6 Temmuz 2022 Çar

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Samsun-Sarp Demiryolu’nun bir an önce devreye alınmasını bekliyoruz” dedi.

Samsun-Sarp Demiryolu’na

Hisarcıklıoğlu desteği

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Samsun-Sarp Demiryolu’nun bir an önce devreye alınmasını bekliyoruz” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Cumhuriyet tarihinde demiryolu ağından hiç nasibini almamış olan Doğu Karadeniz Bölgesi’nin en önemli sorunu olan demiryoluna dikkat çekerek, “Samsun-Sarp Demiryolu’nun bir an önce devreye alınmasını bekliyoruz” dedi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin en önemli sorununu dile getirdi. Hisarcıklıoğlu, Cumhuriyet tarihinde demiryolu ağlarından nasibini alamayan Doğu Karadeniz’in için hükümetten Samsun-Sarp Demiryolu talebinde bulundu.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, şöyle konuştu: “Ordu’da müthiş bir zengin turizm potansiyeline de sahibiz. Birçok güzel yaylamız var. Ulaşımda da önemli bir aks olduk. Ordu-Giresun Havaalanı, hem Ordu’ya, hem Giresun’a müthiş bir değer kattı. Şimdi sıra karayolu, demiryolu ve denizyolunda. Ordu’dan başlayan Karadeniz-Akdeniz Yolu’nun tamamlanmasıyla birlikte, Ordu yalnızca Akdeniz’e değil; orta doğu pazarına da ulaşmış olacak. Buna ilaveten, Samsun-Sarp Demiryolunun da bir an önce devreye alınmasını bekliyoruz.  Ordu aynı zamanda yeni bir limana da ihtiyaç duyuyor.”

Haber: Ordu Olay

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
16AboneAbone Ol

Çok Okunanlar