20 Temmuz 2024 Cts

Vali Orhan DÜZGÜN’ün, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Cumhuriyetimizin yılmaz savunucusu olan gençlerimizin, çocuklarımızın ve Tüm Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

 

Vali Orhan DÜZGÜN’ün, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı 

T.C.
 
ORDU VALİLİĞİ
 
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK “Türk Milletinin tabiatına ve geleneklerine en uygun olan yönetim, Cumhuriyet yönetimidir.” Diyerek Türk Milletinin karakterine ve tarihi birikimine bakarak milletimiz için en uygun yönetim şeklini 29 Ekim 1923 tarihinde belirlemiştir. Nitekim Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bu sözleri esas alınarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında da bu husus TBMM tarafından kabul edilmiştir.
 
29.Ekim 1923 tarihinden günümüze kadar Cumhuriyeti korumak ve kollamak Türk Gençliğinin birbirine emanet ettiği bir görev olmuştur. Bu mirası sonsuza dek korumakta yine milli, ahlaki, ilmi ve bedeni olarak olgunluğa ulaşmış Türk Gençliğinin görevidir. Nitekim Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Gençliğe hitabesinde bu hususu gençlerimiz için birinci vazife olarak tayin etmiştir.
 
Türkiye Cumhuriyeti geçen 86 Yılda gerek Uluslararası siyasette çok önemli bir konuma gelmiş gerekse ekonomik kültürel eğitim ve askeri konularda önemli bir mesafe katedip dünya devletleri içersinde hatrı sayılır bir konuma gelmiştir. Muhakkak ki bunda gücünü milletinden alan demokratik bir Cumhuriyet rejiminin olması önemli rol oynamıştır.
 
Bizlerde bu onuru ve gururu yaşayan Cumhuriyetin çocukları olarak 86. yılına ulaştığımız Cumhuriyet Bayramını sevinç ve kıvançla kutlamaktayız.
 
Bize bu vatanı emanet eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadaşları, Cumhuriyetimizin bekası için kanlarını ve canlarını feda etmiş tüm gazi ve şehitlerimizi şükranla ve rahmetle anıyor, Cumhuriyetimizin yılmaz savunucusu olan gençlerimizin, çocuklarımızın ve Tüm Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.
 
Orhan DÜZGÜN
Ordu Valisi

Çarşamba, 28 Ekim 2009

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar