26 Mart 2023 Paz

Vekilimiz HAMARAT’ın Bayram Mesajı

Bu günün sahibi başta gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum.

Mustafa HAMARAT

Ordu Milletvekili

Adalet Komisyonu Üyesi

Ordu Milletvekili Mustafa HAMARAT 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

HAMARAT Mesajında; 19 Mayıs 1919, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Türk’ün dindirilemeyen Bağımsızlık haykırışını Samsun’a çıkarak tüm dünyaya duyurduğu gündür. Bu gün, Dünya’da emsali görülmemiş bir kurtuluş mücadelesinin başladığı gündür. Bu gün, Türk Milletinin söndürülemeyen İstiklal meşalesini yaktığı gündür. Tarih boyunca hür yaşamış ve hür yaşayacak olan Türk Milleti, Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde Destansı bir hürriyet mücadelesine Bandırma Vapuru’yla çıkmış ve Samsun’da bir küheylan gibi şahlanmıştır. Milli Mücadelenin dalga dalga Anadolu’ya yayıldığı, Milletimizin makus talihini yenerek,adeta kendi küllerinden yeniden doğduğu bu var oluş destanını gençlerimiz iyi anlamalı ve kavramalıdır.

Tarihin akışını değiştiren böylesine önemli bir gün geleceğimizin teminatı olan siz genç arkadaşlarım tarafından iyi idrak edilmelidir. Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin sizlerin omuzlarında yükseleceği beklentisi Büyük ATATÜRK’ün ve Milletimizin olduğu gibi benimde beklentim ve temennimdir.  Ülkemizin, en büyük zenginliği olan siz gençlerimizin demokrasiye, özgürlüklere bağlı; hukuka ve insan haklarına saygılı kendine güvenen ve çözüm üreten bireyler olması hepimizin ortak arzusu ve umududur.

Bu duygularla, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatanımızın bağımsızlığı ve bütünlüğü uğruna aziz vatanımıza aziz canlarını veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Bu günün sahibi başta gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar