21 Haziran 2024 Cum

Ulubey Yolu Yapılıyor, Akkuş Yolu Ne Zaman Yapılacak?

Ulubey Yolu Yapılıyor. Hayırlı Olsun, Peki Akkuş-Ünye-Niksar yolu ne zaman yapılacak. Sıra Akkuş’a ne zaman gelecek?

Ordu-Ulubey Yolu "duble" oluyor

AKKUŞ İNTERNET SİTESİ  SORUYOR

ÜNYE-AKKUŞ-NİKSAR YOLU NE ZAMAN YAPILACAK

DAHA SIRA ÇOK MU AKKUŞ YOLUNA

Ulaştırma Bakanlığı’nın ülke genelinde 2008 yılında 3 bin kilometre bölünmüş yol planı kapsamında Ordu-Ulubey yolunun ‘duble yol’ haline getirilmesi için ilk kazma vuruldu.

Geçen yıl şehir merkezi çıkışında başlayan ve Karacaömer köyündeki Fiskobirlik depolarına kadar bölünmüş yol haline getirilerek sıcak asfalt döşenen yolun geri kalan kısmı, Ulaştırma Bakanlığı’nın duble yol projesi kapsamına alındı.

Ordu Valisi Dr. Said Vakkas Gözlügöl’ün başkanlığında oluşturulan bir organizasyonla, yolun genişletilerek asfaltlanmaya hazır hale getirilmesi için ilk çalışma başlatıldı.

Devlet Su İşleri (DSİ), Özel İdare ve Karayolları Bölge Müdürlüğü’nden oluşturulan araç ve personel, Fiskobirlik depolarından Çamsan A.Ş. fabrikasına kadar olan 2 kilometrelik yolun genişletilmesi ve asfaltlanmaya hazır hale getirilmesi çalışmaları Vali Gözlügöl tarafından başlatıldı.

Ordu Valisi Gözlügöl, Dereyolu kapsamında bulunan Ordu-Ulubey Yolunun bölünmüş yol haline getirilmesi için ilk çalışmanın başladığını belirterek, "Biz yolun alt yapısını hazırlayarak Karayolları’na devredeceğiz. Karayolları da ihalesini yaparak asfalt ve sanat yapılarını gerçekleştirecek. Alt yapı ve yolun genişletilmesi çalışmalarını bir ayda bitiririz" dedi.

Vali Gözlügöl, güzergahın Çamsan’a kadar gittikten sonra buradan engebeli olan Uzunisa güzergahını takip etmeyeceğini, iç kesimden yapılacak yol ile Dedeli Köyü köprüsüne ulaşılacağını kaydetti. Haber : Ünye Hizmet TV. İnternet Sitesi

Not: Akkuşluların Ünye-Akkuş-Niksar Yolunun yapılması için tepkilerini dile getirmelerini bekliyoruz.

Related Articles

3 YORUMLAR

 1. ben tokat ta okuyan akkuşlu bir öğrenciyim. memlekete giderken akuşa varana kadar vahvoluyorum orduyu iç anadoluya bağlayacak ünye niksar yolu iken neden geri planda bırakılıyor anlamıyorum bu yolun bir an önce yalması kıyı ile iç ulaşımıda cok kolaylaştıracaktır

 2. kimse akkuşun yolunun durmunu düşünmedimi bugüne kadar hep geldiler oy istediler.şunu yapıcaz bunu yapıcaz diye.amabenim çocuklugumdan beri akkuşun yolu yamanarak tamir ediymeye çalışıldı.asıl transit geçiş yolu niksar-akkuş-ünye iken diger yollar siyasi oyunlarla öncelikli ve ivedi olarak yapılmaya başlandı.yıllardır ünye`ye 1,5 saatte gidiyoruz eger yolumuz yapılmış olsaydı belki 30 dakikada gidecektik.bence artık sesimizi daha gür çıkaralım ve artık akkuş içinde kesenin agzını açsın degerli büyüklerimiz ve gelişmiş ilçeler zaten gelişmiş artık gelişmemiş ilçelere önem verilsin sayın büyükler.

 3. Ordu Valimiz,Sayın Said Vakkas GÖZLÜGÖL yaptığı açıklamada;Amaçlarının Ulubey-Ordu arasını Duble yol yaptıktan sonra,Dereyolunu bitirmek olduğunu,ondan sonrada sıranın ÜNYE-AKKUŞ-NİKSAR yoluna geleceğini söyledi.
  Evet,Ordu 5 senedir iki yola odaklandı.Bunların birincisi,Ordu-Sivas Yolu yani Dereyolu’dur.Öncelikli bir yoldur,hem Orduyu iç kesimlere bağlayacak,Hem de gelişen Sivasın Denize çıkış yolu sağlanacak,hem de Mesudiye-Ordu 3.5 saatten,1.5 saate düşecektir.Ve yolunyarıdan fazlası bitmiştir.Tabiiki önce İl merkezi önceliklidir.
  Diğer yol ise,Fatsa-Kumru-Korgan-Çamiçi-Niksar Yoludur.Ancak Kumrudan sonrası daha önce patika yolu gibi olan Ham Yollar açılarak,çok masrafla yapılmaya çalışılmaktadır.Ve bu yolunda yarıdan fazlası bitmiştir.Ve bu yol polemik konusu olmuş,Fatsa ile Ünyenin arasını açmıştır.Tamam bu yolda yapılsın,Fatsa Niksara açılsın,ancak Yılların Tarihi yolu olan,ÜNYE-AKKUŞ-NİKSAR yolu ihmal edilmiş ve üçüncü Plana atılmıştır,yanlış olan budur.Ve şahsen ben 5 yıl önce bunu tahmin etmiş ve bu iki Yolu bitirmeden,bizim Yolu yapmayacaklarını birçokları gibi anlamıştım.
  Ancak bu Yolları beklersek,bir 5-10 yıl daha beekleriz.Hem bu Yol adı üzerinde,ÜNYE-AKKUŞ-NİKSAR Yoludur,2’si büyük 3 İlçeyi ilgilendirmektedir.
  Bence bu 3 İlçe yeterince ağırlığını koyamamıştır.Derhal önce Ünye Siyasileri ve Kamuoyu ve eşit zamanda Niksar Siyasileri ve Kamuoyu hatta Tokat Siyasileri harekete geçmeli,ancak bunlar olunca biz Akkuş Kamuoyu-Siyasileri olarak harekete geçmeliyiz.Yoksa tek başına AKKUŞ Kamuoyu yeterli olmayacaktır.Birlik olup,Ankaraya Büyük bir çıkarma yapmalı ve ses getirmeliyiz.
  Mesela bence en yakın zamanda,Ünye-Akkuş-Niksar Belediye Başkanları bir araya gelse ve konuyu değerlendirip,bir Basın açıklaması yapsalar,çok güzel oalacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar