10 Aralık 2023 Paz

Yasalar ve Hükümet İnsanları Bunalıma Sokuyorlar (1)

Ekonomik Kriz Var Diye Dünya Sallanıyor. Ama Türkiye’de Çıkarılan Yasalar ve Hükümet, Krize Aldırmadan Vatandaşı Hüsrana Sürüklüyor.

Ekonomik Kriz Var Diye Dünya Sallanıyor

Ama Türkiye’de Çıkarılan Yasalar, Hükümet ve İlgili Bir Çok Kurumlar

Krize Aldırmadan Vatandaşı Hüsrana Sürüklüyor

Site Yönetimi Olarak Onlarca Konuyu Dile Getirmeyi Düşündük

Ankara’da İskan Raporu Olmayan Binalarda Oturanlara bir milyar cıvarında para cezası verileceği basında sık sık yer alıyor.

Seçimden önce hiç gündemde olmayan konu seçimler bitince hemen gündeme alındı.

Vatandaş işinden atılıyor. Yemeye ekmek bulamıyor. Çıkıyor birileri sizin aç kalmanız bizi bağlamaz. Birde sana ceza vereyim de gör demeye getiriyor.

İskan Raporu olmayan binalardaki bu sorunun tek suçlusu vatandaş değilmi? Hiç belediyenin suçu yok. Hiç Mütaitin suçu yok. Yüklen gariban vatandaşa

30 sene 40 sene önce yapılan bina, binadaki nerdeyse herkes değişmiş. Alan almış, satan satmış. Yapanı ölmüş. Farklı yerlerden insanlar gelmiş binaya, şimdi iskan için istenen en az 10 adet maddelik evrakları vatandaş nereden bulacak.

Hiç mümkün mü? Zamanında seçim yatırımı yapan siyasilerin faturası vatandaşa kesiliyor. Bu düşünceye helal olsun. Sayın yasa koyucu, sayın Hükümet ve sayın Ankara Belediyesi bu sizce uygun mu?

Bundan sonraki konu: Devlet bir taraftan vatandaşı köye geri göçe zorluyor. Diğer taraftan taşın yada çetiri otlakları üzerine yaptırdığı evi yıkacaksın. Orası orman arazisi diyor. Vatandaşı mahkemeye veriyor. Kişiler gurbetten işinden gücünden zorla izinler alıp, Köylerine gelerek Mahkemelerde sürünüyor.? Çalı çırpı ne zaman orman oldu? bu kadar da vatandaşı çaresiz bırakmayalım? Örneklere haber ileride yayında olacak

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar