17 Nisan 2024 Çar

Yakılan Bir Evin Külleri ve Çaresizlik

Bir Ocak İşte Böyle Kül Hale Geldi.

YAKILAN  BİR  EV

GERİYE KALAN KÜLLERİ İLE ÇARESİZ EV SAHİBİ

Bir Ay Önce Yaptığımız haberde İlçemiz Çukurköy Cingili Mahallesinde

Rahmetli Salim ÇAM’ın Evlatlarının ( Recep ve Mevlit ÇAM)’ın

Evlerini yaktıklarını sizlere duyurmuştuk.

Ankara’da İkamet eden ÇAM Kardeşler, evleri yandıktan sonra hemen köye gidememişlerdir. Çünkü her iki kardeş te çalıştıkları iş yerlerinden izin alamamışlardır. Nihayet Recep ÇAM ( Motorcu Recep) 2 gün önce köyü gitmiş ve içinde ev eşyalarının dolu olduğu halde bıraktığı evin yerinde sadece küllerini görmüştür. Ankara’ya dönen Recep ÇAM ile sitemiz yapımcılarından İhsan ÇAM görüştü. Görüşmede Recep ÇAM " Ağbi ev denen bir şey kalmamış, tamamen yanmış, yangından bir iğne bile kurtulmamış. İçim yandı, Dede, baba YAdigarıydı. Anılarımızı, Hayellerimiz vardı o evde, o evin ağaçlarında, çok üzüldüm. Oturup uzun süre evin küllerinin başında ağladım, ağladım, ağladım." dedi. İhsan ÇAM, çok üzgün olduğunu gördüğü Recep’i daha fazla üzmemek için fazla detaya inmemiştir. Alınan bilgiye göre Savcılık’a gereken açıklamalarda bulunmuş ve ifadesini vermiştir. Bundan sonra inşallah yetkili ve ilgili kurumlar, evi yakanları ve daha önce de köyde ev ve samanlık yakanları tespit eder.

Recep ÇAM, Köyüne ev yapmak ister. Ancak maddi durumu da iyi değildir. Kardeşimiz köye ev yapmaya başlarsa hep beraber yardımcı oluruz değilmi? Kendisi bu konuda bize ev yapmak istediğini ama durumunun iyi olmadığını söyledi. Bizlerde kendisine inşaata başlamasını Allahın izni ile Akkuşlular, Hayır Severler ve Çukurköylüler sana yardımcı olur dedik. Önce Yüce Mevlaya sonra ise yardım severlere güvenerek, evi başlamasını önerdik. İyimi ettik, kötü mü ettik. Bilemiyoruz. Ama zorda kalan hiç bir Akkuşlunun bu durumunun şimdiye kadar kötü değil yardımseverlerin desteği ile iyiye gittiğine şahidiz. Belki de bu durum bize cesaret verdi.

Kül Olan Evi Yeri

Çiçekler arasında derin düşünceye dalmış. Yanan Evi Sahibi Recep ÇAM ( Motorcu Recep )

Yardımcı olmak isteyenleri Recep ÇAM ile bizzat yada telefon ile görüştürebiliriz.

BİR AY ÖNCEKİ YANGIN HABERİMİZİ HATIRLAYALIM

Related Articles

1 Yorum

  1. sayın site yönetimi yayınlamışoldugunuz çam kardeşlerin evinin yandıgına çok üzüldük ancak hiçde öyle kolaydegil çünkü aynı olay bizimde başımıza geldi yani bizimde evimiz yandıozamanlar kaymakamlık yardım edecek denildi ama yardım falan olmadı biz yine kendi başımıza kaldık alah vermesin yoksa kimse kiseye yardım etmiyor sizin söylediginiz yardım konusu çok eskilerde kaldı artık insanlar birbirlerinden yardım istedigi zaman kaçpara yövmiye vereceksin diye soruyor çünkü artık herşey para olmuş durumda ama yakan hangi şahsiyetsiz vatandaşsa allah belesını versin inşallah biz evimizi zarzor yaptık ama tabiki o eski hatıralar …..işte ben bagderesin den im çukur köyü bilirim ama o abilerimi yakından tanımıyorum tekrar geçmişolsun

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar