18 Mayıs 2024 Cts

Veli ve öğrenci bilgilendirme seminerlerinin üçüncüsü Haliluşağı ve Haliluşağı Musullar İlköğretim Okullarında verildi.

Öğrenci Veli Seminerleri Devam Ediyor

 

 

VELİ VE ÖĞRENCİ SEMİNERLERİ
 
HALİLUŞAĞI KÖYÜ’NDE VERİLDİ
 
                  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen veli ve öğrenci bilgilendirme seminerlerinin üçüncüsü Haliluşağı ve Haliluşağı Musullar İlköğretim Okullarında verildi. Şube Müdürü Sedayi ALTUN, Akpınar YİBO Müdürü Eyyubi KILIÇ ve Psikolojik Danışman Fatma BAYHAN seminer için Haliluşağı Köyüne geldiler.  6 Mart Cuma günü saat 10:00’da Haliluşağı İlköğretim Okulu 4. ve 5. sınıf öğrencilerine, saat 12:30’da da velilere, saat 15:00’te de Haliluşağı Musullar İlköğretim Okulu 4. ve 5. sınıf öğrencilerine, Akpınar YİBO Psikolojik danışmanı Fatma BAYHAN tarafından verildi. Seminere velilerin ilgisi oldukça fazla idi. Yapılan bu seminerle ilgili Psikolojik Danışman Fatma BAYHAN’ın görüşleri şöyle:
 
 
          “İlçemizde Başarı için el ele projesi kapsamında Haliluşağı ve Haliluşağı Musullar mahallesinde velilere ve öğrencilere başarıyı artırmak için neler yapabilecekleri konusunda bilgilendirme amaçlı seminerler verilmiştir.
 
 
         Öğrencilere Verimli Ders Çalışma ve Seviye Belirleme Sınavı hakkında bilgi verilmiştir. Öğrencilere Etkili çalışma ,Planlı çalışma ( bir plan doğrultusunda çalışma ) Ders çalışmada verim azaltıcı etkenler ( tv karşısında ders çalışma,yatarak uzanarak ders çalışma vb.) uygun bir ders çalışma ortamı nasıl olmalı ,günlük ödev yapma ve ders tekrarı yapmanın önemi vurgulandı. Öğrencilere ayrıca Seviye Belirleme Sınavı hakkında bilgi verilmiştir. Bu sınavdan aldıkları puanla hangi liselere gidebilecekleri ve   Sınavda hangi derslerden ne kadar soru çıkacağı ,sınıf puanı ve davranış puanı hakkında bilgi verilmiştir.
 
 
        Velilere ise öğrencilerinin okul başarısını artırabilmek için neler yapmaları gerektiği konusunda bilgi verilmiştir. Velilere eğitimde başarının artırılması için okul-veli –öğretmen işbirliğinin mutlaka kurulması gerektiği,evde çoçukların çalışması için uygun bir ortam oluşturmaları gerektiği ,evdeki aile içi iletişimin çoçuğun başarısındaki öneminden ,öğrenciye uygun model olmaları konusunda ,evde onların ödevlerinin takibini yapmaları vb. konularda bilgi verilmiştir.
 
 
        
         Seminere katılımın çok iyi olduğu gözlemlenmiş ve seminerde velilerin ve öğrencilerin soruları alınarak onlara yardımcı olunmaya çalışılmıştır.”
 
           
Fatma BAYHAN
 
Psikolojik Danışman
 
 
 
 
 
 
 

 

Related Articles

1 Yorum

  1. bu çalışmalarından dolayı akkuş millieğitim müdürgügünü kutlarım velilerin bilinçlenmeleri tabiki ögrencininverimini çok önemli derecede artırır kutlarım devamını dilerim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar