22 Eylül 2023 Cum

Vekilimiz Hamarat’tan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Cumhuriyetimizin kurulmasında ve yaşatılmasında emeği olan herkesi rahmet ve minnetle anıyor, Milletimin Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum

 

 

Ak Parti Ordu Milletvekili Mustafa HAMARAT

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve

Cumhuriyetin 86.yıl dönümü sebebi ile bir kutlama mesajı yayınladı


Mesajında; "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yaktığı kurtuluş ve istiklal meşalesi ile başlayan mücadele, Cumhuriyetin ilanı ile nihai hedefine ulaşmıştı, böylece Türk Milletinin ve Devletimizin varlığı ebedileşmiş. Kurtuluş savaşı, Milletimizin var olma azim, istek ve cesaretinin, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin en görkemli nüvesi olmuştur." diyen HAMARAT "Adalet ve Kalkınma Partisinin 2002’de iktidar olmasından sonra Cumhuriyetimiz ve Demokrasimiz daha da güçlendi. Türk Milleti Cumhuriyet’le daha çağdaş bir geleceği yakalama fırsatı yakalayarak, devletin ve hakimiyetin yegane ve gerçek sahibi oldu. İşte bu sebepledir ki Türkiye Cumhuriyeti bugün çağdaş, demokratik, laik, lider bir dünya devletidir." dedi.

HAMARAT Birlik ve beraberliğimizin bozulmamısının gerekliliğini, Cumhuriyet değerleri etrafında birleşmenin kaçınılmazlığının altını çizerek mesajını şöyle tamamladı; "Ülke hepimizin, Biz birlikte Türkiye’yiz. Cumhuriyetin ve Demokrasinin fırsat ve imkanları herkese açık. Bu imkânları daha da arttırmak, Cumhuriyeti, Demokrasimizi ve devletimizi güçlendirip insanımızı refah içinde yaşatmak hepimizin ortak hedefi olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyetimizin kurulmasında ve yaşatılmasında emeği olan herkesi rahmet ve minnetle anıyor, Milletimin Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum"

Av.Mustafa HAMARAT
Ordu Milletvekili
– Adalet Komisyonu Üyesi
– Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi
– Sri-Lanka Dostluk Grubu Başkanı

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar