16 Mayıs 2021 Paz

AKKUŞLU ÖĞRENCİLER

kesinlikle asi veya saygısız değiller.

AKKUŞLU ÖĞRENCİLER

Efendim, 32 senede 18 okulda görev yapan biri olarak bazı şeyleri mukayese edecek tecrübeye sahip miyim bilmem ama yaşarken gördüklerimden çok şey gördüm.

֖ncelikle şunu belirtmek isterim ki her sene bir önceki seneyi aratmaktadır. Atalarımızın "Gelen gideni aratır" boşuna olmasa gerek. Ancak aynı zamanlar içerisinde olan farklı şeyler kıyaslamak için daha elverişli ortamlar olmaktadır.


AKKUŞ BİR G֖NÜL İLLJESİ


Akkuş'€™ta çalışan bütün meslektaşlarıma tavsiyem şudur ki öğrencilerin kıymetini bilsinler. Belki oradan ayrıldıktan sonra Akkuş'€™u aramayacak olabilirler. öğrencileri arayacakları kesin.


Siz onların yüzlerindeki garibanlığa bakarak aldanmayınız. Çamura düşmüş mücevher misali €œinsanca bir kalp€ taşıyorlar. Bazıları başarısız da olabilir. Ama kesinlikle asi veya saygısız değiller. Ellerindeki imkanları ellerinden geldiğince kullanıyorlar.


SAHİLDE ֖ĞRENCİLER DİSİPLİNSİZ


Kesinlikle sahil kesimlerindeki öğrencilerin eğitime ihtiyacı var. Bilmişliğin ukalalığı hiçbir şeyi değiştirmez ve kıymeti de yoktur. Temel mantık "madde"€ üzerine kurulmuştur. Bu anlayış hem aileden hem de çevreden geliyor.


Herkesin içerideki ilçeleri görme imkanı olsaydı keşke. İstisnalar hariç insanlığın ne olduğuna dair görüşleri de değişirdi. Yokluk, iklim şartları, maddi durum, ve teknik imkanların çoğundan mahrum bu saf ve temiz Anadolu insanının başarısı yüreğinden gelmektedir.


SAHİL SONRADAN GÖRME


Dededen kalma şehirliler hariç sahil sonradan görmelerin mekanı. Soylu aileler ise zaten kendisini belli ediyor. Ancak bu kadar başıboş bir cemiyette ne kadar insani duygularla yaşanır tartışılır.


HܜLASA


Akkuş ve benzeri ilçeler insanlık namına olan değerleri üzerinde en çok barındıran yerler. On aylık kısa sürede Akkuş'un bana öğrettikleri bunlar. Şimdi ise Terme'deyim. Maalesef öğrencilerimiz Akkuşlulara hiç mi hiç benzemiyor.


Neresinden başlayacağımızı da bilmiyorum.


Yani Akkuş'u ve Akkuşluları özledik.


Tabii öğrencilerimizi de


Zeki ORDU

 

Related Articles

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,447BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
13AboneAbone Ol

Çok Okunanlar