17 Haziran 2024 Pts

Yazık Oldu Salman Beldemize ve Belediyemize

Allah korkusu olanları huzursuz etmedi mi acaba? Yuva yıkılmaz yuva yapılır…

KAPATILACAK SALMAN BELEDİYEMİZE YAZIK OLDU…

            On beş yıl beldemiz için gece gündüz demeden elemanları ile birlikte çalışan Dilaver MIHCI, Almanya ya gitti. Orada çalışan hemşerilimizden para topladı. Belediyemizin ilk kurucusu… Her şeye sıfırdan başladı. Hiçbir şey yoktu… Azimle çalışarak belediyemizin ihtiyacı olan her türlü araç ve gerecini aldı. Vatandaşın evlerinin önüne kadar yollarını yaptı. Kilometrelerce uzaklardan sırtlarında su çeken gariban insanların evlerinin önüne kadar sularını götürdü. İlçe olma talebimizi Ordu il encümeninden geçirtti. Belediyemizin hizmet binalarını yaptırdı. Vatandaşların katkılarıyla beldemize yapılan camiimizin benzeri birçok ilçede dahi yoktur. Eğitimde beldemize liseyi kazandırdı.

         Gariban insanlarımız ilçe oluruz sevinciyle varını yoğunu harcayarak evler yaptılar. İşyerleri açtılar. Petrol ofisi açtılar. Bugün ülkemizi yöneten partiye de yüzde yetmiş üzerinde oy verdiler. Karşılığı belediyemizin kapılarına zincir vurmak olmamalıydı. Seçim mitinglerinde beldemize hizmet yapılmadığını söyleyenler kendilerinin seçimi kazanmaları halinde beldemizi şehir yapacaklardı.

         Salman- Akkuş, Salman-Salıpazarı, Salman-Erbaa yolları yapılacaktı. Nerede bu özlemini çektiğimiz yollar? Göremiyoruz. Bu güzelim beldemizin insanları ilçe olacağız diye beklerken hayal kırıklığına uğramaları halkımızda bir endişe ve hüzün yaratmıştır.

         Doğa güzellikleri, fındık bahçeleri, yeşillikleri, meyvelikleri, akarsuları ve tertemiz havasıyla yaşanacak güzel beldemiz iken, kapısına zincir vurmak bu güzelim yuvayı yıkmak kalbinde Allah korkusu olanları huzursuz etmedi mi acaba? Yuva yıkılmaz yuva yapılır…

         Belde olmadan önce halkımızın ne zor şartlarda yaşadığını bugün masa başında karar alanlar bilmiş olsaydı belediyeyi yıkma yerine beldemizi ilçe yaparlardı. Bizler kaderine terk edilmiş insanlarız. Yine de,  Allahımıza hamd ediyoruz ne yapalım?  Kaderimiz bu diyoruz…

         Sevgili dostlar, en az benim kadar sizlerde üzgünsünüzdür. Ne yapalım kaderimize boyun eğmek zorundayız. Hepinize saygılar.

Niyazi MIHCI

Emekli Orman Muhafaza Memuru

 

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. Sayın Niyazi Mıhçı Övgü dolu sözlerle anlattığınız Salman Belediye Başkanı neden Akkuş Belediye Başkanı olmasın.Böyle bir insanın Akkuş belediye başkanı olarak hizmet vermesi ilçe için büyük bir kazanç olmaz mı? Saygılarımla

  2. Valla salman iktidar siyasetçileri gelip şunu yapacağız bunu yapacağız diyenleri alkışlarken nasıl mutlu oldularsa sonucunada katlanacak.Bir eczanesi bile olmadığı halde gelen siyasileri törenle karşılayıp birkere bile protesto etmeyenler şimdi acaba yanlışmı yaptık diye düşenmeleri gerekmezmi!!

    Saygılarımla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar