5 Aralık 2023 Sal

Verdiğimiz Sözü Tutmanın Mutluluğu İçindeyiz

Mehmet DUMAN, Kurtboğaz ve Koçcuvaz Köylerini Pelitliyatak"a Bağlayan Köprünün Yapımına Başlanıyor.

VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTMANIN

MUTLULUĞU İÇİNDEYİZ

Kurtboğaz ve Koçcuvaz Köylerini Pelitliyatak"a Bağlayan

Köprünün Yapımına Başlanıyor.

Sitemiz açıklamada bulunan Ordu İl Genel Meclis Üyesi Mehmet DUMAN, Verdiğimiz Sözü Tutmanın Mutluluğu İçerisindeyim dedi. Daha sonra konuşmasına devam eden İl Genel Meclis Üyemiz, Kurtboğaz ve Koçcuvaz Köylerini Pelitliyatak'a bağlayan bölgeye muhtarlarımız tarafından köprü yapılması talebi bizlere ulaştı. Programa aldık. Ödenekler henüz çıkmamıştı ki, Kurtboğaz köyü muhtarım bir televizyon programında köprü kesin yapılacak şeklindeki sözleri ile muhtarımız benden söz vermemi istedi. Bende hükümetimizin çalışmalarına inandığım için, Valiğimiz, Özel İdare Müdürlüğü, Akkuş Kaymakamlığımız ve Akkuş Köylere Hizmet Götürme Birliğinin üstün gayretli çalışmalarını bildiğim için televizyon programında, evet köprü yapılacak söz veriyorum dedim. Aradan geçen zaman ve sözünü ettiğim kurumlar, birimler vede çalışma arkadaşlarımda destekleri ile nihayet 31. Ağustos Salı Günü Köprünün İhalesi yapıldı. Kazanan firma çok kısa bir sürede inşaata başlayacak ve kış gelmeden köprüyü bitirecek.

Köprünün Uzunluğu 13 metre, yüksekliği 6 metre, genişliği 4 metre olarak belirlendi.

Akkuş İnternet Sitesinin Yapımcısı arkadaşlarım, sizlerle bu güzel günü ve bu güzel müjdeyi paylaşmak istedim. Hani siz sık sık diyorsunuz ya Akkuş'tan müjdeli haber yokmu diye işte bundan güzel müjdeli habermi olur. Akkuş'un güzide iki köyünü Pelitliyatak'a köprü vesilesi ile kavuşturacağız. Bu aşamadan sonra bu köyler bu yolu kullanarak en kısa ve kestirme yoldan Asfalt yola çıkmış olacaklar. Bu arada sizin kullandığınız bir tabir var ya, "An ve An Akkuş İnternet Sitesini Takip Edin" diye, işte bende diyorum ki, sizlerde Akkuş Köylere hizmet Götürme Birliğinin ve Ordu Özel İdarenin ayrıca Ordu İl Genel Meclis Üyelerinin çalışmalarını takip edin. İlerleyen günlerde sizlerin beklediği ve haber yaparak mutlu olacağınız bir dizi seri çalışmaklarımız başladı ve devamı da durmadan geliyor. Bu vesile ile Kurtboğaz ve Koçcuvaz köylerine yeni yapılacak köprü hayırlı olsun." Diyerek sözlerini tamamladı.

Related Articles

1 Yorum

  1. İl Genel MEclis Üyesi Mehmet Kardeşim, Bizlerinde yakınen bildiği kadarı ile, Çukurköy Cingili Köprüsü, Meyvalı İspenli Köprüsü, Külekçili Köprüsü vede Bu haberde yer alan Kurtboğaz ve Koçcuvaz köylerini Pelitliyatak’a kavuşturan köprü olmak üzere bu köprülerin yapılması ile ilgili olarak çok emekler verdiğini, defalarca köprülerin yapılacağı yerlere gidip incelemeler yaptığını, Bizzat karşılıklı konuşmalarımızda, cingili ve meyvalı köprüsünün yerlerini görünce hayretler içinde kaldığını o günkü yüz ifadeni unutamam. Bilem hatırlarmısın ama aynen şöyle demiştin. Devlet buraları unutmuş. Buraların ne kadar çok hizmete ihtiyacı var. Sizler ne kadar çok fedakarlık göstermişsiniz. Şimdi görüyorum ve bende bu hizmetler için seçilmişsem ve halen daha bu hizmetleri geçiktiriyorsak yazıklar bizlere demiştin. Vede ilave ederek bu çukurköyün hiç mi sahibi yok. Meyvalı köyünün hiç mi sahibi yok demiştin. Buraya köprüler yaparız demiştin de bizler buda sıkıyor, diğerleri gibi diye düşünmüştük. Ama çok şükür bu günlere ve sizin gibi emek harcayıp hizmet yapanlara ki, can güvenliği ile gururla her iki köprüden de geçiyoruz. Birbirimizi tanımıyorduk. Her seferinde şu cümleyi söylersin. Mehmet DUMAN söz vermiş ise yapar dersin. Bu sözünü hep takip ettik. Bu güne kadar hiç yanılmadık. Şu anda takibinde olduğumuz bir sözün daha var. O sözde yerine gelince artık senin verdiğin sözler senettir diyaceğiz ve senin sözlerini takip etmeyeceğiz. Bizlerede sorarsalar senin söz verip yapıp yapmayacağını, diyeceğiz söz vermişse Mehmet DUMAN yapar diyeceğiz. Bir kaç konuda fikrini sorduk. tabii ki Akkuş’a hizmet konularında senin olabilir dediğim işler olurken, o konuda yorum yok dediğin konular halen daha çözülemedi. iki dönemdir görevde olman sana çok tecrübe kazandırdı. Bizzat köylere kadar gidip sorunları yerinde görmen ve analiz etmende gözdan kaçmıyor. Artık köylerde seni tanımayan yok. Bu çalışmalarında güzel bir diyalog içinde görev yaptığın arkadaşlarının da elbette bu çalışmalarda emekleri vardır. Hepinizi tebrik ediyoruz.

    Akkuş İnternet Sitesi olarak adının başına bir Unvan getirmeyi uygun gördük. Kabul edermisin

    KÖPRÜLÜ MEHMET DUMAN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar