5 Aralık 2023 Sal

Vali İkna Edilmez ise, Akkuş’a köydes ödeneği Az gelecek. Siyasiler, Dernekler, Sivil Toplum Kuruluşları, Odalar, esnaf ve sanatkarlar birliği, Esnaflarımız ve 32 köy muhtarı Vali ile çok kısa bir sürede gidip görüşmeniz gerekiyor

Bir kaç gün içinde Vali ile görüşmek gerekiyor?

Ordu Valisi İkna Edilmez ise

Akkuş'a köydes ödeneği 2011 Yılında Az gelecek.

Siyasiler, Dernekler, Sivil Toplum Kuruluşları,

Odalar, esnaf ve sanatkarlar birliği,

Esnaflarımız ve 32 köy muhtarı

Vali ile çok kısa bir sürede gidip görüşmeniz gerekiyor.

Bilindiği gibi geçen dönem ilçemize gelen ödeneklerin ihalesi yapılmayıp para harcanmadığı için ve 2011 yılına aktarıldığı için, Ordu Valiliği sizin kasanızda para var diyerek, ilçemize 2011 yılı köydes ödeneğini az göndermeyi planlamaktadır. Geçen dönem görev yapan köydes birliği üyeleri gelen ödeneği ihale yaparak harcasa idi, hem hizmetler köylerimize gelmiş olacak. Halk hizmetten yararlanacaktı. Hemde bu sene köydes ödeneğinde kesintili ödenek gelmeyecekti.

Akkuş İnternet Sitesi olarak bu konuyu defalarca dile getirdik. Ödeneği harcayın sene bırakmayın diye ama dinleyen olmadı. Ne yazık ki köylülerimizde konunun bilincinde olamadı. Muhtarlarımız gereği kadar itiraz edemedi. İl Genel MEclis üyeleri ise ne hikmetse konuya bir açıklık getirmedi. Ne oldu. Ne oldu. Olan Akkuş'a oldu.

Valilik tarafından konu ilçemize bildirilmiş. İlçedeki yetkili kurum ise hava durumundan bahisle ödeneğin harcanmadığını 2011 yılına aktarıldığını bu ödeneğin geçen seneki işler için kullanacağını Valiliğe bildirmiş ama henüz net bir durum ortaya çıkmamıştır.

Bu aşamada, Ordu Vekillerine, İl Genel MEclis Üyelerine, Derneklere, Basına, Odalara, sivil toplum kuruluşlarına, Akkuş'taki esnaflara, esnaf odasına, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarına iş düşüyor.

Akkuş'taki sivil toplum kuruluşları ortak bir basın açıkaması yapması ve bir kurul oluşturularak Ordu Valisi ile hemen görüşmeli, 32 Köy Muhtarı topluca Valiye giderek, köylerindeki sorunları tek tek anlatmalı, Elinden bir şeyler gelen hemen çalışmaya başlamalı, Ancak bu işler bir kaç gün içinde olmalı, Valilikten kesin karar çıkmadan görüşme yapılmalı, bu  görüşmelerde her defasında Şimdiki Akkuş Kaymakamı ve meşgul olduğu zamanlarda Kaymakamlıktan bir görevli toplantılarda olmalı.

Akkuş İnternet Sitesi olarak, İlçemize hizmet bağlamında, kendimizin sorumluğunu düşünerek siz değerli Akkuşlulara bilgi vererek konuya dikkat çekme görevini yapıyoruz. Yapılan toplantılar, basın açıklamalaları sitemize gönderildiği anda haber yapılacaktır. Yapılan etkili çalışmaları sitemiz Ordu basını ile paylaşacak ve il düzeyinde basında konuya dikkatler çekilecektir. Ama önce Akkuşlular üzerinde düşeni yapmalıdır. Allah Aşkına Akkuş Muhtlar Derneği bu güne kadar bir basın açıklaması yaptı de biz mi duymadık.

Yurdun Her köşesindeki Akkuş Dernekleri sınavdan geçiyorsunuz. Bu konuya seyirci kalırsanız. Bulunduğunuz bölgeden bir basın açıklması göndermezseniz kusura bakmayın ama dernek işlerinizi tekrar gözden geçirin yada Akkuş'a hizmet yapmayan dernekler adlarındaki Akkuş kelimesini lütfen kaldırsın.

Ordu Vekillerinin açıklamalarını haber yapacağız. Akkuş'un bu önemli konusunda seyirci kalanları da ilerleyen günlerde haber yapacağız. Bu sefer farklı bir yayın politakası uygulayacağız. Bu konu ile ilgili çalışanları da haber yapacağız. Çalışma yapmayanları haber yaparak, Akkuşluların gerçekleri bilmelerini sağlayacağız. Akkuş ilçesi işine gelince hatırlanan bir ilçe olmadığını çok açık ve net bir şekilde gerçekleri açıklayarak haber yapacağız.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar