7 Aralık 2022 Çar

Ünye-Akkuş-Niksar Yolunun Bölünmüş Yol Olarak Yapılması İçin Ünye ve Niksar İlçesi Bastırıyor Ama Gelinen Bu Noktada Yakında Zamanda Zor Gözüküyor

Ünye-Akkuş-Niksar Yolunun

Bölünmüş Yol Olarak Yapılması İçin

Ünye ve Niksar İlçesi Bastırıyor

Ama Gelinen Bu Noktada

Yakında Zamanda Zor Gözüküyor

Ünye buradan, Niksar oradan bastırıyor!

Ünye-Akkuş-Niksar yolunun duble yol olarak yapılması ve Karadeniz’den Akdeniz’e en kısa yoldan ulaşılması için 30 yıldır sürdürülen çalışmalardan sonuç çıkmaması bölgede tepkiye yol açıyor.

Ünye-Akkuş-Niksar yolunun Karadeniz, İç Anadolu ve Akdeniz bölgelerine hizmet verecek en karlı ve verimli yol olacağına dikkat çeken ÜTSO Başkanı İrfan Akar, Karayolları başta olmak üzere bütün yetkililerin bunu böyle ifade ettiklerini söyledi.

İrfan Akar, kendilerinin Ünye’den, Niksar ve Tokat’ın ise oralardan sürekli bastırdıklarını ve yolda çalışma başlatılması istediklerini belirterek, maliyetin yüksek olması ve tasarruf tedbirlerinden dolayı bir bekleme sürecinden geçildiğine işaret etti.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, Ünye-Akkuş-Niksar yolu ile ilgili yaptığı açıklamasında, “Yolla ilgili bazı çalışmalar devam ediyor. Ancak yatırım maliyeti yüksek olduğu için biraz beklemede gibi görünüyor. ” dedi.

Ünye- Akkuş-Niksar yolunun Karadeniz, İç Anadolu ve Akdeniz bölgelerine hizmet verecek en karlı ve verimli yol olacağına dikkat çeken ÜTSO Başkanı İrfan Akar, Karayolları başta olmak üzere bütün yetkililerin bunu böyle ifade ettiklerini söyledi.

Herkes bu yolu gerekli görüyor

Akar gazetemize yaptığı açıklamasında şöyle dedi; “Yetkililerle görüştüğümüzde bu yolun gerekli olduğu, yapılmasının bölge ve ülke ekonomisine katkı yapacağını söylüyorlar. Böyle bilindiği, böyle söylendiği halde maalesef otuz yıla yakın bir zamandır çalışmalardan bir sonuç çıkmadı.

Gelinen noktada bugün zor görünüyor

Yol ile ilgili çalışmalar bir dönem bayağı hareketlenmişti. Ölçümler, çizimler, projeler yapılmıştı. Yolun belirli bir maliyeti var, bu maliyet doğal olarak yüksek bir maliyet. Gelinen noktada bugün bu maliyetin altına girilir mi? Zor görünüyor, derim. Çünkü tasarruf tedbirleri var, askeri operasyonlar var. Ama biz istiyoruz ki bu zamana kadar yapılan çalışma rafa kaldırılmasın. İmkanlar nispetinde devam etsin.”

Niksar ve Tokat bölgesi de bu yolu çok istiyor

Yolu Niksar ve Tokatlıların da çok istediklerini ve çalışmaları yakından takip ettiklerini belirten ÜTSO Başkanı Akar; “Bizler Ünye’den Niksar ve Tokatlılar ise oradan birlikte bastırıyoruz. Niksar ve Tokat bölgesi oda ve borsalarıyla bu konuda sürekli temas halindeyiz. İnşallah ortalık kısa sürede sakinleşir, devlet yatırımları artar, bu yolumuzdaki çalışmalar da hızlanır ve kısa sürede sonuçlanır.” ifadelerinde bulundu.

Mevcut yolun iyileştirilmesi talebimizi de dile getiriyoruz

Ünye Akkuş-Niksar yolunun duble olarak yapılması çalışmaları sonuçlanıncaya kadar geçecek sürede ulaşımın bira daha rahatlaması ve standart yol halini alması için mevcut yolda çalışma yapılmasını istediklerini belirten Akar sözlerin şöyle bitirdi; “Mevcut yolun bugün olsun yarın olsun daha rahat kullanılabilmesi için çalışma yapılmasına ihtiyacı var. Buradaki çalışmanın maliyeti bugünkü ekonomik tedbir ve tasarruf kapsamı dışında tutulsun istiyoruz. Gerek duble yol gerekse mevcut yolda düzenleme yapılması çalışmalarını Oda olarak sürekli gündemimizde tutuyoruz. Yolda sonuç alıcı çalışmaların olmamasına bölgede gösterilen tepkiye biz de şahidiz. Hemşerilerimiz haklı. Çünkü bu iş çok uzun sürdü ve artık yordu. O yüzden diyoruz ki, ama duble yol ama mevcut yol ile ilgili bir an önce çalışma yapılsın.”

Ünye KENT Haber

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi Analizi: Son 20 senedir Ordulu Bakanlar ve Milletvekilleri Bu Yolun Yapılması için ellerinden gelenin fazlasını yapmamışlardır. Yeteri kadar çaba göstermemişlerdir. Bu kadar ilgisizlikten sonra gelinen noktayı kimse garip görmesin. Sona kalan işlerin akıbetinin nasıl olacağını herkes bilir. Hep ertele hep ertele işte kaçınılmaz son. Yeteri kadar yol için ilgilenmeyenler bayram yapabilirler. Ufukta bu yola başlanması gibi bir durum görünmüyor gibi. En çok Akkuş İlçesine ve Akkuşlulara yazık ettiniz. Sonra Ünye İlçesine ve Niksar ilçesine yazık ettiniz. Tarih son 20 senede bu yolun yapılması için ellinden geldiği halde çaba göstermeyen başta siyasileri asla unutmayacaktır. İsimlerini altın harfler ile yol için çaba göstermeyen siyasiler olarak beyinlerine çıkmamak üzere yazacaklardır.

Related Articles

1 Yorum

  1. Rahip brunsonla gelen ekonomik krizden sonra girilen tasarruf doneminden dolayi, erdogan sadece devam eden projeleri bitirin ve yeni proje baslatmayin diye emir vermisti 2018 de. 2019 sonuna geldik ve hala umut yok gorunuyor. Bu olay unye niksar yolu projesinin en az 10 15 sene gecikmesine sebeb olmustur. Tabi eger baslanirsa birgun. Ben niksarliyim ve ailemin camicinde evi var. unyeye yilda 1 veya hic gitmedigim oluyor. Beni bu proje camici icin ilgilendiriyor durust olmam gerekirse. Ama siz akkuslular icin hayati ehemmiyet arzediyor. Numan kurtulmus beyin aslinda agirligini koyup ordu merkezi ihya ettigi gibi siz akkuslularida ihya etmesi lazim. Oda ilk basta yoldan geciyor. Cok sukurki tokat niksar yolu buyuk oranda bitti sayilir. Sadece donekse kaldi. Ceske unye niksar yoluda bu krizden once baslasaymis. Simdi bitirmek zorunda olurlardi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar