

Eğitim ömrünü tamamlamış eski okul bile kullanılmaya çalışılıyor. Her yerde eğitim seferberliği varken, Çayıralan'daki bu okulun durumu neden böyle ?

 

Hizmetin alınması için bu okulun bu durumu yetmez mi ? İlle de birilerine yaranılmak zorunda mı ?

 

Eğitim camiasının görevi nedir ? Sadece eğitim vermek mi ? Bu okulun durumunu Akkuş'taki yetkililer görmüyor mu ? İlle de beldeden yetkililerin bir yerlere başvurması mı gerekiyor. Bu okulun durumunu bakan bile bilirken…

 

Akkuş'daki yetkililere sesleniyorum bu okul neden yapılmıyor? Daha ne olması gerekiyor? Okulun yıkılması mı gerek ? Bu sene bu okulun durumu ne olacak?

 

Başka yerlere yapılan yatırımlar neden Çayıralan'a da gelmiyor ?  Eğer yetkililer okulun son durumu hakkında farklı bilgilere sahiplerse o bilgileri de burada görmek isteriz.

 

{mosimage} {mosimage}

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar