30 Temmuz 2021 Cum

Ünye’de bizim bölge dendiğinde, içinde Tekkiraz, Akkuş, Çaybaşı, İkizce birlikte ifade edilmeli, böyle düşünülmelidir.

Başkan Necdet YILMAZ, Gerçekleri Bir Kez Daha Anlattı

Ünye’de bizim bölge dendiğinde,

içinde Tekkiraz, Akkuş, Çaybaşı, İkizce birlikte ifade edilmeli,

böyle düşünülmelidir.

Ünye’yi yönetenler arkasını denize çevirip yüzünü yukarıya dönmeli

 Tekkiraz Belediye Başkanı Necdet Yılmaz, yatırım ve hizmet deyince akla sadece deniz kenarı ve sahil bölgesi gelmemesi gerektiğini belirterek, Ünye’yi yönetenlerin arkasını denize dönüp yüzünü yukarıya çevirmesini ve böylelikle arkadaki yerleşim noktaları ve insanlarla bütünleşmesi gerektiğine dikkat çekti.

Ünye’nin yönetiminde bulunanlara seslenen Yılmaz, “Ünye’yi yöneten zihniyet imar planının dışında Ünye’yi düşünmüyor. Çaybaşı, İkizce, Akkuş ve Kumru’ya yapılan yatırım Ünye Cumhuriyet Meydanı’na yapılmış kadar Ünyeliye zevk verdiği anlamda Ünye kalkınır. Yoksa Ünye onun dışında kendi içinde debelenip durur” dedi.

 

Tekkiraz Belediye Başkanı Necdet Yılmaz Ünye Gazeteciler Cemiyeti’nin kahvaltılı toplantısına katılarak, Tekkiraz’ı anlattı. Tekkiraz’ın ihtiyaçlarının bölgesinden ayrı düşünülemeyeceğini belirten Başkan Yılmaz, Ünye’yi yönetenlerin yüzünü arkaya, sırtını denize çevirerek hizmet planlaması yapması gerektiğini söyledi.

 

15 Mayıs Cumartesi sabahı ÜGC’deki kahvaltıda ilk konuşmayı yapan Başkan Hakan Korkmaz, “Yazın iyece kendini hissettirdiği bugünkü sabah kahvaltımızda Tekkiraz Belediye Başkanı’yla sohbet edeceğiz. Bu sohbete iştiraklerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum hoş geldiniz diyorum” dedi.

 

Daha sonra söze giren ve “Ordu’nun en büyük ilçesi demekle olmuyor. Eğer sağlık konusunda, iş, çalışma konusunda bir başka ilçeye gidiyorsanız, durumunuzu gözden geçireceksiniz. Esas büyüklük nüfusla değil, ekonomiyle olur. Ekonomik anlamda hareketlilik nerdeyse büyüklük orda olur” diyerek, bir saptama yapan Tekkiraz Belediye Başkanı Necdet Yılmaz, Ünye’yi yönetenler olsun, Ünye’de ticaret yapanlar olsun, sivil toplam örgütleri olsun bütün kurum ve kuruluşlar olaya asıl bu pencereden bakmaları gerektiğini söyledi.

 

Başkan Yılmaz şöyle konuştu: Ordu doğal konumu itibariyle Ordu ve arkası, Fatsa ve arası, Ünye ve arkası olarak üçe bölünmüş bir vilayettir. Dolayısıyla bu üç doğal bölgenin merkezi her yaptığı işi, yatırımı, hizmeti arkasıyla birlikte ele almalı, böyle değerlendirmelidir. Bu Ünye için de böyledir. Ünye’de bizim bölge dendiğinde içinde Tekkiraz, Akkuş, Çaybaşı, İkizce birlikte ifade edilmeli, böyle düşünülmelidir. Nasıl Ünye’de yapılan bir yatırım iç bölgelerde heyecan yaratıyorsa, iç bölgelerde yapılan bir yatırım da Ünye merkezinde yaşayanlarda, Ünye’yi yönetenlerde heyecan yaratmalıdır.

 

Tekkiraz Belediye Başkanı Necdet Yılmaz, Ünye’nin yönetiminde bulunanlara seslenerek “Her zaman şunu savunuyorum. Kesinlikle Ünye’yi yöneten insanlar denize arkasını dönecek, ellerini yukarıya kaldıracak, yukarıda bütünleşmeyi görecektir. Yukarıda bütünleşilecektir. Ünye, yukarıda bulunan bölgesiyle ne kadar bütünleşirse o derecede kalkınır. Ünye’yi yöneten zihniyet imar planının dışında Ünye’yi düşünmüyor. Çaybaşı, İkizce, Akkuş ve Kumru’ya yapılan yatırım Ünye Cumhuriyet Meydanı’na yapılmış kadar Ünyeliye zevk verdiği anlamda Ünye kalkınır. Yoksa Ünye onun dışında kendi içinde debelenip durur” şeklinde konuşarak, bölgesel komple kalkınmanın önemine işaret etti.

 

Başkan Yılmaz kahvaltı sırasında, sağlıktan eğitime, tarımdan sanayiye, ulaşımdan turizme, festivalden yüksekokula.. her alanla ilgili olarak yaptığı konuşmasında Tekkiraz’ın durumunu ele aldı, ihtiyaçlarını ve beklentilerini ele aldı ve yetkililerin dikkatlerine sundu. 17 Mayıs 2010

 

Haber: Ünye Kent

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,452BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
14AboneAbone Ol

Çok Okunanlar