6 Temmuz 2022 Çar

Yeşilgüneycik-Damyeri-Tuzak mahalleleri grup yoluna 10 Km  Sıcak Asfalt Yol Çalışması Başladı. Hayırlı Olsun

Yeşilgüneycik-Damyeri-Tuzak mahalleleri

Grup yoluna 10 Km  Sıcak Asfalt

Yol Çalışması Başladı. Hayırlı Olsun

Yeşilgüneycik-Damyeri-Tuzak mahalleleri grup yoluna 10 Km  Sıcak Asfalt Yol Çalışması Başladı.

Kumru İlçesi sınırına yakın olan Tuzak Mahallesinden Kumru İlçesine sıcak asfalt bağlantısı yapılır ise böylece Kumru-Akkuş ilçeleri arası asfaltlı yol ile birbirine kavuşmuş olacak.

Bilindiği gibi daha önceki yıllarda Kızılelma-Çayıralan Grup Yolu sıcak asfalt yapılmıştı.

Sözü edilen yukarıdaki Yeşilgüneycik-Damyeri ve Tuzak Grup yolu da sıcak asfalt yapılınca,

Akkuş İlçesinin merkezin tam ortasından geçen Ünye-Akkuş-Niksar yolunun alt kısmında kalan tüm mahalleleri grup yolları sıcak asfaltlı yol olmuş olacak.

Yine iki sene önce Akkuş-Çaldere-Ormancık Grup yolu 7 Km sıcak asfalt yapılarak Kadı Köprüsüne kadar tamamlanmıştı.  İnşallah bu asfalt çalışması bu yolun devamında Kuşçulu-Ortabölme-Alan ve Seferli Mahallelerini kapsayan grup yolunun asfalt olması ile tamamlanır.

Yine Kadı Köprüsü- Salman Mahallesi arası grup yolunun asfalt yapılması ile Salman’a kadar sıcak asfaltlı yolda gidilmiş olur.

Bu arada ihalesi yapılacağı söylenilen Akkuş-Ketendere-Gedikli-Çukurköy-Çavdarköy-Külekçili_Meyvalı ve Ceyhanlı grup yoluna söz verilen 10 Km sıcak asfalt yol yapımı tamamlanır da bu bölge halkının umutla beklediği asfalt yol özlemi bir nebze olsun giderilmiş olur.

Salman eski yoldan Akkuş’a yayla yolu olarak yapılacak denilen yola asfalt atılır da beklentiler sona erer.

Koçcuvaz ve Kurboğaz grup yolu da sıcak asfaltlı yol çalışmasının başlamasını acilen beklemektedirler.

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook=”akkusilcesicom-434297646672341″ twitter=”#” style=”style8 td-social-boxed td-social-font-icons” tdc_css=”eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjM4IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3Njh9″ block_template_id=”td_block_template_8″ f_header_font_family=”712″ f_header_font_transform=”uppercase” f_header_font_weight=”500″ f_header_font_size=”17″ border_color=”#dd3333″ youtube=”channel/UCZaS1_hC4W66qu_DOw90Fbw”]

Çok Okunanlar