5 Aralık 2022 Pts

Ünye-Akkuş-Niksar Yolu Yapımı Tokat Belediye Başkanı ve Sivil Toplulukların Gündeminde

Ünye-Akkuş-Niksar Yolu Yapımı Ne Zaman Akkuşlu Siyasilerin ve Ordulu Siyasilerin Tam Olarak Gündeminde Olacak Doğrusu Merak Ediyoruz.

Tokat Karadeniz’e bağlanıyor

Ünye Niksar yolunun gündeme alınarak kentin Karadeniz’e açılması için sivil toplum kuruluşları çalışma yürütüyor.

Tokat Belediye Başkanı Doç. Dr. Adnan Çiçek, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Sarıtaşlı ile Niksar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şöhretoğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerini makamında kabul etti.

Ünye yolunun takip edilmesi, gündeme alınması, çeşitli platformlarda milletvekillerine ulaştırılması amacıyla ziyarette bulunduklarını ifade eden Niksar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şöhretlioğlu, "Başkanımız da görüşlerimize katılıyor. Bu yol için beraber bir platform oluşturup, siyasilerimize taşıyarak bu yolun gündeme alarak beraber takip edeceğiz" diye konuştu.

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Sarıtaşlı ise Ünye-Niksar arasındaki yolun yapılmasının kentin ekonomisinin kalkınabilmesi, gelişebilmesine katkı sağlayacağına dikkat çekerek, "Ünye-Niksar yolunun mutlaka yapılması gerekiyor. Akdeniz’in, İç Anadolu’nun ve Tokat’ın Karadeniz’e en yakın bağlanabileceği bir yol bu. Konu milletvekillerine taşınarak, bu işin üstesinden gelinmesi için çalışma yapılması gerekiyor" diye konuştu. Son olarak değerlendirmede bulunan Başkan Çiçek ise Tokat-Niksar- Karadeniz yolunun bağlantısı ile ilgili ortaya çıkan tabloda bütün ilgilileri konunun üzerinde hassasiyetle durması gerektiğini dile getirdi. Başkan Çiçek, konuya sahip çıkıldığında çok kısa süre içerisinde bu yolla ilgili çok ciddi çalışmaların yapılabileceği ümidini taşıdığını söyledi. (İHA)

Not: Ünye-Akkuş-Niksar Yolu Yapımı Ne Zaman Akkuşlu Siyasilerin ve Ordulu Siyasilerin Tam Olarak Gündeminde Olacak. Doğrusu Merak Ediyoruz???????

Related Articles

5 YORUMLAR

 1. ben akkuş damadı olaraktan çok sevindim valla
  helal olsun yapalardan ve yaptıranlardan
  arabaların ne lastiği kaldı ve şasisi
  allah razı olsun diyorum.
  tüm ekibe iy çalışmalar ve zeval gelmemesini allahtan diliyorum.

 2. Evet.Tokat ve Ordu için çok önemli olan bu yolun nezaman yapılacağını merak ediyorum. herkez bunun farkında ama neden bunu uygulamaya koymuyorlar anlamıyorum

 3. sayın tokat belediye başkanımıza yol için desteklrinden dolyı teşekkürederim ünye akkuş niksar karayolunun önemi bidaha gündeme gelmiştir bu sonucu alınana kadar gidelim saygılarımla

 4. ben 23 yaşındayım ve kendimi bildim bileli o yol duble olacak siz buyuklerim daha iyi bilirsiniz ama hala aynı her sene ustune çakıl dokuyorlar sonra bir dunya kaza olan zavallı masum ınsalara oluyor.siyasilere gelince oy zamanı o yol yapılır seçimden sonra yapılan yol geri bozulur ama hepsi sadece halkın karşısında meydandaki kürsüde olup biter.. yazık ilçem halkına yazık biz değilde bizi bu hale düşürenler utansın saygılar hemşerilerim..

 5. ARTIK ORDU-SİVAS DEREYOLUNUN YARISI BİTTİ,GÜZEL!FATSA-KUMRU-NİKSAR YOLUNUNDA YARIDAN FAZLASI BİTTİ,GÜZEL!ORDUMUZUN ÜÇÜNCÜ SIRAYA DÜŞEN,BİR ZAMANLAR ORDUYU İÇ KESİME BAĞLAYAN EN ÖNEMLİ YOL NE ZAMAN YAPILACAK?BU YOLUNGÖZDEN ÇIKARILMASI İMKANSIZ! NEDEN?
  ÇÜNKÜ;BU YOL TOKAT İLİNİN ÇOĞUNU EN YAKIN DENİZ NOKTASINA BAĞLAYAN YOL,GELİŞEN TOKAT SANAYİİSİNİN ÜRETTİĞİ MALLARI,TOKATIN ÜRETTİĞİ ÖNEMLİ TARIM ÜRÜNLERİNİ RUSYA,ORTA ASYA VE KAFKAS ÜLKE PAZARLARINA BELKİ DİĞER YERLERE İHRAÇ İÇİN KULLANACAĞI EN YAKIN LİMAN ÜNYE-GÜMRÜĞÜDE VAR-OLDUĞU İÇİN ORDU İSTEMESE TOKAT BU YOLUN YAPILMASINI ISRARLA İSTEYECEKTİR.
  BU YOL AYNI ZAMANDA ÜNYEYİ,HATTA TERMEYİ İÇ KESİME BAĞLAYAN EN KISA YOLDUR.ÜNYE GEÇDE OLSA BU YOLUN KIYMETİNİ ANLAMIŞTIR,FAKAT ÜNYE SİYASETİ ÇOK PARÇALIDIR.EĞER ORDU SİYASİLERİ VE ÖZELLİKLE BURADA İKİ BAKANIMIZI,EYÜP FATSA,YILMAZ VE HAMARATI ZORLAR,HAREKETE GEÇİRİRSEK,AKKUŞ OLARAK HATTA ÜNYEYİ İÇİNE ALARAK GÜÇLÜ BİR KAMUOYU OLUŞTURUR,DÜŞÜNÜN ANKARAYA ORDU VE TOKATTAN BİRLEŞİK 10 OTOBÜS ÇIKARMA YAPABİLİRSEK,KESİN NETİCE ALINIR VE BU YOL EN KISA ZAMANDA BÜTÇEYE EKLENİR.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar