24 Mart 2023 Cum

Ziraat Odasından Tokat’a Ziyaret

imkanlarımız ölçüsünde  teknik gezilere devam edeceğimizi bildiririz

ziodagezi1

 

TOKAT TEKNİK GEZİSİ

 

Akkuş Ziraat Odası Başkanlığımızın Akkuş ve Köyleri Çiftçi Eğitimi Danışmanlık Merkezi Projesi kapsamında 45 günlük teorik eğitim sonunda Çiftçilerimizin almış oldukları eğitimleri pekiştirmek, tarımsal faaliyetleri birebir yerinde görmeleri için Tokat iline teknik gezi düzenlenmiştir. Tüm masraflarının Oda Başkanlığımız ve Akkuş Belediyesi tarafından karşılanan Gezinin güzergahı Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve Dimes Kazova Tarım işletmesi olarak belirlenip 10/06/2008 tarihinde planlanan gezi gerçekleştirilmiştir.

 

ziodagezi1 

Geziye; 55 kursiyer çiftçimizin yanı sıra Tarım İlçe Müdürümüz Azmi AŞÇI, İlçemiz esnaflarından Eczacı Ergüder EFİL, Proje Danışmanı Ziraat Müh. Ramazan TINKIR, Proje Koordinatörü Ziraat Müh. Ayşe TAŞKIN odamız teknik personeli Zir. Müh. Çiğdem Dikici ve oda personeli Nurhan KAYA da katıldı.

 

ziodagezi1

 

 

İlk olarak Kazova Tarım İşletmesi  gezildi. 5500 dönüm arazi üzerinde kurulu olan Kazova Tarım İşletmesini, İşletme Yöneticisi Koray Bey, Doç Dr. Rüstem CANGI Çiftçilerimize tanıttılar. Meyve Bahçeleri,hayvan barınaklarının gezildiği işletme çiftçilerimizin büyük ilgi ve alakasını topladı.

 

ziodagezi1

 

 

İşletmede çiftçilerimiz için hazırlanan öğle yemeğini yedikten sonra Gazi Osman Paşa Üniversitesi Ziraat Fakültesine geçildi. Fakültenin değerli Hocaları ile deneme bahçeleri gezildi ve hocalar tarafından  yapılan çalışmalar çiftçilerimize anlatılarak uygulama ve teorik eğitimde karşılaştıkları sorunlara cevap bulmuş oldular. Daha sonra gezi sona ermiş olup  Akkuşa dönüş yapılmak  üzere fakülteden çıkıldı.

 

 ziodagezi1

 

 

Bu gezide bizden desteğini esirgemeyen Akkuş Belediye Başkanı Sayın LÜTFI EFİL e Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Rüstem Cangı ve onun nazarında tüm hocalarımıza ve Kazova tarım işletmesi yöneticisine, personeline ve geziye katılan tüm çiftçilerimize Başkanlığımızca sonsuz teşekkür eder talep olduğu takdirde imkanlarımız ölçüsünde  teknik gezilere devam edeceğimizi bildiririz. Saygılarımla  

                                                                                                              

 

Ahmet KAYA

Akkuş Ziraat Odası

Yönetim kurulu başkanı

 

ziodagezi1

 

 ziodagezi1

 

 ziodagezi1

 

 ziodagezi1

 

 ziodagezi1

 

 ziodagezi1

 

 ziodagezi1

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar