15 Ağustos 2022 Pts

ZAMANI İYİ DEĞERLENDİRMEK

Herkes üzerine düşen samimi   diyalog ortamını   tesis ettirmek zorundadır. İnanıyorumki,  sonuç tüm hemşerilerimiz ve AKKUŞUMUZ için hayırlara vesile olacaktır.


ZAMANI İYİ DEĞERLENDİRMEK

       Kıymetli hemşerilerim! Tüm insanlar için geçerli olan   bir kural vardır. İnsanlar ömürlerinde bu kurala riayet ettikleri sürece ayakta kalırlar.

        Aksi hallerde var oldukları   görülmekle beraber belirli arenalardan silinip giderler, yok olurlar. Kimsecikler tarafından itibara alınmazlar. İtibarda kalmak’ ta birazcık insanların kendi insiyatiflerindedir. İnsan oğlu için üç zaman dilimi vardır. Geçmiş-bu gün- ve gelecek zamanlar. Geçmiş, iyisiyle -kötüsüyle geçmiştir, mükafatı yada mücazatı   dünyada da ukbada da görülecektir.

  Gelecek meçhuldür, kavuşabilmek yada kavuşamamak tamamen cenabı hakkın iradesindedir. O halde mühim olan ve mutlaka değerlendirilmek mecburiyetinde olunan   zaman dilimi, içinde bulunduğumuz   zaman dilimidir. İnsanlar bu dilimi değerlendirdikleri sürece ayakta kalırlar   yada yok olup giderler. Hele siyaset sanatıyla ilgilenenler için bu varolma yada yok olma çok önem arzetmektedir.

 

         Kıymetli kardeşlerim!Siyaset her zaman uzun soluklu bir uğraştır.Kısa vadeye sığdırılamayacağı düşünülmelidir.Türkiyemizde siyaseti kısa vadeli hesap eden nice insanların sahneden yokolduklarına yakın tarihte sıkça şahit olmuşuzdur. Daha önce siyaseti  hizmet sanatı ve bu sanatı icra etmenin bedelinin feragat olduğunu, bu feragatin, maddi ve manevi boyutlarının bulunduğunu, yani bir nevi kendini feda etme sanatı olduğunu mükerreren yazmaya çalışmıştım. Kelimenin tam anlamıyla Türkiyemizin neresinde   yapılırsa yapılsın siyaset sanatının, eğer amacı hizmet ise, uzun vadeli düşünülerek, hissiyattan uzak, ihtiraslardan uzak, koltuk sevdalarından uzak, çıkar amaçlarından uzak biçimde uzun vadeye yayılması ve gerekirse, sıhhat de dahil olmak üzere, kendimizden feragat etme sanatı olduğu bilinciyle, hareket etmemiz gerktiğini vurgulamak istiyorum. Dünyanın neresinde yapılırsa yapılsın bu hakikatin değişmez olduğunu bilmeliyiz.   

    Gelelim ilçemiz AKKUŞ    siyasetine,galiba ilçemizin siyasetine   coğrafi yapısı oldukça etki etmekte,Türkiye siyasetinin kalbi adeta ilçemizde atmakta.Siyaset sanatıyla uğraşan birbirlerinden değerli hemşerilerimizin riayet etmek mecburiyetinde oldukları çok ama çok ehemmiyet arzeden bir hususu   yazmadan geçemiyeceğim. İyisiyle kötüsüyle geçmişte ilçemize hizmet eden kardeşlerime -hemşerilerime, minnettar olduğumu şahsım adına belirtmek isterim. Onların rencide edilmemeleri gerektiğine inanıyorum. Onurlandırılmaları gerektiğine inanıyorum. Bu işin bir bayrak yarışı olduğunu, dün birilerinde, bugün başka birilerinde, yarında daha başka birilerinde olacağını herkesin kavraması gerektiğine inanıyorum. Mülkün kadıya baki olmadığını herkesin  görmesi gerektiğine inanıyorum. Bu cihette, aday olmayan yani hep benmi olacağım? birazcıkta diğer hemşerilerimiz ilçemize hizmet etsinler   erdemliliğini göstermiş olan kardeşlerimizin daha farklı platformlarda   ilçemize hizmet ettirilmesinin önünün açılması lazımdır. Bu erdemli davranışlarıyla 29 mart  için    sahaya   sürülen kardeşlerimizede kol kola – – canla başla destek olunarak, ilçemizin hizmetlerinin fetrete uğramamasına destek verilmelidir. Çünkü ilçemizin kaybedecek vakti  yoktur. Herkes aday gösterilende, gösterilmeyende, birbirlerine sahip çıkacak, 29 mart sabahına medarı iftiharımız sayın başbakanımıza kafamız dik biçimde   vazifemizi yapmış olmanın haklı gururu ile   gidebilmeliyiz.

 

         Kıymetli hemşerilerim! Vakit birlik vaktidir- vakit bütünleşme vaktidir-vakit her türlü ihtiraslarımızdan sıyrılıp, aklı selimi hakim kılma vaktidir. Gurbettekilerimizle-ilçemizde ikamet edenlerimizle-köylerimizden gelenlerimizle bizler bir bütünüz ve biz AKKUŞLUYUZ Akkuştan   ötede başka bir Akkuş yok, artık herkes bu hakikati kabullense iyi olur. Köyden gelebilirim –gurbette olabilirim-Akkuşta ikamet edebilirim-beldelerimizden gelebilirim. Ama BEN AKKUŞLUYUM. Herkesin ve her kesimin bu   hakikati artık kabullenmesi şarttır. Birlikte rahmet, tefrikada azap olduğunu hepimiz artık görelim diyorum. Birbirimize çamur atma siyasetinin modası artık geçmiştir. Türkiyemizde olduğu gibi AKKUŞUMUZ da da artık bu bilincin yerleşmesi mecburidir. Aksi taktirde eyvahlar bir daha geçen süreci geri getirmeyecektir. AKKUŞUN   AKKUŞLULARDAN başka sahibinin olmadığı gerçeğini kabullenelim.

Herkes üzerine düşen samimi   diyalog ortamını   tesis ettirmek zorundadır. İnanıyorumki,  sonuç tüm hemşerilerimiz ve AKKUŞUMUZ için hayırlara vesile olacaktır.

Amaç AKKUŞ ise gerisi teferruattır. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Yaşar EFİLOĞLU

 

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. Siyaset dar ve kıvrımlı yollardan hedefe ulaşma sanatıdır.Bir şehrin geleceğini siyaset ve siyasetçiler belirler. Elbette siyaset bir erdem, bilgi ve deneyim işidir. Her önüne gelenin “bir de ben şansımı deneyeyim” diyebileceği deneme tahtası değildir. Ama bakıyorumYerel seçimlerde halktan başka kimsenin, söz sahibi olmaya hakkı yoktur, ne bir siyasi partinin Milletvekili, ne de içinde bulunduğu partinin merkeze yakın yöneticileri tabanın nabzını tutmadan kendi dirayetleri doğrultusunda kendi adaylarını topluma dayatmamalıdır, bu durum ne etiktir, nede kamuoyu tarafından kabul edilebilecek bir durumdur. Bu tutum içinde bulunan siyasetçilere; Adaylarının tabandan destek görmemesi durumda bunun sorumluluğundan kaçamayacaklarını hatırlatmak isterim. Ben birilerinin, benim fikrimi almadan, tamamıyla kendi çıkarları ve şehir üzerindeki nüfuzunu artırmaları adına bana dayattığı adayları seçmemeliyim. Bana aday olarak gösterilen kişi temsil ettiği siyasi teşkilata hizmet etmiş, liyakat ve beceri sahibi, taban tarafından sevilen, yöneteceği yerleşim yerinin nabzını iyi tutacak, şehrimi olduğundan daha ileriye taşıyacak niteliğe sahip olmalıdır ki, şehir kazansın.yani akkuş tan biri olmalıdır çünkü akkuşu tanımalıdır ve akkuşta hangi sorunlar’ın oldugunu bilmelidir.AKP AKKUŞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SN. İSMAİL EFİLOĞLU akkuş için gerekenin de fazlasını yapacagından eminim Yaklaşan yerel seçimlerde, muhtemel belediye başkan adayları vatandaşın da adayı olmalıdır, adını yeni duyduğu bir felsefi ve düşünsel arka plana dayandırılmak zorundadır. Halka hizmet Hakka hizmettir.saygılarımla…

  2. KARAKUŞ BUCAĞI’NIN İLÇE OLUŞU
    Tarihinin akışı boyunca çeşitli kavimlerin,emir ve derebeylerin baskın ve istilalarına maruz kalan Karakuş,küçük bir yerleşim merkezi olmaktan ileriye gidememiştir.1892 yıllarında bucak merkezi olması ile yavaş yavaş gelişmeye başlamış ve 62 yıl aradan sonra ilçe olmaya namzet duruma gelmiştir.4 Mart 1954 yılında çıkarılan 6324 Sayılı Kanun ile “Akkuş” adı ile ilçe olmuştur.
    sevgili hemşerim.geçmiş tarihe baktımız zaman 1954 yılından 2009 senesine kadar akkuş ilçesinde altını çizerek yazıyorum fazlabi ilerleme olmamıştır inanıyorum ki İSMAİL EFİLOĞLU BAŞKAN OLDUGU TAKTİRDE ÇOK İLERİ GİDECEGİMİZE İŞ VE AŞ KAPISI AÇILACANA KAP TEN İNANIYOR VE TASTİK EDİYORUM.AK PARTİ TEŞKİLATI SN.İSMAİL EFİLOĞLUNU ADAY GÖSTERMESİNİN GEREKÇESİ DÜRÜST GÜVENİLİR ÇALIŞKAN BAŞLADIGI İŞİ BAŞARAN YILMAYAN YORULMAYAN VE HALKINA HİZMET ETMEKTEN USANMAYAN HALKIMIZIN HUZUR VE REFAHINI DÜŞÜNEN İNSAN OLDUGU İÇİN DİR GELİN TEŞKİLATIMIZIN ADAY GÖSTERDİGİ İSMAİL EFİLOĞLUNA DESTEK OLALIMHEP BİRLİKTE AK PARTİ VE AKKUŞ BELEDİYE BAŞKANI SN.İSMAİL EFİLOĞLU DİYELİM SAYGILAR…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
16AboneAbone Ol

Çok Okunanlar