28 Mayıs 2023 Paz

Ünye Dernekler Federasyonu Kuruldu. Darısı Akkuş Derneklerine

İstanbul’da kurulu bulunan 10 tane Ünye Derneği bir araya gelerek Ünye Dernekler Federasyonunu Kurdular.

Ünye Dernekler Federasyonu Kuruldu.

Darısı Akkuş Derneklerine

 

İstanbul’da ÜNDEF kuruldu
 

İstanbul’da kurulu bulunan Ünye dernekleri bira araya gelerek federasyon çatısı altında birleştiler. 10 dernek kendi arasında anlaşarak Ünye ve Çevre İlçe Dernekleri Federasyon’unu (ÜNDEF) kurdular.

Konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada şunlar söylendi: “Ünye ve çevre ilçe, belde ve köy dernek yöneticileri bir araya gelerek bir federasyon çatısı altında birleşmeye karar verdiler. 10 dernekten oluşan federasyonun kurucuları bu derneklerin başkanlarından oluşmaktadır. Dernek başkanları temsil ettikleri derneklerinin Genel Kurulu’ndan yetki alarak Federasyon kurmaya karar verdiler. Kurulan Federasyonun adını da Ünye ve Çevre İlçe Dernekleri Federasyonu olarak belirlediler. Federasyonu oluşturan dernekler 11 Ekim Pazar günü Ümraniye ilçesinde bulunan Ünyeliler Dernek Merkezinde kahvaltılı programla bir araya gelerek geçici yönetim kurulunu belirlediler.
ÜNDEF geçici yönetim kurulu ise; Başkan Cengiz Keskin, Başkan Yardımcısı Ertan Tiryaki, Başkan Yardımcısı Şenel Öztürk, Genel Sekreter Ali Kemal Gövünç, Muhasip Tevrat Soytürk, Yönetim Kurulu Yedek Üye Hüseyin Öztürk, Yönetim Kurulu Yedek Üye Erdoğan Sekmen, Yönetim Kurulu Yedek Üye Muharrem Demir, Yönetim Kurulu Yedek Üye Erdoğan Oral Ve Yönetim Kurulu Yedek Üye Mehmet Ese

Haber ÜNYE Kent İnternet Sitesi
 

SİTE YÖNETİMİ: Öncelikle İstanbul’daki Ünye Derneklerini Böyle Bir Çatı Altında Toplandıkları için tebrik ederiz. Güzel ve verimli bir dayanışma olacağına eminiz.

Komşu ilçemiz derneklerinin gösterdiği bu başarıyı Akkuş Dernekleri de rahatlıkla gösterebilirler. Yıllardır. Bizlerde bu konuda defalarca yazılar yazdık. Ya bir vakıf yada dernekler birliği adı altında Akkuş Dernekleri toplanın diye ama bu güne kadar böyle bir dayanışma olmadı. Geç kalınmış değil. İşte Ünye Derkleri bunu yapmışlar. Neden Akkuş Dernekleri yapmasınlar. Dernek Başkanları ve Yönetimleri sizlerde böyle bir oluşumu neden düşünmüyorsunuz.

 

 

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar