6 Haziran 2023 Sal

Ziraat Odası Başkanı Akpınarlılara Odanın Çalışmaları Hakkında Bilgi Verdi

Akpınar Belediye Başkanı, Osman ÇAMOĞLU başta olmak üzere, Akpınarlıların Toplantıya Katılımı Yoğundu

 

 

 

 

AKPINAR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDA TARIM KONUŞULDU.

 

Akpınar Beldesi Belediye Başkanlığınca 12/03/2010 tarihinde düzenlene toplantıya davet edilmesi nedeniyle Oda başkanımız Ahmet KAYA katılmışlardır. Başkanımız yoğun ilgi ve kalabalık bir toplulukla ile karşılanmıştır. Toplantı da Başkanımız Ahmet KAYA Ziraat odası olarak Tarıma ve çiftçimize yaptığı çalışmalardan hizmetlerden bahsetti.

 

Akkuş Ziraat Odası Başkanlığı olarak yapılan projeler ve şu anda yapılmakta olan ve başvurusu yapılan projelerden bahsetmiştir. Oda Başkanımız fındığa alternatif ürün olarak çiftçilerimize kapama ceviz bahçesi kurmaları konusunda devletin ceviz bahçesine verdiği destekten bahsetmişlerdir. Ayrıca ilçemiz için çok önemli bir çalışma olan Kuru fasulyemiz için hazırlana projeden bahsettiler. Fasulyemiz için başlatılan patent çalışmalarından, Damla sulama sistemi desteğinden ve proje ile kurulacak paketleme tesisi hakkında açıklamalarda bulunan Başkanımız, Akpınar Beldesinde ki tüm çiftçilerimize Şeker fasulye yetiştirmelerini ve bu yörenin bunun için uygun olduğunu söylemişlerdir. Tarım Bakanlığının sunmuş olduğu tarım danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmalarının önerdi.

 

 

Oda Başkanımız Ahmet KAYA yaptığı açıklamalardan sonra, toplantıya katılan çiftçilerimizin yönetmiş oldukları soruları cevaplamışlardır. Çiftçilerimizden gelen talep ve istekleri değerlendirerek çiftçilerimizi aydınlatmışlardır. Katılımın yoğun olduğu toplantı herkes için faydalı olmuştur.

 

Başkanımız Ahmet KAYA toplantı sonunda böyle bir toplantı tertiplediği için başta Belediye Başkanı Osman ÇAMOĞLU’na toplantıya katılan muhtarlarımıza ve tüm çiftçilerimize teşekkür etmişlerdir.

 

 

Çiftçilik adına tarımla sorunları olduğunda mutlaka Başkanlığımızla irtibat haline geçmelerini de tüm çiftçilerimize önermişlerdir.

          Başkanımız Ahmet KAYA, bundan sonra beldelere ve nüfusun yoğun olduğu köylerde ziyaretlerde bulunarak tarımla ilgili konularda çiftçilerimizin yaşadıkları zorlukları ve taleplerini dinleyerek çözüm yollarını bulacaklarını açıkladılar.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar