7 Şubat 2023 Sal

Ziraat Odasının Fidan Dikim Çalışması

Ahmet KAYA, Çiftçilerimize her konuda destek, hizmet ve katkı sağlamak olduğunu belirtmiş ve Böyle güzel hizmetlerin devam edeceğini bildirmişlerdir.

 

 

Akkuş Ziraat Odası Başkanlığı

Çiftçilerimize getirmiş olduğu hizmeti yerinde inceledi

Akkuş Ziraat Odası Başkanlığı, çiftçilerimize getirmiş olduğu hizmeti yerinde inceledi, Akkuş Ziraat Odası Başkanlığı, Mart ayı başında meyve fidanı dikimi sezonu içersinde çiftçilerimize katkı ve hizmet amaçlı olarak yöremizin iklim ve coğrafik şartlarına uygun her çeşit meyve fidanı ve yavuz, şebin, bilecik olmak üzere üç çeşit ceviz fidanı ile birlikte toplamda 10.000 adet fidan getirmiş olup, ilçemizde ve beldelerimizde uygun fiyatlarla çiftçilerimize satışa sunmuştur.

İlçemiz Yeşilköy Köyünde örnek bir çiftçimiz olan Haydar ÖKSÜZ ve ailesi yaklaşık 250 adet ceviz fidanı Başkanlığımızdan temin etmiş olup ceviz bahçesi kurumu için Başkanlığımız Ziraat Mühendisi Çiğdem DİKİCİ den teknik konuda bilgi ve destek almıştır. Başkanlığımız toprak analiz laboratuarında yaptırmış olduğu toprak analiz raporuna uygun olan uygun gübreyi temin ederek 15 dekar arazisine fidanlarını dikmiştir. Çiftçimizin kurmuş olduğu ceviz bahçesini 13/04/2009 tarihinde Akkuş Ziraat Odası Başkanı Ahmet KAYA, Tarım İlçe Müdürü Azmi AŞÇI, İlçemiz Ziraat Bankası Müdürü Süleyman GÜNEŞ ve Ziraat Mühendisi Çiğdem DİKİCİ yerinde incelemişlerdir. Gerek Arazi yapısı, gerek toprak yapısı gerekse böyle bir alanın değerlendirilmesi ayrıca çiftçimize sağlayacağı ekonomik kazanç konusunda görüşlerini bildirerek köyün diğer çiftçilerine örnek olmasını bildirmişlerdir. Akkuş Ziraat Odası Başkanımız Ahmet Kaya yaptığı açıklamada Akkuş Ziraat Odası Başkanlığı olarak birinci ilkesi Çiftçilerimize her konuda destek, hizmet ve katkı sağlamak olduğunu belirtmiş ve Böyle güzel hizmetlerin devam edeceğini bildirmişlerdir.

Ayrıca İlçe Tarım Müdürümüz Azmi AŞÇI ve Ziraat Bankası Müdürü Süleyman GÜNEŞ de çiftçilerimiz için yapılan örnek çalışma ve hizmetlerde her zaman çiftçilerimizin yanında olduklarını tarımsal anlamda yapılan ve ekonomimize katkı sağlayacak böyle çalışmaların sevindirici olduğunu belirtmişlerdir.

Ayrıca İlçe Belediye Başkanlığı da Tarıma destek amaçlı proje ve hizmetlerde Başkanlığımızın ve çiftçimizin yanında olduğunu belirterek, Çiftçimizin Yapmış olduğu Örnek Çalışmayı tebrik etmişlerdir.

Ahmet KAYA Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar