27 Eylül 2021 Pts

Üniversitenin Cağrafya Bölümü Öğrencilerinden 48 Kişilik Kafile Kızılelma Beldesinde İncelemlerde Bulunacaklar

Kızılelma halkı, 48 kişilik grubu evlerinde misafir edecek.

 

 

 

Üniversitenin Cağrafya Bölümü Öğrencilerinden

 

48 Kişilik Kafile

 

Kızılelma Beldesinde İncelemlerde Bulunacaklar

 

KIZILELMADA BİR İLK DAHA

 

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Coğrafya Bölümü öğrencilerinden oluşan ve ülkemizin değişik yerlerini gezmek, görmek ve inceleme yapmak amacıyla 10 günlük Türkiye turuna çıkan 48 kişilik bir kafile 13 Mayıs 2010-Perşembe günü Kızılelma Beldesini de gezmeye geliyor.

 

Son yıllarda gelişen yayla turizmi bölgemizde de yaygınlaşmaktadır. Yaptığı sohbetlerde ve Televizyon programlarında Kızılelma Beldesini “Turizm Beldesi” yapacağını söyleyen Belediye Başkanı İsa DEMİRCİ, Kızılelma halkından aldığı destekle bir ilki daha gerçekleştiriyor. Kızılelma halkı, 48 kişilik grubu evlerinde misafir edecek.

 

Başkan DEMİRCİ yaptığı açıklamada; “900 rakımda kurulan ve yayla turizmine elverişli olan beldemiz her geçen gün gelişmektedir. Merkezi hükümetimizin ve belediyemizin yaptığı olumlu hizmetleriyle de beldemiz tanıtılmaktadır. Yayla turizmi için ciddi alt yapı çalışmalarımız var. Örneğin, bu yıl beldemizi Mayıs ayında İzmir’den 48 kişilik bir grup, Haziran ayında Tokat’tan 50 kişilik bir grup ve Temmuz’da değişik üniversitelerden 200 kişilik bir grup ziyaret edecekler. Kızılelma da gezilecek görülecek bütün yerlerin yolu yapıldı. Suyu yapılmakta, yoğun ağaç yaylasının elektriği ve telefonu yapıldı. Dereköy sınırında başlayan ve Damyeri köyü sınırına kadar olan kalyon boyunca yürüyüş yapılabilecek patika yol oluşturuldu. İnsanların piknik yapabilecekleri yerler ve çocuk oyun grupları yapıldı. Kısacası Kızılelma da her geçen gün güzel şeyler yapılmaktadır. Kızılelma adına yakışır bir belde olma yolunda ilerlemektedir.

 

       Başkan DEMİRCİ gelecek kafile hakkında da şu bilgileri verdi. “13 Mayıs 2010-Perşembe günü beldemizi ziyaret edecek olan kafilenin başında 2 adet Yard. Doç. Dr ve 46 öğrenci bulunmaktadır. Türkiye turuna çıkan bu kafilenin beldemizi gezi programlarına almaları Kızılelma halkı için övünülecek bir olaydır. Gelecek kafile; Kızılelma’nın yaylalarını, kayın ormanlarını, Dereköyden başlayan ve Damyeri köy sınırına kadar olan kalyon bölgesini gezecek. Kızılelma halkı ile de sohbetler edip Kızılelma’nın geçmişten günümüze örf, adet, gelenek ve göreneklerini araştıracaklar. Gelecek arkadaşlarımızı en iyi şekilde ağırlamak istiyoruz. Her işte olduğu gibi gelecek kafilenin konaklamasında da Belde halkı bizlere büyük bir destek vermekte olup, misafirlerimizi evlerde ağırlayacağız” dedi.

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. KIZILELMA BELDESİNİ ZİYARET EDECEK OLAN İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Coğrafya Bölümü öğrencilerİ İÇİN BELDE HALKI GÜNLER ÖNCESİNDEN SEFERBERLİK İLAN ETMİŞ DURUMDA. BELİRLENEN AİLELER MİSAFİRLERİ İÇİN EN GÜZEL İKRAMLARI HAZIRLAMA YARIŞI İÇERİSİNE GİRMİŞLER. EVLERDE BAYRAM TEMİZLİĞİ YAPILMIŞ. YUFKALAR AÇILMIŞ. DOLMALAR SARILMIŞ. MİSAFİRLER BEKLENİYOR. HOŞGELDİNİZ BELDEMİZE…

  2. MUGLA ÜNİVERSİTESİ TURİZM OTELCİLİK MEZUNUYUM. BİZİMDE ALTERNATİF TURİZM KAYNAKLARI ADI ALTINDA GEZİLERİMİZ OLURDU AMA ZATEN TURİZM DE KENDİNİ KANITLAMIŞ. PAMUKKALE. İZMİR EFES. DALYAN TEKNE TURLARI, ÖLÜ DENİZ FALAN FİLAN. BÖYLESİNİ BEN BİLE İLK KEZ DUYUYORUM. GÜZEL BELDEMDE OLUP HERKESLE TEK TEK İLGİLENMEK İSTERDİM. BU BELDEMİZ ADINA GERÇEKTEN BÜYÜK BİR ADIMDIR. BU İŞİN OLABİLİRLİĞİNE KENDİSİ CANI GÖNÜLDEN İNANMIŞ Kİ SAYIN BAŞKANIM İSA DEMİRCİ, BELDE HALKINIDA İNANDIRMIŞ. BU BİRLİK BERABERLİK RUHU İÇERİSİNDE OLDUKLARI VE SAYIN BAŞKANA SONSUZ DESTEK VERDİKLERİ İÇİN BELDE HALKIMIN HEPSİNE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDİYORUM. EY HALKIM SEN KIZILELMALISIN BÜYÜK DÜŞÜN…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,459BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
14AboneAbone Ol

Çok Okunanlar