21 Temmuz 2024 Paz

“YETMİYOR, YETMİYOR, YETMİYOR” DEMİŞ SİTE YÖNETİMİ…

Akkuşlu Gazeteci Abdullah KÖSE'nin Seçimlere ilişkin yazısı

"YETMİYOR, YETMİYOR, YETMİYOR" DEMİŞ SİTE YÖNETİMİ…

Evet, yetmiyor… Çünkü daha fazla ilgi bekliyoruz. Özellikle genel seçime kısa bir süre kala…
Oysa her akşam yerel TV'lerde sahil kesimindeki ilçelerde etkinliklere katılan milletvekili adayları ve geçmişte milletvekilliliği yapan kişileri görünce biz de diyoruz ki, neden ana sayfada parti flamaları ile gelin gibi süslenen Akkuş meydanlarında bu vekil adaylarını ve parti yöneticilerini göremiyoruz.
Eğri oturup doğru konuşmak gerekirse, bu sayfalardan birbirimize atıp tutan bizler, ilçemizin propagandası ve ihtiyaçları konusunda çok fazla kulis yapamıyoruz. Yapmak isteyen birkaç siyaset temsilcimiz varsa bile parti "ne der sonra" düşüncesi ile geride kalıyor.

Siyasetçilerin ilçemize ilgisizliğinin nedenleri arasında tabi ki, Akkuş'un Ordu'ya en uzak ilçe olması, yolunun problemli olması gibi sebepler de var ancak yeterince tanıtım, Akkuş propagandası ve Akkuş'a siyasileri çekecek çok fazla etkinliğin yapılamıyor olması gibi sebeplerin de olduğunu düşünüyorum ben.
Akkuş'a siyasetçileri çekecek etkinlikler neler olabilir: yayla şenlikleri , festivaller, açılışlar, paneller gibi…Bakıyoruz en yakın festival Akkuş'ta 4-5 Ağustos'ta… Şimdi siyasilerin yerine kendimizi koyacak olursak, kalabalıkların olmadığı alanlara gitmek onlar için pek iç açıcı olmaz. Çünkü onlar da gittikleri yerlerde halka hitap edip, kendi seçmen kitlelerini yükseltmek isterler.Bu yüzdendir ki, eğer siyasileri bölgemize bekliyorsak belirli etkinlikleri yerine getirmeliyiz.

Ben başka bir sebep olarak da ilçemizde basın temsilcisinin olmamasının büyük etken olduğunu düşünüyorum. Çünkü hemen hemen her ilçede bu insanlar tv ve yerel gazetelerin programladığı etkinliklerde yer alıp, halkın, gazetecilerin sorularını yanıtlıyor, meydanlarda söyleşilere katılıyorlar,
Eğer bir ya da iki yerel gazete, tv ya da radyomuz olsa, siyasetçileri Akkuş meydanlarına getirip, onlara sıkıntılarımızı aktarabildiğimiz gibi onların bölgemiz hakkındaki düşüncelerini de öğrenebiliriz.

Tabi önce Akkuş'ta basının var olması için gerekli esnekliğe sahip olmamız gerekiyor.Onların da kamu görevi yaptıkları ve halk ile yöneticiler arasında köprü oldukları gerçeği ile hareket ettiklerini bilmek gerekiyor.Ve Akkuş'un sesini bütün Türkiye'ye duyuracak gazete, tv ve radyolara destek olmak gerekiyor. Kurulmasında etkin olunup, devam etmesinde de yardımcı olmak gerekiyor. Bu arada Akkuş'un sesinin tüm Türkiye'ye hatta dünyaya Akkuş internet sitesi yardımı ile ulaştığını da belirtmeden edemeyeceğim. Bu konuda büyük emekleri var. Hatta onlardan da bu tür bir girişime öncülük etmelerini rica ediyorum. Bu çağrım belediye, Akkuş siyasetçileri, işadamı ve esnafına da…
Akkuş'un bir yerel kanalı neden olmasın

Haberi Hazırlayan Doğan Haber Ajansı Yurt Muhabiri Abdullah KÖSE

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar