17 Nisan 2024 Çar

Vekilimiz Ayhan YILMAZ’ın Kutlu Doğum Haftası Mesajı

karşılıklı olarak birbirimizin fikirlerine çok daha fazla saygı duyabilir ve çok daha fazla yardımlaşarak birbirimizin yarasına merhem olabiliriz

AK Parti Ordu Milletvekili Ayhan YILMAZ’IN

KUTLU DOĞUM HAFTASI

İLE İLGİLİ YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASI

“Kutlu Doğum Haftası’nın kutlanmasındaki en büyük amaç yüce dinimiz İslam’ı ve onun Peygamberi Hz. Muhammed’i iyi anlayıp idrak edebilmektir.  Bugün ülkemizde yaşanmakta olan toplumsal huzursuzluk ve kargaşanın en büyük kaynağı birbirimize tahammül edememekten, birbirimizi anlayamamaktan, milli ve manevi ortak değerlerimiz etrafında kenetlenememekten kaynaklanıyor.

Oysaki; rahmet peygamberi Hz. Muhammed “Ben güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderildim” demek suretiyle insanlığa hoşgörü,  sevgi, birlik, beraberlik, dayanışma, kaynaşma ve güzel ahlak çağrısında bulunuyor.

Eğer ki biz nüfusunun yüzde 99’ u Müslüman olan ülkemizde birbirimizi iyi anlayabilir, sevgi, saygı, hoşgörü, merhamet, karşılıklı dayanışma ve yardımlaşma konusunda birbirimize tahammül edebilirsek ben öyle inanıyorum ki ülkemizdeki birçok olumsuzluğun önüne geçebiliriz. Günden güne kalkınıp gelişmekte olan ve dünya ülkeleri arasında saygın çizgisi ve konumu hemen her geçen gün bir kat daha artan ülkemizi çok daha iyi ve güçlü konuma getirmek diğer yandan da ülke insanımızın huzur, mutluluk ve güvenini temin etmek, sosyal ve ekonomik yönden gelişmiş toplumlar seviyesine çıkarmak için gayret sarf ederken, diğer yandan başta terör ve diğer toplumsal olayları sebep göstererek ülkemizin huzurunu bozmaya, birlik ve beraberliğimize gölge düşürmeye, bir kaos ortamı yaratmaya kimsenin hakkı olmadığını düşünüyoruz.

Ben kutlu doğum haftasını bir kez daha kutlarken, örnek yaşantısında daima insanlığa huzur, mutluluk, yardımlaşma sevgi ve şefkatle yaklaşan ve güzel ahlak timsali olan efendimizi örnek almamız gerektiğini hatırlatıyorum. Ancak o zaman birbirimizi daha iyi anlayabilir, daha iyi anlaşabilir, karşılıklı olarak birbirimizin fikirlerine çok daha fazla saygı duyabilir ve çok daha fazla yardımlaşarak birbirimizin yarasına merhem olabiliriz” dedi.

Ordu Milletvekili

Ayhan YILMAZ

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar