24 Mart 2023 Cum

Terör Olayaları Düzenlenen Miting ile Kınandı

Akkuşlular Teröre Nefretle Kınadılar. Yediden yetmişe herkes mitinge katıldı

akkusluterorprotesto1

AKKUŞ İLÇESİNDE TERÖR PROTESTO EDİLDİ

MİTİNGE YEDİSİNDEN YETMİŞİNE HERKES KATILDI

İlçemizde 23.10.2007 Salı günü yapılan ŞEHİTLERİ ANMA VE PKK YI TELİN MİTİNGİ saat 17:00de Belediye önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başlandı. Burada Belediye Başkanı kısa bir konuşma yaptı. Mitinge yüzlerce Akkuşlu katıldı. Mitinge katılanlar İlçe Jandarma Bölük Komutanlığına kadar yürüdüler. Buradan tekrar Belediye önüne gelinerek yürüyüş sona erdi.Yürüyüş Terör örgütünü kınayan slogan ve söylemlerle olaysız bir şekilde sona erdi.

 akkusluterorprotesto

AKKUŞLULAR MEHMETÇİKLERİMİZİN YANINDA OLDUKLARINI

 BİR KEZ DAHA YÜKSEK SESLE DİLE GETİRDİLER

Sitemiz Akkuş Temsilcisi Adem DEMİR, Mitingi izledi ve resimledi. Murat Kardeşimizin de çektiği resimler ile birlikte miting görüntülerini sizlerle paylaşıyoruz.

 

 Akkuş Belediye Başkanı Lütfi  EFİL'in Konuşması
BİR OLACAĞIZ, DİRİ OLACAĞIZ, İRİ OLACAĞIZ

Hakkaride 12 askerimizin şehit edilmesi,16 askerimizin de yaralanmasına neden olan terör saldırısı ilçemizde şiddetle kınandı.

Belediye meydanında toplanan kalabalık önce saygı duruşu ve istiklal marşı söyledi. Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanımız sayın Lütfi EFİL, “Şu bilinmelidirki; her karışı şehitlerimizin kanıyla yoğrulmuş, her köşesi şehit kanı kokan,misakı milli sınırları içersinde bulunan bu güzel vatanımız, bu güzel memleketimiz kimsenin kötü emellerine yar olmayacaktır. Vatanımız tektir,bayrağımız tektir,milletimiz tektir, Devletimiz büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti tektir,birdir ve asla bölünemez” dedi. Bu sözler üzerine meydanda toplanan kalabalık halk alkış ve tezahüratlarla “ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ” sloganları attılar. Sözlerine devam eden başkan EFİL,

“Değerli Akkuşlular;söylemlerimiz sloganlarda kalmayacaktır. Gerçekten içimiz acıyor,bir şehidimizi de bu gölgeden verdik.Bugün cenaze töreni vardı.yürekler yandı, analar ağladı. Şunu da iyi bilmeliyiz ki; bizler dağdaki üçbeş çapulcuya da papuç bırakacak bir devlet değiliz.Biz dünya üzerinde tarihi zengin,dünyanın en büyük imparatorluğunu kurmuş, medeniyetler götürmüş,dünyanın her köşesine hoşgörüyü,insanlığı ve sevgiyi aşılamış bir imparatorluğun,yüce Türk Milletinin evlatlarıyız.Hiç kimse bizim bütünlüğümüze dokunamaz. Ama ne var ki;hain emeller besleyen,  bu güzel topraklarda emelleri olan PKK Terör örgütü ne yazık ki bize zarar vermeye başlamıştır. Ama ben inanıyorum ki; Devletimizle, yüce ordumuzla el ele verdiğimiz sürece bu sıkıntıyı aşacağız.Yapacağımız yürüyüşümüzde taşkınlıklara meydan vermeden, “Tek vatan,Tek millet,Tek Devlet” ilkesiyle yürüyüşümüzü tamamlayacağız. “Bir olacağız,diri olacağız,iri olacağız” diyerek sözlerini tamamladı. Başkanın konuşma metni Akkuş Belediyesi İnternet Sitesinden Alınmıştır. Salı 23 Ekim 2007

akkusluterorprotestoakkusluterorprotesto

 

akkusluterorprotestoakkusluterorprotesto

akkusluterorprotestoakkusluterorprotesto

akkusluterorprotestoakkusluterorprotesto

akkusluterorprotestoakkusluterorprotesto

akkusluterorprotestoakkusluterorprotesto

akkusluterorprotesto akkusluterorprotesto

akkusluterorprotesto

akkusluterorprotesto

akkusluterorprotesto 

akkusluterorprotesto

akkusluterorprotesto

akkusluterorprotestoakkusluterorprotesto

 akkusluterorprotesto

 

Related Articles

4 YORUMLAR

  1. yapılan yürüyüşe katılamadığım için öncelikle üzgünlüğümü dile getirmek istiyorum. görüyürum ki akkuş yediden yetmişe tek yürek tek bilek olmuş bunun mutluluğunuda ayrı bir şekilde yaşıyorum içimden. yürüyüşe katılan herkese kendi adıma teşekkür ediyorum bizede bu yakışırdı bu vatanı kimse bölemez bölmeyede cesaret edemezz bizlerde bu vatanın hayırlı evlatları olmak için okuyoruz elimizden geleni yapacağız her şey VATAN için….

  2. şuan vatani görevimin 3 te 2 sini tamaladım anacak bize görev verilmesi söz konusu ve bize görev verilirse eğer çarpışmanın en çetin oldugu yerde görev almaya hazırım bu vatan eline silah alan 3-5 köpeğe papuç bırakacak bir vatan değil hele halkı buna izin verecek bir halk hiç değil.biz burdayız ve burda olmayada devam edeceğiz biz gideriz kardeşlermiz gelir… teşekkurler..

  3. Bizler değişik yerlerde yaşayan Akkuş’lu gençler olarak Türkiyenin değişik yerlerinde yasayan topluluk olarak bu olaylara tepkili ve öfke duyduk bizler kanımızın son damlasına kadar bu vatan uğruna kanımızı ve canımızı vermeye hazır olarak bekliyoru. Askerliğini yapmış birçok gençlerimizin ve kendini bu vatana adamız bireylerimizin Askerlik görev emri vardır, bunlarda biran önce bizleride çağırsalar bu hayınlere dünyanın kaç buçak olduğunu göstermek için hazır kıta bekliyorlar . Bu vatan kolay kazanılmadı onca şehidimizin kanları var, gerekirse yine bu vatan için ölmeye hazır milyonlarca Türk gençliği vardır. Şehitlerimiz rahat uyusun onlar bu görevi gerideki gençlere bıraktı bu bayrağıda kururla tasıyacaklardır. Alanköyü ve http://www.alankoyudernegi.com gençleri adına.

  4. Son haftalarda meydana gelen ve milletçe yüreğimizi dağlayan menfur terör saldırıları ilçemizin duyarlı insanları tarafından lanetlenmesi ve telin edilmesi Akkuş ilçesine yakışan bir hareket olarak diri bir duruşun ifadesidir.
    Akkuşlular bu son şehit haberleri üzerine kedilerinin yapması gerekeni en iyi şekilde dökmeden kırmadan yerine getirmişlerdir.Dik duruşları pek çok il, ilçe halkımıza örnek oldu.Terörü protesto için yapılan bu miting küçümsenecek bir olay değildir. Bilakis ilk defa Akkuş çok önemli bir duruş sergilemiştir. Bütün hemşehrilerimi gösterdikleri bu duyarlı davranışlarından dolayı kutluyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar