25 Mayıs 2022 Çar

Ziraat Odası Hava Durumları Musait Olmadığı Durumlarda Kapalı Alanlarda da Çiftçileri Görsel Olarakta Eğitim Vermeye Devam Ediyor

Görsel eğitimler verilmeye devam edilecek

AKKUŞ ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞI

GÖRSEL OLARAK

GRUP EĞİTİM ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Akkuş Ziraat Odası Başkanlığı Tarım Danışmanları,  Köylerimizde video slayt gibi enformasyon cihazları ile çiftçilerimize tarımsal konularda görsel eğitim vermektedirler. Köyde bulunan Okul, Cami, Kahve gibi kapalı mekanların herhangi birinde Tarım danışmanlarımız, Uzman Tarım Danışmanı Adem ÜZÜM‘ün koordinatörlüğünde üreticilerimize fındık yetiştiriciliği, budaması, gübrelemesi, hastalık ve zararlılarla mücadelesi, hasat ve harmanı konusunda sunumlar yapmaktadırlar.

Görsel eğitimden sonra çiftçilerimizle bahçelerine geçilerek budama ve toprak numunesi alımı tatbiki olarak yapılarak uygulamalı eğitim verilmektedir.

Akkuş Ziraat Odası Başkanı Ahmet KAYA hava koşullarının arazi çalışmalarına elvermediği kış günlerinde kapalı alanlarda danışmanlarımızın görsel eğitimler vermeye devam edeceğini belirtti.

Yine çiftçilerimizin sadece fındık konusunda değil her türlü tarımsal konuda Odamızdan bilgi alabileceklerini söyledi. Tarımsal konularda uzman elemanlarımızla her zaman çiftçimizin hizmetindeyiz diye belirten Ahmet KAYA “Yeter ki Çiftçilerimiz ilgi duysun ve Odamıza gelsinler” açıklamaları ile çiftçilerimize önemli duyuruda da bulunmuşlardır.

                                                                           Ahmet KAYA

                                                                     Yönetim Kurulu Bşk.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
16AboneAbone Ol

Çok Okunanlar