ad

Yazar hakkında

4 Yorumlar

 1. Erol KÜÇÜKOĞLU

  Şimdi herkes bu okul üzerinden prim elde etmeye çalıştı. Çayıralan Belediye Başkanı çıktı ben yaptırdım dedi, Milli Eğitim Bakanı çıktı ödenek gönderdim dedi, Ordu Valisi çıktı okul inşaatını hızlandırdık dedi. Kim ne yaptı bu okul için ? Peki biz ne yaptık ? Sahibi şimdilerde bol olan bu okulu, yıllardır aynı durumda kimse ses çıkarmazken, haber yaptık, Türkiye gündemine taşıdık, Milli Eğitim Bakanlığı gündemine getirdik. Sonunda haberler karşılığını verdi, hem ödenek çıkarıldı, hemde okul binası yapıldı. Beyler; okul binasını kimin yaptığı-yaptırdığı benim için önemli değil. Önemli olan o çocukların tuvalet ve kahvehane sınıflardan kurtulmasıdır. Hatta bir sınıf da AKP Belde Binası’nın yanındaydı yanlış hatırlamıyorsam. Ordu Valisi Dr. Said Vakkas Gözlügöl, DHA’dan Erol Küçükoğlu ve Abdullah Köse’nin haberleri üzerine jest olması için Yazıkıyısı İlköğretim Okulu’nun isminin Abdullah Köse’nin Şehit babası ‘Ali Köse’nin isminin verileceğini açıkladı. Ama hala ‘O’ isim değişikliği yapılmadı. Aldığımız duyuma göre; köyde rahmetli ‘Ali Köse’nin dışında daha çok şehit varmış. Ne hikmetseki bu şehit sayısını da Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Uzun aylardır belirleyemedi…

  Noluyor burada ? Biri bana açıklasın.
  Saygılarımla…

  Yanıt
 2. ali demir

  Vatan için görev yaparken Şehit Olan Meslek Büyüğüm Ali Abimin isminin yapılan bu okulda yaşatılması beni çok duygulandırdı.Bu düşünceye sahip olan ve bu projeyi hayata geçiren yetkililere candan teşekkür ederim.Bu vesile ile Rahmetli Ali KÖSE abime ALLAHTAN Rahmet Kederli Ailesine sabiırlar dilerim.Bizler görev yaparken sizlerin bu düşünceleri ile karşılaşınca inanın çok mutlu oluyor kutsal görevimizi daha iyi yapmaya gayret gösteriyoruz.Bende Çaldereliyim sizleri kutluyor Ali Abimin İsmininYaşatacak olan bu okuldan nice polislerin çıkmasını bekliyorum.

  Yanıt
 3. Abdullah Köse

  Nevzat beyi tebrik ederim. Geçmişi unutmamış, Keşke herkes onun gibi kadir kıymet bilse. keşke o dönemlerde yaşananları hatırlasalar . O günlerde hiçbir ücret almadan kasabada ortaokul olması için Ali Köse’nin verdiği çabaya karşı yapılan davranışlar üzücüdür ama olsun dost düşman bugünlerde belli olur

  Yanıt
 4. Nevzat ALTUN

  Çayıralan yazıkıyısı ilköğretim okulu ilk açıldığında bir evde eğitime başlamıştı O zamanki adı ortaokuldu..Bizler o okulun ilk mezunuyuz.Ayrıca Kızılelma lı olarak ilk mezun da benim .İşte o okul binasının sahibide şehit Ali KÖSE idi.
  Yukarıdaki haberi okuyunca aklıma o günler geldi.Yeni okula şehit Ali KÖSE isminin verilmesi bu bakımdan güzel bir tevafuk oldu Okul inşaatının biran önce bitmesini ve okulda öğrenim görecek kardeşlerimize de başarılar diliyorum.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ