2 Aralık 2023 Cts

Vekilimiz HAMARAT, Akkuş Meslek Yükekokulu Hakkında Bir Basın Açıklaması Yaptı

Ek kontenjanla AMYO’na öğrenci almayı istiyor, diliyor ve bunun için gayret ediyoruz.

 

 

Vekilimiz HAMARAT

 

Akkuş Meslek Yükekokulu Hakkında

 

Bir Basın Açıklaması Yaptı

Akkuş Meslek Yüksek Okulunun da Ormancılık ve Orman Ürünleri Bölümünün açılması konusunda,

Ordu Üniversitesinin teklifini Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) uygun gördü."

  HAMARAT ; İşlemler Yetişirse Bu Yıl Öğrenci Alınabilecek

 

Ordu Milletvekili Mustafa HAMARAT "Akkuş Meslek Yüksek Okulunun da Ormancılık ve Orman Ürünleri Bölümünün açılması konusunda Üniversitemizin teklifini Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) kabul etti." dedi.

 
"Akkuş Meslek Yüksek Okulu’nun bu yıl öğrenci alıp almayacağı konusu netlik kazandı diyemem. İlgili olan vatandaşlarımızın bileceği üzere Üniversite kurmak, yeni fakülteler, Meslek Yüksek Okulları açmak belli bir süreç gerektiren işlerdir. YÖK girişimlerimiz sonucunda Akkuş Meslek Yüksek Okulunda Ormancılık ve Orman Ürünleri Programının açılmasını uygun buldu." diyen HAMARAT şunları söyledi;

 

" Şimdi Ordu Üniversitesi Akademik Kadrosunu oluşturmak için bir çalışma yapacak. Bu çalışmasını tekrar YÖK'ün onayına sunacak. Bu süreçte uygun görüşle tamamlandığın da bu sefer ÖSYM ile bir süreç başlayacak.

 

Akkuşlu hemşerilerimiz bilsinler ki Akkuş Meslek Yüksek Okulu her an ilgi alanımızdadır. Bu yıl öğrenci alınması konusunda gayret gösteriyoruz.

 

Özellikle şu konunun Akkuş'lu hemşerilerimce bilinmesini isterim. Ülkemiz de üniversite sayısı artı. Buna bağlı olarak da Fakülteler, Yüksek Okullar, Meslek Yüksek Okullarının sayısı da arttı. Bu gün Türkiye genelinde Yüz bin kontenjana ya başvuru, yada kayıt yapılmamıştır. Ordu Üniversitesinde bine yakın kontenjan ya tercih edilmemiş ya kayıt yaptırılmamıştır. Bütün bu gerçekler ışığında Akkuş Meslek Yüksek Okuluna bir bölüm alabilmek bile ilçemiz için sevinç kaynağı olmalıdır.

 

Bu yıl ek kontenjanla AMYO’na öğrenci almayı istiyor, diliyor ve bunun için gayret ediyoruz. Ben burada bu gayretlerimizde bize yardımcı olan, destek veren başta Akkuş esnafına, Sivil Toplum Örgütlerimize, Belediye Başkanlarımıza, Ordu Üniversitesi Rektörü Sn Haluk KEFELİOĞLU'na tüm Akkuşlular adına teşekkürlerimi sunuyorum."

18 Ağustos 2010

 

Haber: haberordu İnternet Sitesi

 

 

 

Akkuş İnternet Sitesi, Site Yönetimi: Sayın Vekilim, Akkuş Meslek Yüksekokulunun açılması için göstermiş olduğunuz gayretleri yakınen biliyoruz. Teşekkür ederiz. Sizlerde gayet iyi biliyorsunuz ki, Akkuşlular bu okulu çoktan hak ettiler. Çooooooooooooooooook Beklediler. Her aşamasında hop kalkıp hop oturdular. Akkuş okul konusunda çok heyecanlı, Akkuşluların bir sene daha beklemeye kalpleri dayanmaz. İnanın okulun seneye kalması başta biz site yönetimi ve Akkuşlular olarak çok üzülürüz. Akkuşlular çok şeyler istemiyorlar ki, İnsanca yaşam için Meslek Yüksekokulu, Ünye-Akkuş-Niksar yolunun yapılması, 4 grup köy ve belde yollarının asfatlanması, bu istekler sizcede gayet doğal değilmi?

 

Lütfen Akkuş'u seçmen sayısına göre değerlendirmeyin. Lütfen Akkuş'u Akkuş ve Köylerinde yaşayan kişiler sayısı kadar görmeyin, Akkuş ve köyleri nüfusu 30 binlerde olabilir. Ama sizlerde yakından gördünüz ülke içinde ve yurtdışındaki Akkuşlu sayısı 200 binden fazladır. Akkuş Nüfus İdaresindeki kayıtlı Akkuşlu 270 binlerdedir. Eğer bir değerlendirme yapılacak ise, eğer özveri ve candan bir çalışma yapılarak okulun bu sene ek kontejanda açılması sağlanacak ise lütfen 270 bin Akkuşluyu düşünün, Akkuş için atan 270 bin kalbi düşünün, 270 bin Akkuşlunun duasını düşünün.

 

Akkuş MYO, kayıtlarda 2008 yılında açılmış gözüküyor. Bürokratik işlemler için bekleme sürecini çoktan doldurdu. Dolayısı ile beklecek bir süreç olduğunu düşünmüyoruz. Hükümetimizde iktidar geldiği günden beri bürokratik işlemlerin uzun sürmesinden şikayetçi değilmiydi. Bu doğrultuda onlarca kararlar, düzenlemeler yapılmadı mı? E Evrak, E Devlet diye bir sistemi bu hükümet getirmedi mi? Şimdi biri çıkıpta, Efendim Ordu Üniversitesinden evraklar 15 günde Ankara'ya ulaşmadı dediği anda çok üzülüyoruz. Gerekirce Ya sizlerin yada Akkuş Kaymakamlığının görevlendireceği bir kişi evrakları elden takip etsin. E Evrak ile bir evrakın Ankara'da olması 1 Dakika, Ankara'dan çıkan bir evrakın Ordu Üniversitesinde olması bir dakika E Evrak sistemi ile, dolayısı ile bürokratik süreç işlemlerinin en fazla bir haftada biteceğini, sizlerinde destekleri ile karar merciğindeki kişiler ile görüşmeler sonucunda, kararların da hızlı verileceğini inanıyor ve tüm işlemlerin bir hafta ile 10 gün içinde iyi bir takip ile biteceğini ve hem Ordu Üniversitesinde, Hem YÖK'te hemde ÖSYM'de bu işlerin hızlı takibi ile 10 gün içinde sonuca gidileceğini, Ek Yerleştirmeye Akkuş Meslek Yüksekokulunu Yetişmesinde çabalarınızı, özverinizi, olağan üstü gayretinizi, Allah'ın izni ile zorlukları tek tek aşarak, Akkuşlulara beklediği müjdeyi vermenizi, Ek Yerleştirme ile Öğrencilerin okula başladığı gün kırmızı kurdeleyi kesmenizi bekliyoruz. Biz Akkuşlular olarak, sadece düşündüğümüz konu sizin her zaman gülen yüzünüz ile Allahın adı ile Okulun kurdelesini kestğiniz ana adapta olduk. Lütfen bu kurdele kesme işini seneye bırakmayın.

 

Akkuş İnternet Sitesi olarak inanıyoruz ve 35 yıldan fazla başkentte oturan birileri olarak, siyasiler ister ise bu işin kesinlikle olacağına inanıyoruz.

 

Sayın Vekilim daha ne yazalım. Sizler zaten bizlerin okul konusunda ne kadar heyecanlı olduğumuzu biliyor ve bu uğurda bizlere bir çok bedel ödetildiğini bir çokları biliyor. Bu yazımızdan sonra belki gene fırça yeriz ama, bizim niyetimiz Salih, her ne kadar belki çocuklarımız bu okula gitmese bile, Akkuşlular için biz firça yemeye hazırız. Akkuşlu Öğrenciler için hakaret edilmeye hazırız. İşte bu da bizim Akkuş Sevgimiz oluyor.

 

Saygıdeğer Akkuşlular, Lütfen sizlerde okulunuza sahip çıkın, Vekilimiz duymasın ama her gün Vekile konuyu hatırlatmayı unutmayın. Biz ek yerleştirmeye kadar her gün haber yapmaya devam edeceğiz. Gerekirise Ordu Üniversitesi, YÖK ve ÖSYM'nin önünde nöbet tutmak gerekir ise onuda yaparız. Tek amacımız Akkuş Meslek Yüksekokulu 2010 yılı Ek Yerleştirmede Öğrenci Kabul Etsin.

 

Son bir hatırlatma, Ordu Üniversitesi, Ordu'da Tıp Fakültesi açtı. Daha nice büyük çalışmaları var. Dolayısı ile Üniversiteye Akkuş Meslek Yüksekokulu maddi yönden olsun, personel ve Akademik Personel yönünden olsun çok fazla mesele olacağına da inanmıyoruz. Çünkü Ordu Üniversitesi için, Akkuş Meslek Yüksekokulu yapılan her türlü harcama fazla bir külfet olmayacaktır.

 

 

 

Related Articles

1 Yorum

  1. Sevgili İhsan Bey,

    Haberinizde başlık AMYO’na öğrenci alınacak diye geçiyor, Sayın Vekilin ifadesinde bu konuda kesin ifade yer almıyor kimi referans almamız gerekir.

    Site Yönetimi: Hepimiz Türkiye’de yaşıyoruz. Okulun kurulum açılım, tamir bakım, ve bölüme kadar tüm işlemleri bitti. Bize göre geriye kalan işlem detaylardır. Bu bu detayları da bu aşamadan sonra öncelikle sorumluğunu yerine getirerek Ordu Üniversitesi daha sonra ise Siyasilerin devreye girmesi ile maksimum 10 yada 15 günde çözülecek işlerdir. Akkuş İnternet Sitesi olarak sizlerde takip etmişseniz bilirsiniz, olmayacak duaya amin demedik. Olmayacak, yapılmayacak işlere amin demedik. Gayret ve sürekli ilgilenme ile ve siyasi iradenin gerekirse ısrarı ile okulumuz istenirse ek yerleştirmede öğrenci alır. Akkuşlular Ünye’deki denizin Akkuş’a gelmesini istemiyor ki, 2 sene önce açılan okuluna öğrenci istiyor. Öğrenci kabul etmemesi bir eksikliktir. Hizmette aksama var demektir. Ama Öğrenci kabul etmesi ise, siyasilerin ve kamu kurumları İdarecilerinin, Akkuşluların isteklerini yerine getirmiş demek anlamına gelir. 270 bin Akkuşlu için uğraş da değer, gayret de değer. Okul coşkusunu, bayram havasını, sevinçi ve Akkuş’a sahip çıkılmışlığı iyi değerlendirmek gerekir. Okulun Öğrenci kabul etmesi kadar bu aşamadan sonra doğal bir şey yoktur. Ordu Tıp Fakültesi açılırken her şey dört dörtlük müydü. Devlet Hastanesi oldu Ordu Tıp Fakültesi, bu konuda her şey olabiliyor ise Akkuş için ise kimsenin geçikme yapması, süreçler ortaya koyması yada bir çok kurum ile yazışma yapılması gibi konuları mazaret olarak sürmek yerine Ordu Üniversitesi bu işlemleri acilen yerine getirmek için hemen çalışmaya başlamalı.

    En önemli konu ise Akkuşlulara düşüyor. Akkuş’taki sivil toplum kuruluşları hemen bir toplantı yapmalı ve okuluna sahip çıktığını, ek yerleştirmede öğrenci istediklerini haykırmalı, Akkuşlu Esnaf Odaları, Esnaflarımız, Muhtarlarımız, Belediye Başkanları hemen bir araya gelmeli ve ek yerleştirmede okula öğrenci istediklerini haykırmalı, Gerekirse bu topluluklar Ordu Üniversitesi giderek taleplerini söylemeli ve yazılar çıkana kadar beklemeli,
    Kim ne yapıyor yada ne yapacak diye seyir etmek yerine ben ne yapabilirim. Akkuşlular olarak neler yapbilirizin araştırılması ve hemen şimdi harekete geçilmeli diye düşünüyoruz. Bizler site olarak bir şeyler yapmaya çalıştığımızı görüyorsunuz. Okuyorsunuz. Herkes kendine sormalı ben ne ve neler yapmalıyım diye. Okul Akkuş’a geliyor. Her Akkuşlu yardımcı olmalı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar