7 Aralık 2022 Çar

Yazıklar olsun size! İftira Atanlara!

 

Yazıklar olsun size! 

İftira Atanlara!

Nisâ, 112. Ayet: Kim bir hata işler veya bir günah kazanır da sonra onu bir suçsuzun üzerine atarsa, şüphesiz iftira etmiş, apaçık bir günah yüklenmiş olur.

Ahzâb, 58. Ayet: Mümin erkekleri ve Mümin kadınları işlemedikleri şeyler yüzünden incitenler, bir iftira ve apaçık bir günah yüklenmişlerdir.

Hani Hz. Yusuf’a yapmadığı bir şeyden dolayı iftira atmışlardı! Ve Yusuf, beni açığa çıkartacak olan rabbimdir diyerek Allaha sığınmıştı! Bir iftiradan dolayı yıllarca zindanda kalmış ve Rabbi ona kimsenin ulaşamayacağı bir makam olan makamı, Mısırın HÜKÜMDARI yapmıştı.

Eğer doğru işler yapmış ve sizden menfaatlenemeyenler tarafından iftiraya uğramış iseniz, Rabbinize sığının! Asla isyan etmeden, size iftira atanlar gibi olmadan, onlara karşı Allahtan hidayet dileyin.

Cağımızın, yaşadığımız zaman diliminde teknoloji hastalığı olan sosyal medya yalanları ile, insanlar maalesef gördükleri paylaşımların aslını öğrenmeden gerçekliğini öğrenmeden paylaşarak konunun muhatabı olan kişilere aleni bir şekilde IFTIRA atıyorlar. İftira atmakla kalmayıp hakaret ediyorlar. Halbuki attıkları iftira ne kötü bir şey. Olayın gerçeğini öğrendiklerinde de uydurdukları yalana kendileri de inandığı için kabul etmeyip üzerine suç isnat ediyorlar.

Olay öyle bir duruma geliyor ki! üzerine iftira atılan kişi kendisini ne ispat ediyor nede üzerine atılan iftiranın iftira olduğunu kimseye anlatabiliyor. Çünkü, atılan iftirayı hem TV’ler hem siyasiler hem de yöneticiler destekliyor veya kendileri isnat ediyor! Bu çok çirkin bir durum, alçakça bir durum. Hiç mi Allahtan korkmuyorsunuz! Bir gün önce attığınız iftirayı bir gün sonra hiç konuşmamış gibi nasıl davranabiliyorsunuz? Eğer ahirete inanıyorsanız, gerçekten sizler için çok çetin bir hesap olduğunu unutmayın.

Hiçbir zaman insan onurunun, insan şerefinin bu kadar ayaklar altına alındığı bir dönem yaşamadık neredeyse. Menfaat ve çıkar, makam ve mevki uğruna tabiri caiz ise şeytanın bile aklına gelmeyecek şeyleri karşısındakine isnat etmek ne kadar insani ve ne kadar vicdanî? Şunu unutmamak lazım, her mevki ve makam geçici! Bir gün yaptıklarıyla baş başa kalabiliyor insan. O gün geldiğinde de pişmanlık fayda vermiyor.

Günümüz yöneticileri basta olmak üzere bütün toplum, birbirine karşı üstünlük sağlamak adına aşağılayıcı küçük düşürücü sözler sarf etmekten hicap duymaz olup hunharca İFTİRA atabilir hale geldi. Yazık çok yazık. Bu toplumu ne hale getirdiniz.

Günümüz cemaatleri önderleri din öğreticileri de, kalkıp bunlara uyarıcı sözler etmez hale geldi. Hadi makam ve mevki peşinde olanlar bunları yapıyor. Peki, Size ne oldu da susar hale geldiniz. Siz hangi menfaatlerin peşindesiniz? Bildiğiniz bir konu hakkında şahitlik ve hakemlik yapmıyor ve susuyorsanız sizin için de Allah’ın ayetlerinde söylediği sözler var.

RABBİM İFTİRACININ İFTİRASINDAN, KINAYANIN KINAYICISINDAN SANA SIĞINIRIZ.

Hucurât, 12. Ayet: Ey iman edenler! Zannın birçoğundan sakının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurlarını ve mahremiyetlerini araştırmayın. Birbirinizin gıybetini yapmayın. Herhangi biriniz ölü kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz! Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah tövbeyi çok kabul edendir, çok merhamet edendir.

Mehmet GÜMÜŞ

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar