22 Eylül 2023 Cum

AKKUŞ ADAYLARI

Akkuş bizim gönül vatanımızdır.

AKKUŞ ADAYLARI

Nihayet Akkuş adaylarını belirledi. Hepsi de Akkuşlu ve Akkuşlular bu adayları zaten tanıyorlar.

Bazı partilerde aday adayları birden fazla olunca merak edilmesi gayet tabii bir şeydi. Ve Akkuş daha başka bir aday çıkmazsa dört adayla seçime gidecektir.


Mevcut başkan başkanlığı sırasındaki icraatlarını anlatacak ve daha neler yapacak onu anlatacak seçmene. Diğerleri ise sanırım yeni projelerle çıkacak seçmenin karşısına.


Ancak daha önce de bir çok defa yazdığım gibi Akkuş coğrafi olarak yönetilmesi zor bir ilçe. Yüzölçümü açısından Ordu’nun en büyük ilçesi. Akkuş’un ihtiyaçları belli. Yerel yönetimlerin bu meseleleri aşmak için imkanları sınırlı. Ancak seçimleri kazanan adayın Akkuş’u tek başına imar etmesi, bütün problemleri çözmesi mümkün değil. Şimdiden kazanacak adaya haksızlık yapmayalım. Ben bunu erkenden yazayım da; şunun için, bunun için koştu denilmesin. Nihayetinde Akkuş benim doğum yerim değil. Akkuş’la akrabalarım yaşamıyor. Yani ilçe olarak bir beklentim olamaz.


Bir sene ekmeğini yediğim, suyunu içtiğim, havasını teneffüs ettiğim bu ilçe herkes kadar benim de vatanım.


Akkuş benim nüfus kayıtlarından değil de; gönül kayıtlarından vatanımdır.


Sırf şu cümleden dolayı Akkuş’a olan sevgim anlaşılması lazım.


Seçilecek adayın Akkuş’un sesi olması lazımdır. Bu günü değil elli yılını planlamalıdır. Bu cefakar insanlara çok faydası olacak imkanları yoktur ama bu insanların çocuklarını torunlarını rahata kavuşturacak tedbirler alabilir. Yoksa biz kimsenin elinde sihirli değnek olmadığını biliyoruz.


Adaylar belki benim için “hariçten gazel okumasın, daha dün geldi şimdi akıl mı veriyor?” diye düşünebilirler benim için. Haklılar da. Ancak ne edeceksin işte bu ülkede yaşayan biri olarak ülkenin de vatandaşlarında hak ettiği şekilde yaşamasını dert edinmişiz bir kere.


Akkuş bizim gönül vatanımızdır.


Bütün adaylara başarılar diliyorum.


Seçim; Akkuş ve Akkuşluların gönüllerince olsun.

 

Zeki ORDU
 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar