22 Şubat 2024 Per

Tekkiraz İlçe Olması Bekleniyor. Eğitim-Sağlık ve Yol Sorunu Yok. Beldeden Geçen Ünye-Akkuş Yolunda da Tekkiraz sınırları bölünmüş yol olarak yapılmaya başlandı. Başkan Necdet YILMAZ

Tekkiraz İlçe Olursa, Akkuş'un durumu nasıl olur?

Tekkiraz İlçe Olması Bekleniyor

Eğitim-Sağlık ve Yol Sorunu Yok

Belden Geçen Ünye-Akkuş Yolunda da

Tekkiraz sınırları bölünmüş yol olarak yapılmaya başlandı

Tekkiraz Belediye Başkan Necdet YILMAZ

Tekkiraz Belediye Başkanı Necdet Yılmaz, “genel ve yerel yönetim olarak 2012 ve 2013 yıllarında yapılacak çalışmalarla Tekkiraz’ın kabuğunu kırmayı hedefliyoruz.” dedi. 

“Geçtiğimiz yaz hava şartları müsait olamasa da çalışmalarımıza ara vermedik” diyen Başkan Yılmaz, son zamanlarda yol güzergahının değişeceği ile ilgili bazı dedikodular oluşsa da Ünye Akkuş Niksar yolu projesi kapsamında Tekkiraz şehir geçişi yapımı başladı.”dedi.

 

“Tekkiraz’da eğitim sağlık ve yol bakımından bir sorun yaşanmıyor.” diye konuşan Belediye Başkanı Necdet Yılmaz; “Ordu’nun Büyükşehir Belediyesi kapsamına alınacağı, belediyelerin birleştirileceği ve ilçe statüsü verileceği konuşuluyor. Bizim de beklentimiz bu yönde. Tekkiraz’ın ilçe olmasını istiyoruz.” dedi.

 

Hedeflerini ve isteklerini de sıralayan Yılmaz; “2012 ve 2013 yılları bizim açımızdan çok önemli, bahse konu yıllarda belediyelerin birleştirilmesini ve Ünye Akkuş Niksar karayolunun mevcut güzergâhından bölünmüş yol haline getirilmesini bekliyoruz. diye konuştu.

 

Haber: Hizmet TV. İnternet Sitesi

Related Articles

3 YORUMLAR

 1. Ordunun il nüfusu,
  Kuruluş yılı: 1920; Nüfusu: 719.183 (2010) (İl Merkezi Nüfusu: 141.341) Kaynak:http://tr.wikipedia.org/wiki/Ordu_(il) Büyükşehir Belediye olma nüfus sınırı 750000 bu şu mu demek oluyor; Tekkirazın nüfusu 1-2 yıl içerisinde 31000 kişi sayısı artacak.İl ya da ilçe olmak eskiden siyasi hesaplarla yapılırdı ama artık sanmıyorum o hesap devri kapandı.Sayın Başkan Ünye adaylığına göz kırpıyor olabilir, Ne dersiniz?

 2. ben tekkirazlıyım ama tekkiraz ne ile ilçe olucak çaybaşı avuç içi kadar iken il olma yolunu tutmuş iken tekkiraz ne yaptı……………………………………………………………………

 3. Tekkiraz belediye başkanını 1994 yılından beri tanırım. Söylemlerini not alır takip ederim. Bu güne kadar ne dedi ise oldu. Neyin sözünü verdi ise yerine getirdi. Başkan söylüyor ise bir bildiği vardır. Bu söylemlerini de takip edeceğiz. Çalışmalarıdan ötürü de başkanı tebrik ediyorum.
  Merak ettiğim bir konu şudur Başkanım: Tekkiraz hangi beldeler yada ilçeler ile birleşerek İlçe olacak.

  1. Yenikent-Tekkiraz birleşip ilçe mi olacak?
  2. Yenikent-Tekkiraz-İnkur birleşip ilçe mi olacak?
  3. Çaybaşı-Tekkiraz-Yenikent Birleşip ilçe mi olacak?
  4. Yenikent-Kızılelma-Çayıralan ve Tekkiraz birleşip İlçe mi olacak?
  5. Yenikent-Tekkiraz-Kızılelma-Çayıralan beldeleri ile Kurtboğaz-Koçcuvaz, Damyeri-Tuzak Yeşilgüneycik köyleri birleşip ilçe mi olacak?
  6.Tekkiraz-Yenikent-Pelitliyatak ve İlküvez birleşip ilçe mi olacak?
  Yada başka bir planlar mı var?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar