6 Aralık 2022 Sal

Ünye ilçesi üniversite kampüsüne kavuştu. Ünye bölgenin eğitim merkezi mi olacak?

 

Ünye ilçesi üniversite kampüsüne kavuştu. Ünye bölgenin eğitim merkezi mi olacak?

Kampüs Alanı ODÜ’ye Devredildi

Ünye’nin yıllardır özlemini çektiği kampus alanı için önemli bir adım daha atıldı.

Mülkiyeti Orman Genel Müdürlüğü’ne ait olan ve Türk Hava Kurumu tarafından eğitim pisti olarak kullanılan ancak atıl vaziyette duran Ünye havaalanı arazisinin Ordu Üniversitesi’ne devri tamamlandı. Bugün atılan imzalarla alanın kampus için ODÜ’ye devri yapıldı.

“Ünye İçin Önemli Bir Husus”

Ünye Orman İşletme Müdürü Aşkın Ozan Aydın, “Bugün itibari ile yer teslimini yaparak, Sayın Rektör beyin imzalamasıyla teslim etmiş bulunmaktayız. Böyle Ünye için önemli bir hususta kurumsal olarak emeğimizin olması bizi gayet memnun etti” dedi.

“Artık Modern Kampus Alanını İnşa Edebiliriz”

Ordu Üniversitesi Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gürol Özcüre, “Ordu Üniversitesi Rektörlüğü Orman Bakanlığı’nın 165 dönümlük alanın devrini 24 Aralık itibariyle Yapı İşleri Daire Başkanlığımızın imzaladığı bir gündeyiz. Böyle bir günde devrin tamamlanmış olması bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Çünkü bu arazide öncelik Ünye İİBF ile Ünye MYO’nun modern kampus alanlarını inşa edebileceğiz. Daha sonra ilave fakültelerle bu alanın zenginleşeceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

“Bugün Ünye İçin Sevinçli Gün”

Ünye Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Mehmet Yaşar Sezgül, “Ünye Kültür ve Eğitim Derneği olarak 2011 yılından bu yana bu mücadelenin içerisindeyiz. Allah’a hamd olsun böyle bir günü yaşama sevincini yaşıyoruz. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Ütso Ve Borsa Başkanından Teşekkür

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar ve Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu emeği geçenlere teşekkür ederek Ünye’ye yeni bir kazanımın hayırlı olmasını dilediler.

“Yerleşkeyi Ünye’ye Kazandıracağız”

AK Parti Ünye ilçe Başkanı Kenan Selim Argan, “Bugün baktığımızda hakikaten milat diyebiliriz. Ünye’nin en önemli sorunlarından bir tanesi ki yıllardır bizim konuştuğumuz, eksikliğini hissettiğimiz üniversite yerleşke alanı ile ilgili ciddi bir adım atıldı. Üniversitemiz yaptığı protokol ile Orman Bakanlığı tarafından tahsisi yapılan yerin devrini tamamen aldı. Bu noktada mutabakatı imzaladı. Önümüzde ki süreçte burada mini de olsa burada bir yerleşkenin yapılması ile ilgili süreci hep beraber hızlandıracağız. Önümüzde ki dönemde Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, Rektörümüz, Milletvekillerimiz, Genel Başkanvekilimizin desteği ile burada hızlı bir şekilde farklı fakültelerin yapılmasına hep birlikte şahit olacağız” ifadelerini kullandı.

“Ünyeliler Olarak Bir Fakülte Binası Kazandıracağız”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “ Gelinen noktada bugün önemli bir işi halletmiş durumdayız. Netice itibari ile eskiden Türk Hava Kurumu’na ait olan 165 dönümlük alanı Tarım ve Orman Bakanlığı’nın tahsisi ve Rektörümüzün kabulü ile birlikte üniversitemizin kesin tahsis kabulü yapıldı. Ama en önemli iş bundan sonra başlıyor. Biz Ünyeliler olarak demiştik ki eğer tahsis yapılıp bize yol verilirse biz Ünyeliler olarak bir fakülte binasını kazandırıp üniversitemize teslim edeceğimizi ifade etmiştik. Ünyeli sanayici ve iş insanlarımızla bu sözümüzün arkasında duracağız. Bundan sonra görev esasen bize düşüyor. Bununla birlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımızın Ünye’ye bir sözü vardı. Borsa Başkanımız TOBB Genel Sekreterini arayıp randevu talep ederek ikinci MYO veya Fakülte binasının hayata geçmesi için randevu talep ettik. Rektörümüz, Milletvekillerimiz, Genel Başkanvekilimizin, Vali’mizin verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

“Artık Önümüzde Bir Engel Kalmadı”

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ise, “Devletin en mutlu olduğu an milletin isteklerinin yerine geldiği andır. Biz atanmışlar, seçilmişler, sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek Ünye OSB ve fakülte alanı ile ilgili çaba gösterdik. Bu çabalarda Ünye’nin yetiştirdiği devlet adamı ve siyasetçi Prof. dr. Numan Kurtulmuş beyin ciddi katkıları oldu. Milletvekillerimizin, Valilerimizin, Bakan Yardımcımız Yavuz Selim Kıran beyin, Rektörlerimizin ciddi bir katkıları var. Katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Fakülte alanı ile ilgili bundan sonra ki aşama proje ve yapım aşamasıdır. İnşallah 1 yıl içerisinde Ordu Üniversitesine yakışır, Ünye’ye yakışır bir fakülte binamızı Ünye’ye kazandıracağız. Artık önümüzde bir engel kalmadı el birliği ile gönül birliği ile ilgilerle görüşerek bir an önce bu binayı Ünye’mize kazandıracağız” dedi.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar