22.Eki.2020
ad

Yazar hakkında

3 Yorumlar

 1. ŞÜKRÜ SEVİNDİK

  Merhaba, yeniden merhaba ya dost;
  Bayram geldi barışalım demiyorum. küs değiliz de ondan. Hayli yazıştık. tartıştık. bazen az da olsa anlaştık. çoğu zaman ayrı düştük. \”gönül kırılır ya dostuna\” ben de zaman zaman kırılmadım değilim sana.Huyum kurusun. senin değil her kelimenden, her hecenden bile okuyordum o sevgili beyninin arkasını. Gölge gibi çoğu kez takma adlarla takip ettiğinin nedenini ta baştan biliyordum. Çok da görmedim.
  Senin de gerekçelerin vardı kendince.Eh siyaset demişler adına. Ben Metin İnce\’nin adaylığını senden çoook çoook
  önce biliyordum. taki, 1999\’dan beri. izlediğim kişi idi.
  Tırmana tırmana yücelere yolculuk edenleri severim ben. Hele o kişi benim asarttığım olursa daha bir başka olur verdiği haz.
  Bir ara daha siteye ilk başladığımda, sen kıdemli, ben toy iken, Çayıralana D. Perinçeğin partisini getirdiğimi yazmıştın takma isimle.(yanıldı isem düzelt)
  Evet, ta o yıllarda başka bir partinin bld. Bşk. iken takip etmiştim ben o büyük insanı. O benim hocamdır. Atatürk\’ü; gizlenen Atatürk\’ü ondan öğrendim.Vatan severliğin ne demek olduğunu günümüzdeki yaşayanlar arasında onda izledim.
  Ulusal Kanalı, Aydınlık dergisini izlemeni tavsiye ederim. Hele Ergenekondan öğrenecek çok gerçekler var.Meraklı olduğunu bildiğim için verdim bu ip uçlarını.
  \”Güneşi hapsettiler kör kuyularda\” cümlesi bana aittir. \”çamurla sıvanmaz güneşin gözü\” demiş atalar.oradan esinlenmiştim. Gerçekleri kimse inkar edemez. Yalan belki çarşının üst başında söylenir, alt başında gerçek gibi algılansa da bir geceliktir. Gerçekler ebedidir. Devamlıdır.Kör kuyularda hapsolan güneş değildir. Senin, benim, onun, hepimizin yüreğindeki aydınlıktır. Vatan aşkıdır.
  Bayrak sevgisidir. Bağımsızlık duygusudur.Mustafa Kemal Atatürk\’tür…
  Elif gelinlerin Sarı Kızı\’n yanına Kocabaş, (öküz) ölünce kendini koşmsıdır.
  Bin yıllık Anadolu tarihinde binlerce, milyonlarca verdiğimiz şehitlerimizin eseri olan bağımsızlığımızdır.
  Hani seninde hoşuna gitmişti:\”ayrana gelip,tutulmaz külek (tirki) arkaya\” demiştim. Ama sen küleği sakladın devamlı.
  Belki bilirsin:\”ufak,tefek işler yüzünden bozulmaz gül bahçesi\” deyimi ve onun bir hikayesi vardır.ben hep o deyimi takip ettim. Gül bahçesini kırılsam, üzülsem de sökmedim. \”hoş geldin kurtlar sofrası\” tabiri yazına \”susmak da cevaptır\” yorumunu yaptığımı hatırlarsın.Bizim Belalan\’da çoğu kişi bilir Abdullah Çavuş\’a ait şu deyişi:Undan zölimmi, biz Şabana bi kere iyi dedik. Daha kötü demeyiz.Sen var işine git. Şabanla konuşmasak da o bizim dostumuzdur.\”
  Abdullah Çavuş; Metin İnce\’nin B. Halasının beyi. Şaban da benim emicem olur.
  Senin annene de benim anneme de \”Hatbin kızı\” derler. Ben o mahallede Hatibin kızlarını anne bildim kendime. Senin babanı da baba… O hanede yedik, içtik. O referanslar olmasa bile seni çok iyi tanıyan biriyim.
  Metin\’i o belediyeye; siz daha tanımazken, memur olarak atayan yine benim. O ne yaparsa yapsın, sen nasıl davranırsan davran, ben sökmezdim gül bahçesini.
  Bilmem anlatabildim mi?
  Duydum; bayramda gelecekmişsin. Sevindim.Ünye Çakırtepe\’ye benim üstümden bir daha geçmezsin inşallah. Uçak olsa hoş karşılarım. Karayolu benim üstümden geçiyor. Hissederim ayak seslerini, ağırlığını.
  Gerçi ben ezilmiş bir adamım. Ezildikçe de beyazlaşan, has un olan daneyim. Bir daha ezilsem de fark etmez.

  Küleği bir daha tutma arkaya. \”Salih amcayı tanımadığını\” beyan ettin. Ne inandım, ne inanmadım. Onun cevabını yüz yüze konuşalım.Gerçi o da iyi adamdı. \”Şu asanı unutma. Yaylada sürü var. Ne olur ne dlmaz\”demiştim de sen pek anlam verememiştin. Bir daha düşün. Bakalım anladın mı? Kötü değil. İyi bir espiri idi. Bana göre oturmuştu yerli yerine. Biz bazen çok sevdiğimiz MHP\’li arkadaşlara takılırdık hani. Metin de şimdi MHP den aday daha… Demek boş değilmiş espiriler…
  Ankaradaki çalışmalarında başarılar dilerken bayramını kutlarım.
  Sağlıcakla gel.
  Bir not daha:Kabasakal Ahnmedimi de bırakma.

  Yanıt
 2. Veysel Şensoy

  Sevgili Kardeşim Süheyla,
  Hesaplaşma başlıklı yazımıza bir yorum yazmışsınız ki, dün akşam eşimin dikkatini çekmiş ve bana okuyup okumadığımı sordu. Okumamıştım ve size cevap veremediğim için üzülmüştüm. Öyle güzel bir tamamlamışsınız ki yazıyı bu kadar olur. Öncelikle teşekkür ediyorum. Sizden de yazılar bekliyorum. Kaleminiz güçlü ve betimlemeleriniz mükemmel. Ayrıca bana cesaret veriyorsunuz. hoşca kalın, sağlıklı kalın.

  Yanıt
 3. süheyla efil

  veysel bey belki biraz haksızlık olucak ama köşe yazılarından en çok sizin yazınızı takip ediyorum çok içten ve açık yüreklilikle yazıyorsunuz
  çoğu büklerimiz kalıplaşmış bir tabirle nerde o eski bayramlar deyip acı acı yakınmakta ama bir gazete de okumuştum bayram tatile çıkmış uzun bir süre tatilde kalıcakmış…
  eskiden akraba ziyaretleriyle sevgiler tekrar bütünleşirmiş, küsler barışmak için bayramı beklermiş,geliş gidişler çoğalırmış,bayram sevinci sabahın ilk ışıklarında başlar, bayram bitene kadar devam edermiş.Şimdi sıradan bir günden hiç farkı yok bayramın… benim babaannnem eski bayramları anlatır bana ama biz gençlerin çocuklarıma bile anlatacağı bir bayram macerası yok…

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ