22.Eki.2020
ad

Yazar hakkında

14 Yorumlar

 1. mehmet gümüş

  SA.ALTUN BEY BENDE TAM BUNDAN BAHSETTİM YORUMLARIMDA, SİZ BENİM ANLATMAK İSTEDİKLERİMİ ÖZETLEMİŞSİNİZ. O ZAMAN GERİYE KALAN HAKSIZLIKLARA KARŞI BİR ERDEMLİ, BİR DİK DURUŞ SERGİLEMEK DÜŞER BİZLERE . KOLAY GELSİN…

  Yanıt
 2. zeynep sekiz

  Ayrıca haddini ve amacını aşmış bu yorumlarımı kaldırırsanız sevinirim.

  Yanıt
 3. zeynep sekiz

  ben etrafı sardı diye inancından ötürü örtünen insanlara demiyorum”’
  dikkatli okursanız ne demek istediğimi anlarsınız.
  benim kastettiğim kesim; akkuş sitesi vb gibi yerleri kullanarak her kesimden insanı toplayıp içerikle alakasız bu tip haberlerle ajite etmeye çalışan kesimdir.
  umarım anlamanız için bu açıklamam yeterli olmuştur.
  ayrıca gibi kelimesini kullanarak yapılan bir teşbih kişiyi benzetemede kullanılan şeyin aynısı yapmaz….
  İfadelerim sert olömuş olabilir.Ancak amacım hakaret olsaydı benzeri çok daha geniş platformlar var üçbeş kişini okuduğu bir yere girip bunu yapmam….
  sadece akkuşla ilgili bişeylere bakmak istedim.canımdsa çok sıkkındı.bu habri görünce gerçekten alakasız buldum ve halen öyle bulmaktayım…
  açık açık propaganda yapma cesareti ve iyi niyeti yerine bu tip yapıların kullanışmasına lkarşıyım.
  vede sadace ve sadece namaz kılmadığım için malum cemaatin baskısından ötürü işimden oldum.
  bu tip haberleri her yerde görmek zorunda mıyız*
  bırakında iki memlekt resmine bakalım.

  neyse.ilk girmiştim.nalet ettim…
  başörtülü kimseyle de alıp veremedğim yoktur.hepimiz müslümanız.
  müslümanlıkda kimsenin tekelinde değil.başı açık olan insanlarda baskıya uğramasınlar.sanal ortamda hakaret edmek de kimseye bvişi kazandırmaz.
  amacını aşan cümlelerden ötürü alınan olduysa afolla.saygıyla….

  Yanıt
 4. altun bayram

  değerli hemşehrilerim ben hiçbir mağdur iyi olmuş demedim dememde asker kızının maduriyetide türbanlı kızın maduriyetide iyi olmuş demiyorum çünkü madur olanlar ve edenler yıllardır hep vardı bunun aklıselim düşünceyle çözümünden yanayım. önceden muhafazakar kesim madurdu iyi oldu demedim, şimdi laik kesim madur gene iyi oldu demiyorum. bunlar toplumu geriyor olmamalı diyorum atatürkçüler dincileri dinciler atatürkcüleri madur ederse bir çatışma ortamı doğar bu ne bize ne topluma hiçbirşey kazandırmaz. bende bir mesleklisesi mezunuyum iki çocuğumda mesleklisesi okuyor. o yazıyı her iki tarafında maduriyetleri olduğunu anlatmak için yazdım.
  ayrıca bu yazının yayınlanmasından sonra hakikaten bu siteyi daha objektif buldum sitenin haberlerine en fazla yorum yapanlardanım hatta ençok eleştirenlerdende biriyim herkesin fikri bir olursa demokrasi olmaz farklı fikirlerle doğruyu bulmalıyız.
  madurların olmadığı herkesin insanca yaşadığı bir toplumsa derdimiz ben herşeye varım ama benden, sendense orada ben olmam bunuda desteklemem. saygılarımla altun BAYRAM

  Yanıt
 5. mehmet gümüş

  ZEYNEP HANIM KİM OLUYORSUNUZDA “Sinsi propaganda ve bunun uygulayıcıları hamamböcekleri gibi her yeri işgal etmişlerdir” diye rahatca yazabiliyorsunuz saygısızca. İnancından dolayı örtünen bir kişiye nasıl böyle yazabilirsiniz.

  Sanırım Hukuk sizin bu tavrınızı karşılıksız bırakmaycak…

  Yanıt
 6. S.Rabia ÇAM DOĞAN

  Herkes bir şekilde kendi özgürlüğü kısıtlandığı zaman sesini çıkarıyor,Sayın Altun BAYRAM,
  Ben İmam Hatip Lisesi mezunuyum,meslek lisesi mezunu olmamdan ve Başörtülü olmamdan dolayı o kadar çok hakkım yendiki, Biz Lise 2 öğrencisiyken Bizim okulumuza polis tanklarla girdi,
  O yaştaki öğrencinin psikolojisini tahmin edebiliyormusunuz,Ve tek suçumuz Başımızı açmak istemediğimiz için okulumuzun bahçesinde oturmaktı.

  Etrafımızı polisler sardı,
  Biz bu ülkedeki en adi suçlu muamelesi gördük..
  Hangi siyasetten bahsediyorsunuz,hangi taraflı haberden bahsediyorsunuz.
  Şimdi “SUBAY KIZINI KAHREDEN SORU” yazınızı okudum,
  BEN MAĞDUR EDİLİRKEN O SUBAY KIZI NEREDEYDİ????
  soru sordukları için kahrolmuş diyorsunuz,ben bütün iş görüşmelerimde lise mezuniyetimi saklarken,başötümü çıkarıp giderken KAHROLMUYORMUYDUM???
  Birbirimizle sen çok kahroldun yok ben çok kahroldum,
  yok bu yanlı haber kavgası yapmaktansa,mağduriyetlere odaklanalım..
  Birbirimize sahip çıkıp bugün sana yapılan haksızlıkta ben senin yanında olmalıyımki,yarında aynı iş benimde başıma geldiğinde yanlız kalmayayım..
  Saygılarımla
  S.DOĞAN

  Yanıt
 7. zeynep sekiz

  ERKEKSENİZ ATATÜRK RESMİNİN ALTINA SAKLANMAYIN.AKP YANDAŞI OLAN HİÇBİR YAPI ATTAÜRK VE ATATÜRKÇÜLÜKLE BAĞDAŞAMAZ

  Yanıt
 8. zeynep sekiz

  Bu haberin ne Akkuş’la ne de ilgili bir konuyla bağlantısı yok.
  Sinsi propaganda ve bunun uygulayıcıları hamamböcekleri gibi her yeri işgal etmişlerdir,olay budur.
  Kontrolü tamamen ele geçirene kadar da demokratik tavır içindeymiş gibi davranmaya devam edeceklerdir.Bunların bu tavrına güvenenlerin gözleri açıldığında iş işten geçmiş olacaktır.
  aklı vicdanı olan kimse ne fetullah ne de onun sahibi olduğu cemaat yada gazeteden hiçbir şekilde beslenmez.
  bu gazete ve bu cemaat islamiyetin en büyük düşmanıdır.
  amerikanın ortadoğudaki en büyük yandaşıdır.
  o amerikada yaşayan …… hocaefendi dönsün türkiyeye.nasılsa korkacağı bişey kalmadı!!!
  tabiii sahipler izin verirse”’

  SİTE YÖNETİMİ: Kişilere Hakaret içeren bölümler kesilmiştir. Hakaret etmedem yorum yazmayı hiç düşündünüz mü?

  Yanıt
 9. mehmet gümüş

  BAKIN HİÇ SEVMEDİĞİM ŞEYDİR BİR ŞEYİN KARŞISINDA BAKIN SİZDE BÖYLE YAPTINIZ DEMEK, BEN DİYORUM Kİ YANLIŞIN NESİNİ SAVUNUYORUZ. GELİN BU KONUDA DA BİRLİKTE KARŞI ÇIKALIM BİRLİKTE İFŞA EDELİM. ARTIK YETER BİR SUÇUN KARŞINDA SUÇLUYU YERMEK YERİNE ÖVME TAKTİKLERİNİ. DİK DURUŞA DAVET EDİYORUM SİZİ. GELİN YANLIŞLAR KARŞISINDA HEP BİRLİKTE DİK DURALIM. AMACIM SUÇLU ARAMAK DEĞİL HAKKIN TAHSİSİ İÇİN ÇABA GÖSTERMEK…

  SELAM VE DUA….

  Yanıt
 10. altun bayram

  bu ülkede özel sektörde bile işe girmek için baban yada sülalenden kimse asker olmamalı budurum hoşunuza giderse atgözlüğü kimde iyi analiz etmeli diye düşünüyorum. mağduriyetin savunulacak yanı yoktur ama zihniyetler belli olunca böyle oluyor.

  Yanıt
 11. altun bayram

  SUBAY KIZINI KAHREDEN SORU (tamamını okuyun)

  Ergenekon, Balyoz, Kafes, Poyrazköy gibi dava ve soruşturmaların, halen görevde bulunan askeri personel ve emeklilerini de kapsaması, iş arayan asker çocuklarını olumsuz yönde etkilediği ortaya çıktı.

  Özel bir şirkete iş başvurusunda bulunan, muvazzaf albayın üniversite mezunu kızına, “Babanızın adı, Ergenekon a karıştı mı? Babanızın birlikte görev yaptığı subaylardan herhangi birinin adı, gündemde olan soruşturmalara karıştı mı” sorularıyla sarsıldı.

  Bir vakıf üniversitesinin, “Matematik-bilgisayar” bölümünden mezun olan M.T., büyük bir şirkete özgeçmişini gönderdi. Şirketin insan kaynakları bölümü yetkilileriyle iki kez görüştü ve üçüncü görüşmeye çağrıldığında, bu kez babasıyla ilgili sorularla karşılaştı. M.T., üçüncü görüşmesinde yaşadıklarını “hurriyet.com.tr”ye şöyle anlattı:

  BABAMI SORDULAR

  “Babamla ilgili sorular yönelttiler. Babanızın adı Ergenekon soruşturmasına karıştı mı?, Balyoz Harekat Planı hakkında ne düşünüyorsunuz?, Babanızın birlikte görev yaptığı ve yakın arkadaşı olan subaylardan herhangi birinin adı Ergenekon, Balyoz, Kafes, Poyrazköy gibi isimlerle anılan soruşturmalara karıştı mı? Babanız neden kurmay olamadı? Babanız kaç kez tayin oldu? Burada çalışıyor olsan baban işyerine gelir mi yoksa kapıda mı bekler? gibi sorular yöneltildi.

  ŞAKA ZANNETTİM
  “Babamla ilgili bu sorular karşısında çok şaşırdım. Önce şaka yaptıklarını zannettim. Ancak ciddi olduklarını görünce şok oldum. İyi niyetle, acaba görevim insanlarla teması gerektireceği, her tür insanla karşılaşacağım için sinirlenip sinirlenmeyeceğimi anlamak için mi bu soruları yönelttiler diye de düşündüm. Gerçekten çok üzgünüm.”

  BBAŞKALARINADA SORULUYOR

  Halen görevde olduğu için adının açıklanmasını istemeyen M.T. nin babası albay ise diğer subay çocuklarının da benzer durumlarla karşılaştıklarını söyledi. Kızının iş görüşmesinden üzgün bir şekilde döndüğünü kaydeden albay, şunları söyledi:

  SUBAY BASTI DERLER

  “İş başvurularına adres olarak askeri lojman yazan çocuklara bu tür sorular yöneltildiğini duymuştum. Ancak bizim de başımıza gelince bu durumu açıklamayı da görev bildim. Askeri lojmanda oturmak neredeyse işe girmeye engel hale geldi. İnanın artık iş başvurularında adresini asker lojman olarak yazmayanlar var. Kızım durumu anlatınca o şirkete gidip konuşmak istedim. Ancak, bu gidişim subay iş yerini bastı diye de yansıtılır endişesini duydum. Subay çocuklarına bu şekilde muamelede bulunanları şiddetle kınıyorum.”
  atgözlümüzü çıkartıp bakarsak hertarafa bakmak lazım bu haberi ben yazdım site pas geçti. yazar SAYGI ÖZTÜRK bu söyleyişiyi yapmış. buradaki incinmeyi ve hakaret kapalı arkadaşdan dahamı az, opjektif olamasak bu sorunlar dağ gibi büyür herkes kendi yönüne çekmesin.

  Yanıt
 12. mehmet gümüş

  Sa. Yoğunluğumdan dolayı bu aralar giremedim siteye, kusuruma bakmayın. Dini inancından dolayı örtünen insanlara nasıl olurda siyasi dersiniz aklım almıyor. Allah aşkına gözlerimizdeki at gözlüğünü bir kenara bırakıp olaylara vahiy penceresinden bakalım lütfen, ne demek siyasi. Bana ne CHP den Bana ne AKP den, vakıa ortada yapmayınki yazmasınlar..

  Sabır yarabbi…

  Selam ve dua….

  Yanıt
 13. adem cürebal

  sayın kardeşimizin dediği gibi bu bir siyasi haberdir sanırım bu haber sadece chp ye saldırma politikasıdır akp yönetimi alamadığı izmire bu tür taşlamalar yapmaktadır sayın site yönetimi sizler de bu şahıslara destek verdiğniz anlaşılmaktadır.ben hiç uygun görmüyorum bu haberi siteye koyarak eğer objektif insanlar bu haberi bir ilçe bir sosyal bir memleket sitesinde gördüğü zaman çok üzüleceklerdir sizden ordu icinde ve akkus cevresinde haberler bekleniyor eğer misyonunuzu değiltirdiyseniz bundan bizim de bilgi alma gibi bir hakkımız var saygılarımı sunuyorum , başarılar dilerim

  SİTE YÖNETİMİ: Adem bey, bu site siyasi bir site değildir. Ancak her kim olursa olsun insanları giyimlerinden ötürü aşağılaması bizim görüşümüze göre ters bir durumdur. Meslek Liselilerin durumunu nasıl dile getirmişsek bu konuyu da o derece gündeme getiriyoruz. Uygulamayı hangi parti yaparsa yapsın bizim için fark etmez. Örneğin sizin bu benzeri konulara ilişkin bir haberiniz varsa gönderin haber yapalım.

  Yanıt
 14. altun bayram

  bu haber siyasi bir haberdir gazete ise fettullah gülenin gazetesidir yani tarikatlardan beslenen gazetenin haberi. burada gördüğüm chp ye vurma politikasıdır küpeli lise öğrencisine verilmişmi yada emocu denilen yüzü gözükmeyen gençlerden biri almışmı. bu arkadaşların maduriyeti iyi olmuş demiyorum ancak tamamen siyasi olduğundan örnek verdim. ak partinin medyasından haberleri burada yaparsak bültenleşiriz. bültenleşirsek objektif olamayız.

  Site Yönetimi: Altun bey, konu haber yaplırken siyaset düşünülmemiş olup, mağdur edilen öğrenciler düşünülmüştür. Daha önce de Meslek Lisesi mağdur öğrencileri haber yapmıştık. Siyaset gözetilerek haber yapma gibi bir düşüncemiz olmadı.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ