28.Eyl.2020
ad

Yazar hakkında

3 Yorumlar

 1. ismail aksu

  ben tokat ta okuyan akkuşlu bir öğrenciyim. memlekete giderken akuşa varana kadar vahvoluyorum orduyu iç anadoluya bağlayacak ünye niksar yolu iken neden geri planda bırakılıyor anlamıyorum bu yolun bir an önce yalması kıyı ile iç ulaşımıda cok kolaylaştıracaktır

  Yanıt
 2. hakan kayım

  kimse akkuşun yolunun durmunu düşünmedimi bugüne kadar hep geldiler oy istediler.şunu yapıcaz bunu yapıcaz diye.amabenim çocuklugumdan beri akkuşun yolu yamanarak tamir ediymeye çalışıldı.asıl transit geçiş yolu niksar-akkuş-ünye iken diger yollar siyasi oyunlarla öncelikli ve ivedi olarak yapılmaya başlandı.yıllardır ünye`ye 1,5 saatte gidiyoruz eger yolumuz yapılmış olsaydı belki 30 dakikada gidecektik.bence artık sesimizi daha gür çıkaralım ve artık akkuş içinde kesenin agzını açsın degerli büyüklerimiz ve gelişmiş ilçeler zaten gelişmiş artık gelişmemiş ilçelere önem verilsin sayın büyükler.

  Yanıt
 3. Bahadır KAYIM

  Ordu Valimiz,Sayın Said Vakkas GÖZLÜGÖL yaptığı açıklamada;Amaçlarının Ulubey-Ordu arasını Duble yol yaptıktan sonra,Dereyolunu bitirmek olduğunu,ondan sonrada sıranın ÜNYE-AKKUŞ-NİKSAR yoluna geleceğini söyledi.
  Evet,Ordu 5 senedir iki yola odaklandı.Bunların birincisi,Ordu-Sivas Yolu yani Dereyolu’dur.Öncelikli bir yoldur,hem Orduyu iç kesimlere bağlayacak,Hem de gelişen Sivasın Denize çıkış yolu sağlanacak,hem de Mesudiye-Ordu 3.5 saatten,1.5 saate düşecektir.Ve yolunyarıdan fazlası bitmiştir.Tabiiki önce İl merkezi önceliklidir.
  Diğer yol ise,Fatsa-Kumru-Korgan-Çamiçi-Niksar Yoludur.Ancak Kumrudan sonrası daha önce patika yolu gibi olan Ham Yollar açılarak,çok masrafla yapılmaya çalışılmaktadır.Ve bu yolunda yarıdan fazlası bitmiştir.Ve bu yol polemik konusu olmuş,Fatsa ile Ünyenin arasını açmıştır.Tamam bu yolda yapılsın,Fatsa Niksara açılsın,ancak Yılların Tarihi yolu olan,ÜNYE-AKKUŞ-NİKSAR yolu ihmal edilmiş ve üçüncü Plana atılmıştır,yanlış olan budur.Ve şahsen ben 5 yıl önce bunu tahmin etmiş ve bu iki Yolu bitirmeden,bizim Yolu yapmayacaklarını birçokları gibi anlamıştım.
  Ancak bu Yolları beklersek,bir 5-10 yıl daha beekleriz.Hem bu Yol adı üzerinde,ÜNYE-AKKUŞ-NİKSAR Yoludur,2’si büyük 3 İlçeyi ilgilendirmektedir.
  Bence bu 3 İlçe yeterince ağırlığını koyamamıştır.Derhal önce Ünye Siyasileri ve Kamuoyu ve eşit zamanda Niksar Siyasileri ve Kamuoyu hatta Tokat Siyasileri harekete geçmeli,ancak bunlar olunca biz Akkuş Kamuoyu-Siyasileri olarak harekete geçmeliyiz.Yoksa tek başına AKKUŞ Kamuoyu yeterli olmayacaktır.Birlik olup,Ankaraya Büyük bir çıkarma yapmalı ve ses getirmeliyiz.
  Mesela bence en yakın zamanda,Ünye-Akkuş-Niksar Belediye Başkanları bir araya gelse ve konuyu değerlendirip,bir Basın açıklaması yapsalar,çok güzel oalacaktır.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ