27 Eylül 2021 Pts

Ünye Gümrük Müdürlüğü Hizmete Açıldı

Ünye Gümrüğü’nde gıda ve tarım ürünleri ihracat ve ithalatının yapılabilmesine olanak sağlayacak gıda kapısının da açılabilmesi için Tarım Bakanlığı’nın izninin bekleniyor

                                        

                               ÜNYE GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜ

                                            HİZMETE AÇILDI

İthalat ve ihracatta Ünye’ye önemli avantajlar sağlayacak olan Gümrük Müdürlüğü, 10 yıl aradan sonra yeniden hizmete açıldı.

1991 yılında liman içinde açılarak hizmet veren Ünye Gümrüğü, 1997 yılında Türkiye genelinde uygulanan tasarruf tedbirleri kapsamında kapatılmıştı. Liman içinde konuşlandırılan, ancak 6 yıl hizmet verdikten sonra Gümrükler Genel Müdürlüğü tarafından kapatılan Ünye Gümrüğü, Nisan ayı sonunda resmen kurularak faaliyete geçti.

Gümrük Müdürlüğü ile birlikte Gümrük Muhafaza Müdürlüğü’nün de yer aldığı Ünye Gümrüğü’ne ilişkin bilgi veren AK Parti Ünye İlçe Başkanı Mustafa Nevzat Telcioğlu, “Ünye Gümrüğü’nün fiziki eksiklerinin tamamlanmasının ardından yapılan personel ataması ile gümrük resmen hizmet vermeye başladı. İthalat ve ihracatın yapılması açısından büyük önem arz eden ve ihracat ve ithalat yapan işadamlarının Ordu’ya gitmeden işlemlerini buradan yapabilecekleri Gümrük Müdürlüğü, Samsun Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet verecek” dedi.

Ünye Gümrüğü’nde gıda ve tarım ürünleri ihracat ve ithalatının yapılabilmesine olanak sağlayacak gıda kapısının da açılabilmesi için Tarım Bakanlığı’nın izninin beklendiğini ve bu izninde de kısa zamanda geleceğini belirten Başkan Telcioğlu, “Ünye Gümrüğü’nün uzun bir süreç sonunda tekrar açılması, ilçemiz adına son derece memnunluk verici.  Gümrüğün açılmasında emeği geçen başta milletvekillerimiz olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz. Ünye’mize hayırlı olsun” dedi.Haber Ünye Hizmet TV. İnternet Sitesi

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,459BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
14AboneAbone Ol

Çok Okunanlar