7 Aralık 2022 Çar

Ünyenethaber.com İnternet Sitesi Sitemizin Ankara’da Cadde İsminin Akkuş Olarak Değiştirilmesi Haberini Manşetine Taşıyarak Bizlere Destek Verdi. Teşekkürler

Ünyenethaber.com İnternet Sitesi

Sitemizin Haberini Manşetine Taşıyarak

Bizlere Destek Verdi. Teşekkürler

Haberin Linki:

http://www.unyenethaber.com/akkuslular-imza-kampanyasi-baslatti.html

AKKUŞLULAR İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI

Ankara Çankaya İlçesi 115 Caddenin İsminin AKKUŞ Caddesi Olarak Değişmesi Konusunda çalışma başlatıldı.
26 Haziran 2019 Çarşamba 11:09
Ankara Çankaya İlçesi 115 Caddenin İsminin AKKUŞ Caddesi Olarak Değişmesi Konusunda çalışma başlatıldı. Ankara’daki tüm Akkuş ve Köyleri Derneklerinden ve Çankaya Belediyesi Encümen Üyesi Dursun ÇAM’dan ve Tüm Akkuşlulardan Destek konuyla ilgili destek isteyen Akkuşlular www.akkusilcesi.com sitesi üzerinden imza kampanyası başlattılar.

ANKARA İLİ ÇANKAYA İLÇESİNDE AKKUŞLULARIN YOĞUN OLARAK YAŞADIĞI SEYRANBAĞLARI SEMTİNDEKİ 115. CADDENİN ADININ AKKUŞ CADDESİ OLARAK DEĞİŞTİRLMESİ İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

Kampanya ile ilgili yapılan açıklamada; Ankara ili Çankaya ilçesinde Akkuşlular çok yoğun olarak yaşamaktadırlar. Bildiğimiz kadarı ile ayrıca bu ilçe sınırları içinde;

Akkuş Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

Akkuş Çukurköy Derneği

Akkuş Çavdarköy Derneği

Akkuş Gedikli Derneği

Olmak üzere 4 tane derneğin genel merkezi bulunmaktadır. Her derneğin yüzlerce üyesi bulunmaktadır.

Yine bu ilçe içinde onlarca Akkuşlu Esnafın iş yerleri bulunmaktadır.

Çankaya İlçesi içindeki kamu kurumlarından yüzlerce Akkuşlu görev yapmaktadır.

Tüm bunların yanında Akkuşlular son iki seçim döneminde Akkuşlu Çavdar Köylü kardeşimiz Dursun ÇAM’ı Çankaya İlçesi Belediye Encümen Üyeliğine seçerek Akkuşluları temsilen Çankaya Belediyesinde görev yapmasını temin etmektedirler.

Çankaya İlçesinde ve Ankara İlinin diğer ilçelerinde kurulu bulunan Akkuş İlçesi ve Köyleri-Mahalleleri adı ile kurulan tüm dernek yönetimlerini-dernek üyelerini, Çankaya ilçesinde ve Ankara ili genelinde ikamet eden tüm Akkuşlu hemşerilerimizi ve özellikle yıllardır siyasette olan ve Belediye işlerinde ve de bu Cadde isminin değişimi konusunda de engin tecrübesinden yararlanmak istediğimiz Çankaya Belediyesi Encümen Üyesi Dursun ÇAM’ın başlattığımız imza kambanyası ile Seyranbağları 115. Caddenin adının AKKUŞ CADDESİ olarak değiştirilmesi konusunda gereken destekleri vereceğini inanıyoruz.

Adının değişimi istenilen 115. Cadde hakkında bilgi vermek isteriz.

Bağlar Caddesi Üzerinden Zafertepe Semtine Dönülen cadde olan 115. Cadde Seyranbağları Dünya Düğün Salonu yakınındadır. Seyranbağları semtinin tam merkezindedir. Kızılay’a yaya olarak uzaklık 20 dakikadır. 115. Cadde üzerinde Akkuş Çavdarköy Dernek Merkezi bulunmaktadır. Ayrıca Çavdarköylü hemşehrimiz Hüseyin DALGIÇ’ın işyeri DALGIÇ MOBİLYA DEKORASYON Firması bulunmaktadır. Ormancık Köyünden Davut ve Kenan Kardeşlerin İşlettiği Doğalgaz Teknik Servis Firması bulunmaktadır. Daha önce bu cadde üzerinde Akkuşluların işlettiği Arzum Pide Restorandı bulunmaktaydı. Bu cadde üzerinde Çankaya Anadolu Lisesi- Mimarsinan İlkokulu Bulunmaktadır. İki adet Çocuk parkı mevcuttur. Bu cadde Seyranbağları ile Türkgözü İncesu Caddesini birbirine bağlamaktadır. Bu Cadde ve cıvar sokaklarda yüzlerce Akkuşlu ikamet etmektedir. Örnek vermek açısından sadece bir binada 4 tane Akkuşlu aile ikamet etmektedir. Hatta bu bölgede bir cümle hep dile getirilir. Bu semtte her binada muhakkak bir Akkuşlu oturur diye söylenmektedir.

Başlatmış olduğumuz imza kampanyası çerçevesinde; Ankara İli Çankaya İlçesinde Yaşayan Akkuşlular olarak 115. Caddenin adının AKKUŞ CADDESİ olarak değiştirilmesini talep ediyoruz’’dendi. 

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar