18 Nisan 2024 Per

Yine Akkuş’ta Kar Var; Gelinlik Giydi Şimdi Çamlar

Sitemiz Çukurköy Temsilcisi Ergin EFİL’in Yazısında, Kar Yağışının Keyfininin Nasıl Çıkarılacağı Dile Getirilmiş

 

YİNE AKKUŞ’TA KAR VAR; GELİNLİK GİYDİ ÇAMLAR

            Kar kimileri için felakettir, kimileri için ise zorluk ve sıkıntı tabi baktığınız pencereye göre değişir kar yorumları.

 

 

Bana göre kar hayatı minimize etmek biraz dinlenmektir. Bir düşünün her yer kar altında pencereden dışarı baktığınızda yoldan geçen birkaç kişiden ve çöpleri kurcalayan kedilerden başka bir şey göremiyorsunuz. Niçin yol kapalı, niye bu kadar soğuk demektense lapa lapa yağan karın oluşturduğu mükemmel manzarayı seyretmek, bundan tat alabilmektir belki de hayat.

  

 

 

Bırakın bu havada dışarı çıkmayı, oturun sıcak kuzinenin başına, çağırın bir ahbabınızı onunla yapacağınız doyumsuz sohbetler eşliğinde odun ateşinde pişen ıhlamurun tadına varın. Hele bir de sobanın fırınına canım Akkuşumun o güzel patatesini de atmışsanız değmeyin keyfinize. Bırakın, elektrikler gelip gidedursun, bilgisayarlar düzenli çalışmasın, hayat biraz da müdahalemiz olmadan akıp gitsin.

 

 

Akkuşumuzda şu an muazzam bir kar var ve belki de son yılların en şiddetli kışlarından biri yaşanıyordur. Eskilerin Zemheri dedikleri bu ay adına yakışır manzaralar sergiliyor. Küresel ısınmanın etkilerini giderek arttırdığı bir zamandayız. Artık mevsiminde olması gereken çoğu şey olmamaya veyahut da değişik şekillerde olmaya başladı. Kar mevsiminde kar yağması bana daha henüz işler yolunda korkmaya gerek yok mesajları veriyor. Aslında kar yağmadığı zaman korkmaya başlamalıyız.

    ERGİN EFİL

Akkuş İnternet Sitesi

Çukurköy Temsilcisi

 

Related Articles

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar