17 Nisan 2024 Çar

Temsilcimiz Yaşar EFİLOĞLU, Ordulu İş Adamları Toplantısını İzledi ve Düşüncelerini Açıkladı

İnternetteki AKKUŞUN YETİŞTİRDİĞİ kişiler listesinin tamamını bu vesileyle görme tanıma fırsatımızda olacaktır, kendilerinden, istifade edeceğimize inancım tamdır. Bizler ittifak içinde olursak işte o zaman hizmetin en mükemmeli alınacaktır.

DÜN ÜN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ 

            Saygıdeğer kardeşlerim! dün (20 NİSAN 2008) İstanbul’da ORSİYAD IN öncülüğünde muhteşem bir buluşma gerçekleşti.

Bu buluşma sanki benim yıllardır hayalimi süsleyen ancak bir türlü icraat sahasına koyulamayan, benim düşlerimin sanki yansıması, sanki hayallerimin gerçekleşmesi için atılan beklide ilk adım oldu. Aylardır, fırsat buldukça yazmaya çalıştığım yazılarıma sanki bir cevap niteliğindeydi, Sayın CUMHURBAŞKANIMIZIN- Sayın BAŞBAKANIMIZIN‘da davetli olduğu bu muhteşem buluşmaya, emeği geçen ORSİYADIN pek muhterem yöneticilerine, Başta Sayın Rüşat AYDOĞAN olmak üzere, Sayın Mustafa TOMAKİN beye, Sayın Ahmet DEMİR beye ve diğer emeği geçen herkese hassaten müteşekkir olduğumu belirtmek isterim.

                 Saygı değer kardeşlerim! Ordumuzun Dünyanın hiçbir yerinde rastlanamayan ALLAH vergisi tabii, doğal güzelliklerini bilmeyen yoktur. Bu güzelliklere güzellik katmak, bu güzelliklere sahip çıkmak, yörede yaşayanları mutlu kılmak, yöremizin istikbalini açmak hepimizin olmazsa olmaz görevlerindendir. Meseleye bu açıdan baktığımızda, dün bu görevin beklide ilk adımı atılmış oldu. Tüm Ordulu Sanayici ve iş dünyası, siyasilerin de desteklerini alarak yöreye hizmet için nelerin yapılabileceğinin fizibilitesini bir anlamda ortaya koydular. Bu konuda ne kadar kararlı olduklarını dek lera ettiler.

                 Bu karar çok ama çok manidardır.  19 ilçemizden biri olan ve en mağdur- durumda  alan AKKUŞ ‘ u muzun kıymetli Belediye  Başkanı Sayın Lütfi EFİL  beye  yaptığı konuşmasıyla  Akkuşumuzun   sıkıntılarını ve çözüm  tespitlerini  dile getirmesi, özverili çalışması nedeniyle özellikle Akkuşlular ve şahsım adına  sonsuz minnettarlığımı beyan ediyorum.

                 Saygı değer kardeşlerim! Bizler de kendi çapımızda hazırladığımız sorunlarımız ve çözümlerini, rapor halinde, Enerji Bakanımız Sayın Hilmi GÜLER beye –  Millet Vekillerimiz Sayın Eyüp FATSA- Sayın Ayhan YILMAZ-  beylere bizatihi kendim teferruatlı biçimde izah ederek verdim. İnşallah onlarda gereğini yapacaklarına dair taahhütte bulundular.

                 Tabiidir ki peşinin boşlanmaması lazımdır. Sürekli iletişim halinde olunmalı, heyetler halinde Sayın Bakanlarımız- Sayın Vekillerimiz- Sayın Genel Sekreterimiz, Akkuşluların abisi olarak bildiğimiz, İdris Naim ŞAHİN beyler ve bürokratlarımız kesinlikle rahat bırakılmamalı ve sürekli görüşülmeli. Kendilerinin bundan aciz değil, memnuniyet duyacaklarını düşünüyorum. Çünkü sorumluluk alanları sadece AKKUŞ değil, tüm TÜRKİYE olduğu için, peyderpey hatırlatılmalı-irdelenmeli ki sonuç alınabilsin. Hatta ben diyorum ki, yörenin seçilmişlerinin tamamı ortak sorunlar etrafında kenetlenmeli ve senlik benlik kavgasını yani kayıkçı kavgalarını bir kenara bırakıp, seçkin, ağzı iki laf edebilenlerini artık ANKARA’DA otel kiralayarak bekletmeli ve çözüm almadan da köylerine döndürmemeli. Çünkü birçok yöre insanı bunu böyle yapıyor ve sonuç alıyor. Aksi halde hükümetler gelir geçerler, tıpkı ırmağın sürekli mecrasına aktığı ve bizlerinde ona baktığımız gibi. Anlatmaya çalıştığım inceliği sanırım anladınız.

                 Değerli dostlarım! Bölgemizin kurtuluşu yani AKKUŞ ve civarındaki beldelerin-köylerin- mahallelerin-kurtuluşu, mücadele etmemize bağlıdır. Anayasal zeminde Demokratik olan haklarımızı, yine demokratik yollardan –meşru yollardan alabilmenin mücadelesi mutlaka verilmelidir. Irmağın aktığı, bizlerinde baktığı şekilden mutlaka kurtulunması gerekmektedir.

                 Ordunun tamamının sorunlarının masaya yatırıldığı bu güzelim buluşmaların ilçemiz için en az ayda bir de olsa, (yetiştirdiği insanlar bazında ) , gerçekleşmesi artık farz olmuştur. Aylardır anlatmaya çalıştığım meselenin özü bundan ibarettir. Kısır çekişmeleri. Siyasi, bürokratik rant kavgalarını, bir kenara iterek, samimi olunmalı- her şey Akkuş için sloganıyla yola devam edilmeli, Sizlerin sırtından bir yerlere gelip, size dönüp bakmayanlarla artık bağlantınız kalmamalı. Kendi kendinizi yönetecek nitelikte olmalısınız. Ben Akkuşluyum diye göğsümüzü gererek, sıkıntılarımızı artık merkezden çözmeliyiz. Bunun için  öncelikle bir  AKKUŞ PLATFORMU oluşturulmalı, Akkuşun  yetiştirdiği  eski yeni siyasiler,-Bürokratlar, İlçedeki  belde belediye başkanları- 34 köy muhtarı olmak üzere toplamda  64 seçilmiş muhtar ilçeyi yöneten ilçe idare heyeti (Sayın  Kaymakam bey, Sayın Belediye Başkanı-Banka müdürleri-İlçe  Tarım  Müdürü-İlçe M.E.Müdürü vb.)-mevcut siyasiler ve siyasi partilerin ilçe başkanları-yani Akkuşa ait tüm kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin katılacağı  geniş bir platform. Tabi internetteki AKKUŞUN YETİŞTİRDİĞİ kişiler listesinin tamamını bu vesileyle görme tanıma fırsatımızda olacaktır, kendilerinden, istifade edeceğimize inancım tamdır. Bizler ittifak içinde olursak işte o zaman hizmetin en mükemmeli alınacaktır.

                 Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygıyla selamlıyor, oluşacak ilçe platformumuzun hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum. 21.04.2008

Yaşar EFİLOĞLU

Akkuş İnternet Sitesi

İstanbul-İzmit İlleri Akkuşlular Koordinasyon Temsilcisi

Related Articles

7 YORUMLAR

 1. salman akkuş internet sitesi yöneticileri sizlere dikkatimi çeken bir durumu sormak istiyorum. aylardır sitelerinize yazılarıyla katkı sağlayan yaşar efiloğlu denen bu şahıs, bunca anlattıklarına karşı halen hiçbir kıpırdam göremedim sebebi yoksa bu yöre insanları çokmu mutlular yoksa çokmu duarsızlar sorum bundan ibarettir saygılar sunuyorum.

 2. bu siteye yazdıgınız yazıları uzun süredir okuyorum ve yazılarınızı çok begeniyorum bütün akkuşlu kardeşlerimizde sizin gibi dünüşünüyordur inşallah başarılarınızın devamını diliyorum.

 3. yaşar bey uğraşlarınızı gerçekten takdir ediyorum insan bu kadar mı memleketi için birşeyler çabalama içerisinde olur biz müslümanların da görevi değilmidir düşenn elinden tutmak ya da ya elimizden geldiğince kardeşlerimize yardım etmek.bir şeylere vesile olmak umarım hrşey gönlünüzce ve akkuşluların hemşehrilerimizin gönlünce olur biz de amaca giden yolda araç olmaya razıyız selametle

 4. sayın yaşar efiloğlu nezamandır yazılarınızı keyifle okuyorum ve taktir ediyorum çok güzel konulara deyiniyorsunuz inş.diğer akkuşlu kardeşlerimizde böyle düşümüyordur.yazılarınızın devamını vede olması istenilern durumların gerçekleşmesi dileğimle.MERVE

 5. sevgili yaşar efiloolu yapmış olduğun tesbitler ve çözüm önerilerin gerçekten şahaser. ;İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır ; buyurmuşlardır.peygamberimiz sav sizde akkuş insanlarının ufuklarını açarak yapmışolduğunuz bu faliyetlerle inanın taktire şayansınız..umarım ders alması gerekenler ders alır almak istemeyenlerrede bir gün hesap sorulur düşüncesindeyim .Başarılar size ve akkuş un güzel insanlarına……

 6. Sevgili kardeşim, bundan önce iki defa platformu oluşturduğunuzu yazmışsınız. çok teşekkür ediyorum, mademki sizle r bunun öncülüğünü yaptınız, gelitirip ,sonuca ulaşabilmemiz için şahsım adına ve izmit-istanbul AKKUŞLULARI adına neler yaparak neticeye tezelden varabileceğimizin fizibilitesi için , organizetör kardeşlerle en kısa zamanda ve en makul yerde bir yemekli toplantı tertipleyelim, böylelikle birbirlerimizi daha yakından tanıma fırsatımız da olur ayrıca birtakım mücadelemizi ,projelerimizi kendi aramızdada mütaalaa şansımız olur,tekrardan tüm katılımcıları tesbit eder, genişletir ve sonuca varırız ben hasseten kim başlangıç yapmışsa teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum herşey akkuş için

 7. Yaşar bey Akkuş İnternet Sitesi olarak ve diğer bir çok arkadaşlarımız ile güzel bir organize olarak 2 tane Akkuşlular Platformu yaptık. Her İkisi de çok başarılı oldu. Alta Link adreslerini verdiğimizi sayfalara bakınca sanırız konu daha net bir şekilde anlaşılacaktır. Bir sonrakini daha geniş bir katılım ile yapabiliriz. Biz bu konuda öncü olduğumuzu ve yolu açtığımızı düşünüyoruz. Bu açtığımız yolu daha da genişletmek ve uzatarak devam edilmesini ama daha çabuk neticeye varılmasını isteyenlere kapımız açık. Sizlerde zaten bu aileye katıldınız. Bizler, sizler, onlar, bunlar ve tüm Akkuşlular hep beraber 3. Akkuşlular Platformunu birlikte gerçekleştirelim. Site Yönetimi

  https://www.akkusilcesi.com/index.php?option=com_content&task=view&id=331&Itemid=2

  https://www.akkusilcesi.com/index.php?option=com_content&task=view&id=330&Itemid=2

  https://www.akkusilcesi.com/index.php?option=com_content&task=view&id=327&Itemid=2

  https://www.akkusilcesi.com/index.php?option=com_content&task=view&id=727&Itemid=2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar