28 Mayıs 2023 Paz

Zabit Katibi-Şoför ve diğer unvanlarda 2 aydır sözlü sonucu bekleyenler soruyorlar. Adalet Bakanlığı İllerin Adalet Komisyonları Neyi Bekliyorlar

2 ay önce Adalet Bakanlığına bağlı illerin adliyesinde Zabit Katibi, Mübaşir ve Şoför ve diğer bir çok unvanlarda uygulama sınavlarını geçenlerin sözlü sınavları yapıldı.

Ancak aradan 2 ay yani 60 gün geçmesine rağmen halen daha sözlü sınav sonuçları açıklanmamıştır.

Sınav sonucunu açıklamama nedeni acaba il adliyelerinin internet sitesine sözlü sınav sonucunu merak edip günde en az 50 defa sınava girenlerin ve yakınlarının takip edip rekor site takipçisi sayına ulaşmak için mi bu kadar uzun bekleniyor sorusunu akla getiriyor.

Biri çıkıp ta kardeşim ezbere haber yapıyorsun. Bu kişilerin güvenlik soruşturması var. O var bu var gecikme gayet normal derse o kişiye de cevabımız. Çağ atlayan ülkede; bu sayılan işler 2 ay sürerse kimse çağ atlamaktan söz etmesin.

Bu sınavları açıklamamakta ısrar eden kişiler acaba sizin çocuklarınız bu sınava girse bu kadar gecikme olur muydu?

Sonuçlar açıklanmadığı için sınava giren kişiler diğer açılan memuriyet işlerine de müracaat ediyorlar. Özel işlere giriyorlar. Sonra sınav açıklanınca istifa ediyorlar. Bu demek oluyor. Diğer kişilerin haklarına alıyorlar. Ama sözlü sonuçları erken açıklansa boşta kalan kişilerde diğer işlere müracaat eder. Karmaşa olmaz. kimse de kimsenin önünü kesmez.

Bakınız sonuçların açıklanması nelere mal oluyor. Hele birde acil paraya ihtiyaç olanların çektiği sıkıntı da çabası. Yapmayın-etmeyin adliyede iş başlayacak olan kişilerin psikolojini bozup öyle işe almayın ki verimli olsun. Devlet kademesindeki idareciler ve yöneticiler ve de Hükümet yetkilileri artık bu kadar uzun bekleme dönemini artık bitirin. Ne niçin neden bekleniyor?

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar