16 Mayıs 2021 Paz

Ziraat Odası Başkanı Salman’da, Belediye Başkanı ve Muhtarlarla Toplantıda Bir Araya Geldi

Başkan KAYA, Salman'daki toplantıda katılımın çok olmasına sevindi

Akkuş Ziraat Odası Başkanı

Salman Beldesinde

 Başkan Mehmet DEMİRCİ İle Odanın Çalışmalarını Değerlendirdi

Salman Belediye Başkanının daveti üzerine odamız Başkanı Ahmet KAYA Salmana giderek ziyarette bulundular. Muhtarlar ve çiftçiler tarafından yoğun bir kalabalık tarafından karşılandı. Başkanımız ziyaretlerinde;

 

 

 

1-Tarımsal çalışmalar ile ilgili sorular yöneltildi, bilgiler verildi.

 

2-Başkanımız Tarımsal Danışmalık Hizmetinden bahsetti. Her çiftçimizin bir Tarım Danışmanı olmasını gerektiğini belirtti.10 dekar meyve ve fındık  bahçesi olanlar, 4 bin büyük baş, 10 bin küçük baş hayvanı olanlar Tarımsal Danışmanlık hizmetinden faydalanabilmektedirler. Tarımın yoğun olduğu Salman Beldemizde çiftçilerimizin bu  hizmetten  faydalanmaları durumunda Modern Tarıma geçiş de  öncülük sağlayacaktır.

 

 

3-Başkanlığımız olarak  fide ve fidan bayiliğini  almış bulunmaktayız. Bölgemiz iklim şartlarına ve toprak yapısına uygun sertifikalı her çeşit meyve fidanı ve özellikle ceviz fidanı Şebin, Yavuz, Bilecik çeşitlerinden çiftçilerimizin hizmetine sunmak üzere getirmiş bulunmaktayız. Çiftçilerimizin alacağı fidanlarla büyük ölçüde ağaçlandırma çalışması yapılmış olacaktır.

 

4-Ceviz meyvesine devlet desteği bulunmaktadır. En az  10 dekar araziye ceviz bahçesi kuranlar sertifikalı fidan ise devletten dönüme 200,00 TL, normal fidan ise dönüme 100,00TL Devlet desteğinden faydalanacaklardır. Başkanlık olarak ceviz bahçesi kuran ve kurmak isteyen çiftçilerimize Başkanımız teknik konuda ve diğer konularda yardımcı olacağımızın taahütün de bulundu.

 

 

 

5-Başkanlığımızın Gübre bayiliği de bulunmaktadır. Muhtarlarımızın köylerindeki gübre ihtiyaçlarını tespit etmeleri, ihtiyacın  25 ton ve üzeri olması durumunda gübre çiftçilerimizin ayaklarına kadar götürülecektir.

 

 

Başkanımız Ahmet KAYA yaptığı açıklamada, Salman Beldemizde düzenlediğimiz bu toplantı  muhtarlarımız ve çiftçilerimiz için çok yararlı olmuştur. Bu tür toplantıların diğer beldelerimizde yapılacağını çiftçilerimizle her zaman irtibat içersinde olacaklarını her türlü tarımsal problemlerini çözmede yardımcı olacağını belirttiler. Başkanımız Ahmet KAYA da  toplantıya katılımın yoğun olmasından çiftçilerimizin ilgi ve alakasının çok olmasından ötürü  Belediye Başkanına, muhtarlarımıza ve çiftçilerimize teşekkür etti.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,447BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
13AboneAbone Ol

Çok Okunanlar