30 Eylül 2023 Cts

Türkiye Neden Kocatepedeydi.

Millet, kendisine hizmet edenleri kalbinde yaşattığını, unutmadığını, unutmayacağını, büyük bir vefa örneğiyle gösterdi

TÜRKİYE NEDEN KOCATEPEDEYDİ?

Basından bir gün önce öğrendiğime göre 20.04.2008 Pazar günü Kocatepe camiinde 8.Cumhurbaşkanımız Turgut ÖZAL için mevlid okutturulacaktı. Evde oturacağıma gitmeyi planlayıp bende gittim. Çünkü Özal’ın ülkemize yaptığı büyük hizmetlerinin arasında güzel İlçem Akkuş’un birçok köyünün elektriğe kavuşması da vardı.

Saat 11.00 de orada olabildim. Olabildim ama koskoca caminin içi dolmuştu. Avlusunda zor yer buldum. Orada kalabalık olsa da biraz gezineyim dedim. Yıllar önce aynı dönem üniversitede okuduğum bir arkadaşımla karşılaştım. Çorludan gelmiş. Biraz daha dolaştım 12 yılımı geçirdiğim Kastamonu’dan arkadaşlarımla karşılaştım. Sonra anladım ki; Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Kocatepe’deki ‘Özal Mevlidini duyan Türkiye’nin dört bir yanından insanlar gelmiş. Hatta yabancı uyruklu (Sanırım Türkiye de öğrenim gören üniversite öğrencileri) birçok genç gördüm. Mevlid okundu ve dua edildi.

Öğle ezanı okundu. Kocatepe camiinin avlusuna namaz kılanlar sığmayınca cami dışında da insanlar saf tutup Allah’a yöneldiler. Çocuk yaşlı, kadın erkek, yerli yabancı on binler, hayatlarında hiç görmedikleri Turgut Özal için dua etti.

Saat 13.30 da öğle namazı kılınmış ve cami boşalmaya başlamıştı. Ön kapının çıkışında bir hareketlilik ve alkış sesleri duyuldu. Bende hemen oraya yaklaştım. Eski Başbakanlardan Yıldırım Akbulut, eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, eski bakanlardan Abdülkadir Aksu, Halil Şıvgın, Eyüp Aşık, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya ve çok sayıda milletvekilinin, milletin sevgi seli ile karşılaştığını, milletle bütünleştiğini gördüm.

Şimdi durup düşünmek lazım;

Milletimiz kim için vefatının 15. yılında da mevlid düzenler. Bu kadar insan kim için kilometrelerce yolu aşıp sabahın erken saatlerinde bir araya gelir.

Bu kadar insan kim için hep birlikte el açıp dua eder.

Millet, kendisine hizmet edenleri kalbinde yaşattığını, unutmadığını, unutmayacağını,  büyük bir vefa örneğiyle gösterdi. Hep birlikte bir araya gelip el açıp dua ettiler. Millet hep birlikte; Halka hizmetin Hakka hizmet olduğunu gösterdi.

Akkuş İnternet Sitesi

Ankara Muhabiri

ŞEFİK CÜREBAL

 

 

 

Related Articles

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar