5 Aralık 2023 Sal

Ünyeli Hemşehrimiz Numan KURTULMUŞ, Saadet Partisinden ve Genel Başkanlıktan İstifa Etti. Yeni Oluşum İle Yoluna Devam Etme Kararı Aldı

Numan KURTULMUŞ Önderliğinde Yeni Bir Siyasi Oluşum, Türk Siyasetine Damgasını Çok Yakında Vuracakmı dersiniz

Ünye Hemşehrimiz Numan KURTULMUŞ

Saadet Partisinden ve Genel Başkanlıktan İstifa Etti

Yeni Oluşum İle Yoluna Devam Etme Kararı Aldı

  Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, partisinden ve genel başkanlıktan istifa etti.

Ramazan ayında İstanbul'da düzenlenen iftarın Erbakan yanlılarının basılması olayını hatırlatan Kurtulmuş, "Aramızdaki gönül ilişkimiz masamıza tabak çanak atıldığında kopmuştu." dedi. Kurtulmuş'un istifasını, ''Bugün itinbiriyle Saadet Partisi'nden ve genel başkanlıktan ayrılıyorum'' sözleriyle açıkladı.

"Dört kolkan çok iyi hazırlanmış saldırılarla karşı karşıya kaldık" diyen Kurtulmuş, parti aleyhine 14 tane dava açıldığını hatırlattı. Son kayyum davasının Türkiye siyaseti üzerinde büyük etkisi olduğunu belirten Kurtulmuş, "Saadet Partisi iktidarda ya da iktidar ortağı olsaydı iktidardan edilecekti. Bu durum, Türk siyasetinin içinde bulunduğu durumun göstergesidir" diye konuştu.

Herşeyin milletin gözü önünde olduğunu belirten Kurtulmuş, "Ciddi ve kapsamlı bir komplo ile karşı karşıya kaldık" dedi.

"SİYASET YAPMA İMKANI KALMAMIŞTIR"

"Artık bu parti içerisinde birlikte siyaset yapma imkanımız kalmamıştır. Şahıslara değil, ilkelere bağlılığı esas aldık" diyen Kurtulmuş, konuşmasında duygusal anlar yaşadı. Kurtulmuş sesi titreyerek, "Sırça saraylarda oturarak ahkam kesmedik. Ne başımı öne eğdirecek, ne bu davaya inananların başını öne eğdirecek bir yanlış yaptık" diye konuştu.

KERBELA GÖNDERMESİ

Kurtulmuş görüşmelerden sonra alınan kararı ise, "Yeni kerbela denemelerine, yeni çatışmalara yol açmamak için genel kurul çalışmalarına katılmıyoruz, genel başkanlıktan ve Saadet Partisinden ayrılıyoruz. Yeni bir siyasasi hareketin ilk adımıdır. Bu bir veda konuşması değil, yeni bir başlangıcın önsözüdür" sözleriyle açıkladı.

BAŞBAKAN VE MÜCAHİT NUMAN

Numan Kurtulmuş'un konuşması "Başbakan Numan", "Mücahit Numan" sloganlarıyla kesildi.

 

Haber 7  

 

 

 

Related Articles

1 Yorum

  1. değerli hemşehrimiz kendine yakışanı yapmıştır numan beye yapılanlardan sonra o partide yola devam deseydeydi yadırgardım şimdi kendini kutluyor bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar